Sekmadienis, 2023.05.28
Reklama

Ar kreipiantis į specialistą visada reikia šeimos gydytojo siuntimo?

www.lrt.lt | 2014-11-24 09:58:02

Įsigaliojus naujai tvarkai, tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams nebereikia šeimos gydytojo siuntimo pas gydytoją specialistą, tačiau šis išimčių sąrašas neapima visų ligų, o jį dar planuojama tobulinti ir pildyti, sako Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji specialistė Asta Einikienė.

Siuntimas
Redakcijos archyvo nuotr.

Klausytoja iš Kauno teiraujasi, ar jai reikia nuolatinio šeimos gydytojo siuntimo, jei moteris ilgą laiką serga akių glaukoma.

„Norėčiau paklausti, ar, sergant tokiomis ligomis, kai nuolat reikia lankytis pas gydytoją, kaskart reikalingas siuntimas? Jau aštuonerius metus sergu glaukoma, ir kiekvieną kartą reikalauja siuntimo iš šeimos gydytojo. Skaičiau laikraštyje, kad kai kuriomis ligomis sergantiems siuntimo nereikia. Norėčiau sužinoti, gal ir man jo nereikia?“ – domisi Stasė iš Kauno.

Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji specialistė A. Einikienė sako, kad nuo lapkričio 1 d. įsigaliojusi nauja tvarka neapima visų ligų, tačiau, jei sistema pasiteisins, ligų sąrašas vėliau gali būti praplėstas.

„Sergant glaukoma ir norint patekti pas gydytoją specialistą tolimesnei gydymo korekcijai, būklės stebėjimui ir pan., reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, nes, rengiant naują teisės aktą, buvo nuspręsta patvirtinti sąrašą tik tam tikrų lėtinių ligų, būtent tokių, kurios sąlygoja didesnį mirtingumą ir yra plačiau paplitusios“, – aiškina Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė.

Pasak jos, kalbama apie tokias ligas, kaip kraujotakos sistemos ligos, onkologinės, nervų sistemos ligos, cukrinis diabetas, taip pat – kai kurias kitas endokrininės sistemos ligas bei tokias, kurios yra socialiai reikšmingos, pvz., tuberkuliozė.

„Tai – pirminis etapas, vėliau bus stebima ir vertinama, kaip klinikinėje praktikoje veiks šis naujas ilgalaikis sveikatos būklės stebėjimas“, – žada A. Einikienė. Jos teigimu, šis teisės aktas bus tobulinamas, o vėliau bus svarstoma dėl papildymo kitomis lėtinėmis ligomis.

„Šiuo atveju moteris, serganti glaukoma, norėdama lankytis pas gydytojus specialistus, turi vadovautis dar seniau galiojančia tvarka ir pas tokį specialistą patekti galės tik turėdama šeimos gydytojo siuntimą“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji specialistė.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
Pagalba kenčiantiems nuo psichikos ligų prieinama ne tik specializuotose įstaigose
„Ilgą laiką kęsti psichologinį diskomfortą, susitaikyti su slogia nuotaika, prarastu gyvenimo džiaugsmu ar bandyti...
Veiksmingiausi būdai pasirūpinti savo psichikos sveikata
Dabartiniame pasaulyje, susiduriant su pandemija, klimato kaita, finansiniu nesaugumu, karu ir kitais iššūkiais, tinkamo...
Kepenys – vienas svarbiausių organizmo instrumentų: kaip atpažinti ir gydyti pažeidimus?
Kepenys – didžiausias žmogaus vidaus organas bei stambiausia virškinimo liauka atliekanti daugiau nei 500 funkcijų...
Pablogėjusi savijauta gali reikšti skydliaukės sutrikimus. Kaip atpažinti?
Slenkantys plaukai, nerimas, svorio pokyčiai – skydliaukės hormonų disbalanso pranašais gali tapti simptomai,...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų