Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Apie lengvo laipsnio šlapimo nelaikymą

Šaltinis: vlmedicina | 2017-04-28 10:47:03

Gimdymas ir nėštumas, klimakterinis periodas, nutukimas – tai dažniausios priežastys, kodėl moterims prasideda lengvo laipsnio šlapimo nelaikymas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Moteris po nėštumo ir gimdymo dažniausiai skųsis įtampos nelaikymu, kuris atsiranda fizinio krūvio metu. Tai neretai būna darbingo amžiaus moterys, kurios jaučiasi dėl to nekomfortiškai ir ieško gydymo būdų. Klimakteriniame periode šlapimo nelaikymas atsiranda kaip pasekmė hormoninių ir amžinių pokyčių“, - sako „Inkocentro“ vadovė Jurga Misevičienė.

Balandžio mėnesį grupei Vilniaus gydytojų ginekologų skirtingų sričių ekspertai skaitė pranešimus apie lengvo laipsnio šlapimo nelaikymo poveikį moters gyvenimo kokybei, gydymą vaistais ir naujausią operacinį gydymą lazeriu. Seminaras vyko Grožio terapijos ir chirurgijos klinikoje „Sugihara“.

Šlapimą nelaikančios moters gyvenimas

VšĮ „Inkocentras“ vadovė Jurga Misevičienė susirinkusiems medikams pasakojo apie šlapimą nelaikančios moters gyvenimo kokybę.

„Su šlapimo nelaikymu susiduria kas ketvirta moteris, su amžiumi didėja procentas moterų, kurioms pasireiškia šlapimo nelaikymas. Vienas iš trijų pacientų niekada nešneka apie šlapimo nelaikymą su savo gydytoju. Dėl šlapimo nelaikymo moteris susidūria su gausybe sunkumų: darbe, namie, socialiniame gyvenime, nukenčia ir seksualiniai santykiai. Dalis žmonių netgi izoliuojasi, palieka darbus, nustoja bendrauti, labai dažnai šlapimo nelaikymas turi gretutinę diagnozę – depresiją. Ne iš vienos specialistės vėliau, po pranešimo, išgirdau, kad jos net neįsivaizdavo, kaip jaučiasi, su kokiais sunkumais susiduria net ir lengvą šlapimo nelaikymą turinti moteris“, - pasakojo J. Misevičienė.

Jauname amžiuje šlapimo nelaikymas yra gana dažnas dėl nėštumo ir gimdymo.

„Skaičiau kelias studijas, ypač didelę reikšmę turi gimdymas per natūralius takus. Studijos rodo, kad daliai moterų nėštumo metu išsivysto šlapimo nelaikymas vien dėl to, kad vaisius spaudžia pūslę, spaudžia dubens dugną ir jei raumenys yra silpni ir netreniruoti, jie tiesiog neatlaiko. Daliai moterų po gimdymo šlapimo nelaikymas neišsivysto, bet jis gali išsivystyti per penkerius metus. Ypač jei moteris turėjo šlapimo nelaikymo epizodų nėštumo metu“, - kalbėjo J. Misevičienė.

Sergamumo dažnis

Santariškių klinikų akušerių duomenimis, šlapimo nelaiko 40 proc. moterų po gimdymo. Pasak J. Misevičienės, tai yra natūralu, nes aptirpsta gimdymo takai dėl išvarymo, gali būti ir tam tikras nervų, pavyzdžiui, gaktinio nervo, kuris inervuoja sfinkterį, pažeidimas.

„Susitvarkius raumenų tonusui, šita būklė savaime praeina. Tačiau daliai moterų ji išlieka, ypač jei tai yra ne pirmas ir ne antras gimdymas. Įtampos šlapimo nelaikymas gali pasireikšti ir visą likusį jos gyvenimą, jeigu moteris nieko nedarys“, - sakė “Inkocentro” vadovė.

Nesimankštinančios, nedarančios makšties raumenyną stiprinančių Kėgelio pratimų moterys ilgainiui yra priverstos naudoti nedidelius šlapimą sugeriančius įklotukus.

„Kad šlapimo nelaikymas progresuoja dažniausiai suprantama iš to, kad įklotų reikia vis daugiau ir jie ima didėti“, - kalbėjo J. Misevičienė.

Šlapimo nelaikymo gydymas vaistais

Vilniaus Šeškinės poliklinikos gydytoja ginekologė Vilma Vasjanova susirinkusiems kolegoms pasakojo apie šlapimo nelaikymo gydymą medikamentais.

„Amerikos urologų asociacijos gairėse siūloma pradėti nuo elgesio terapijos. Pirmos eilės pasirinkimo priemonės turėtų būti šlapimo pūslės treniravimas, šlapinimosi įgūdžių tobulinimas, dieta, šlapimo pūslės raumenų treniravimas, kitos mankštos, joga. Antros eilės terapija – tai farmakologinės priemonės: anticholinerginiai medikamentai (jie veikia raumenų spazmą, nepageidaujamus šlapimo pūslės susitraukimus, o tai leidžia išvengti šlapimo pratekėjimo ir sumažinti šlapinimosi staigumą ir dažnumą), beta 3 agonistų terapija (atsakingi už raumens relaksaciją šlapinimosi proceso metu) bei medikamentai, stabdantys šlapimo pūslės nepageidaujamus susitraukimus. Negaunant norimo efekto, galiausiai renkamasi chirurginė intervencija“, - pasakojo gydytoja V. Vasjanova.

Pasak medikės, gydymo metodo parinkimas priklauso nuo šlapimo nelaikymo tipo, intensyvumo, veiksnių, sukeliančių šlapimo nelaikymą, medicininės būklės, klinikinio ir individualaus pasirinkimo.

Šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu

Gydytoja ginekologė Inesa Žeimė pristatė „Sugihara“ klinikos taikomą lazerio technologiją „IntinaLase TM“ ir „IncontiLase“ (SMOOTH).

„Tai vienintelės pasaulyje lazerinės technologijos, kurių gydymo metu nepažeidžiama makšties gleivinė, neveikiami kiti moters vidaus organai. Šis gydymas skirtas lengvo ir vidutinio laipsnio krūvio šlapimo nelaikymo gydymui.

Lazerio fototerminio poveikio dėka pakinta šlapimo pūslės ir šlaplės tarpusavio padėtis, dėl to apsunkinamas nevalingas šlapimo pratekėjimas. Taip pat skatinama naujo kolageno sintezė, skatinama kraujagyslių neogenezė, t.y. naujų kraujagyslių gamyba, gerėja audinių mityba. Visų šių poveikių dėka sukuriama geresnė atrama šlapimo pūslei ir kitiems dubens dugno organams, todėl pranyksta arba ženkliai sumažėja krūvio (įtampos) šlapimo nelaikymo požymiai“, - kalbėjo gydytoja I. Žeimė.

Lazerio galimybės sužavėjo daugelį susirinkusių medikų, nes po lazerio terapijos net 94 proc. moterų įvardija žymų šlapimo nelaikymo simptomų sumažėjimą, 70 proc. pacienčių visai pranyksta šlapimo nelaikymo požymiai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų