Penktadienis, 2024.12.13
Reklama

Astma sergantys pacientai, gydomi nauju vaistu, jaučiasi geriau

2011-11-30 23:44:47

Bronchų astma yra civilizacijos liga, ir netgi šiais laikais turint didelį medikamentų arsenalą lieka pacientų, kurių ligos simptomai nepakankamai gerai kontroliuojami.

 Rodikliai pagerėjo

Viena priežasčių, kodėl pacientai nevienodai gerai reaguoja į gydymą, galėtų būti skirtingas interleukino-13 aktyvumas.

Naujame tyrime analizuotas specifinio antikūno prieš interleukiną-13 lebrikizumabo efektyvumas bronchų astma sergantiems pacientams. Randomizuotame dvigubai aklame tyrime dalyvavo 219 bronchų astma sergančių pacientų. Naujasis vaistas skirtas poodinėmis injekcijomis vieną kartą per mėnesį. Pradinis studijos tikslas buvo plaučių funkcijos pagerėjimas nustatant ją spirometriniu tyrimu, vadinamasis FEV1 rodiklis. Taip pat tirtas astmos paūmėjimų skaičius per 24 gydymo savaites.

Lebrikizumabą gavusių pacientų grupėje FEV1 rodiklis per 12 savaičių pagerėjo 5,5 procento, lyginant su placebu. Nenustatyta jokių reikšmingų vaisto nepageidaujamų poveikių, išskyrus nežymiai dažnesnius nestiprius raumenų skausmus ir tirpimą vaistą gavusių pacientų grupėje.

 Priklauso ir nuo pacientų  

Violeta Matukienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

 Gydytoja pulmonologė Violeta Matukienė „Vakarų Lietuvos medicinai“ teigė nesureikšminanti šio tyrimo, tuolab kad jame dalyvavo tik 219 pacientų.

 „Pasaulyje atliekama daug įvairiausių klinikinių tyrimų, ir mes patys atliekame tyrimus, kurių metų būna ištirta 2-3 tūkst. pacientų.  Tuomet galima daryti kokias nors išvadas, o 219 – per mažas kiekis“, - sakė ji.

 Lietuvoje gydant astmą, sakė gydytoja, vadovaujamasi tarptautinėmis rekomendacijomis, pacientai gauna kiek įmanoma gerą gydymą, vaistai yra 100 proc. kompensuojami.

 Kodėl astma visgi nėra pakankamai gerai kontroliuojama? Anot konsultantės, to priežastis yra tai, kad pacientai nesigydo patys, ne visada jie tinkamą gydymą gauna iš šeimos gydytojo, ne visada laiku atsiunčiami pas pulmonologą, kad pakoreguotų gydymą, kai būna pablogėjimai.

 „Antra vertus, astma – „banguojanti“  liga, - pasakojo ji. – Prieš keletą metų buvo atlikti klinikiniai tyrimai, kuriuose ketverius metus dalyvavo daugybė pacientų, siekiant išsiaiškinti,  ar galima pasiekti visišką astmos kontrolę. Tai tą kontrolę pasiekė daugiau nei 70 proc. pacientų. Kontrolė pasiekiama,  kai žmogus pats nori gydytis, reguliariai lankosi pas gydytoją“.

 Astmos atvejų daugėja

 Gydytoja V. Matukienė pažymi, jog astmos atvejų kasmet diagnozuojama vis daugiau. Higienos  instituto Sveikatos informacijos centro 2011 metų duomenimis, pasaulyje astma serga apie 300 mln., Lietuvoje - 48 736 žmonės.

 2007 metais Lietuvoje  užregistruoti 3336, 2010 metais - 3788 naujai susirgę suaugę asmenys.  Naujai susirgusių vaikų iki 17 metų 2007 metais užregistruota 4059, 2010 metais -  4809.

 V. Matukienė pataria, jei atsirado nepaaiškinami dusulio epizodai, kreiptis į  šeimos gydytoją - šis nusiųs pas pulmonologą. O pacientai,  kuriems jau nustatyta astma, sužinoti, ar gerai kontroliuojama jų liga, gali atlikę nesudėtingą astmos kontrolės testą kvepuok.lt tinklalapyje.

 vlmedicina.lt

 Šaltinis

 Corren J. Lebrikizumab treatment in adults with asthma. NEJM 2011 365:1088-98

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatos apsaugos ministrės pareigas pradėjo eiti doc. dr. Marija Jakubauskienė
Davusi priesaiką Seime, sveikatos apsaugos ministrės pareigas ketvirtadienį pradėjo eiti Vilniaus universiteto (VU) Medi...
Šlapimo nelaikymas: nuo jo kenčia kas trečias vyresnio amžiaus gyventojas
Problema, pasireiškianti kas trečiam vyresnio amžiaus žmogui ir galinti pabloginti gyvenimo kokybę bei žmogaus psicholog...
Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas: „Lūžio taškų dar bus ne vienas“
Jau daugiau nei metai, kai Klaipėdos universiteto ligoninei, sukurtai sujungus tris Vakarų Lietuvos medicinos įstaigas,...
Valgymo sutrikimas ne tik alina kūną, bet gali vesti ir į savižudybę
Lietuvos vaikų psichikos sveikata kelia nerimą – vis daugėja valgymo sutrikimais sergančių jaunų žmonių. Išskirtin...
Epidemiologė atsakė, kiek užtruks įgyti kolektyvinį imunitetą rotavirusams
Lietuvoje vaikai – nuo naujagimių iki mokyklinio amžiaus – skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Anksčiausiai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų