Li Ching-Yuen, oficialiais duomenimis, gimė 1677 metais Kinijoje (nors pats teigė, kad 1736 m.) ir savo visą ilgą gyvenimą užsiiminėjo vaistažolių rinkimu bei kovos menais. 1930 m. „New York Times“ laikraštis išspausdino straipsnį, kuriame pateikė duomenis apie atrastus oficialius Kinijos vyriausybės dokumentus, kuriuose 1827 m. Li Ching-Yuen oficialiai sveikinamas su 150-uoju gimtadieniu. Vėlesni dokumentai užfiksuoja šio žmogaus oficialų sveikinimą su 200-uoju gimtadieniu 1877 m.
Kaip jam taip pavyko?
Pats Li Ching-Yuen ilgaamžiškumo formulę išreiškė vienu sakiniu: "Išlaikyk ramią širdį, sėdėk kaip vėžlys, vaikščiok vikriai kaip karvelis ir miegok kaip šuo".
Prie šios istorijos pridėkime dar kelis įdomius istorinius faktus. 1927 m. Kinijos armijos generolas Yang Sen pakvietė senolį Li atvykti pasisvečiuoti ir pasiūlė jam mokyti Kinijos karius kovos menų. Generolas negalėjo atsistebėti, koks jaunatviškas buvo jo svečias, kuriam tuo metu jau buvo suėję 250 metų.
Li Ching Yuen mirė 1933 m. gegužės 6 d. Savo mokiniams jis pranešė, kad jau atliko visus reikiamus darbus šiame gyvenime ir dabar gali grįžti namo.
Pasidomėjus galima surasti daugiau įdomių istorijų apie vakarų sveikuolius ir rytų jogus, kurie gyveno daugiau nei 100 metų. Ir ne tik ilgai egzistavo, bet buvo jaunatviški, veiklūs ir kupini entuziazmo. Ko mes galime iš jų išmokti?
Holistinė medicina yra viskas, ko mums reikia
Šiandien jau net ir modernioji medicina patvirtina: 70 proc. visų žinomų ligų kyla dėl negatyvių minčių. Šiai grupei priklausančios ligos vadinamos psichosomatinėmis, ir jos yra didžiausias galvos skausmas visai sveikatos apsaugos sistemai.
Kartais užtenka kelių dienų, kad pakilęs stresas atvertų skrandžio opą. Kartais užtenka kelių metų, kad išsivystytų diabetas ir širdies ligos. Jau nekalbant apie blogą savijautą, kritusį darbingumą ir džiaugsmo trūkumą. Gydytojai ir mokslininkai vieningai sutaria šiuo klausimu ir patvirtina, kad mintys tiesiogiai veikia organų veiklą ir viso organizmo būklę.
Senovinė medicina yra holistinis gydymo būdas, nes rūpinasi ne tik žmogaus fiziniu kūnu, bet ir psichika, ir gyvenimo būdu. Tokiu būdu galima pašalinti ligos priežastį ir išvengti jos pasikartojimo. Modernioji medicina, priešingai, gydo ligos pasekmes — kūno negalavimus, todėl labai dažnai po kiek laiko ligos atsinaujina, nes iš tiesų taip ir nėra išgydomos.
Mūsų mintys gydo
Yra užfiksuota įvairių įdomių istorijų, pasakojančių apie žmones, kurie sunkiai sirgo ir išgydė save mintimis, nors gydytojai jau buvo praradę tikėjimą. Viena iš tokių įspūdingų istorijų yra apie Morris Goodman, kuris 1981 m. pateko į savo pilotuojamo lėktuvo avariją ir nebegalėjo išgyventi, nes buvo negrįžtamai pažeistas jo stuburas ir trūko diafragma. Šio žmogus gyvybę palaikė kvėpavimo aparatas, o vienintelis judesys, kurį buvo įmanoma atlikti, tebuvo mirksėjimas akimis. Tačiau šis žmogus žinojo minčių galią ir jau po kelių dienų stebuklingai regeneravo savo diafragmą, todėl galėjo kvėpuoti savarankiškai. Taip pat jis sąmoningai atkūrė savo pažeistas stuburo smegenis ir pradėjo judinti visas galūnes. Gydytojai negalėjo suprasti, kas vyksta, nes taip tiesiog "nebūna". Po kelių mėnesių Morris Goodman iš naujo pradėjo vaikščioti ir galiausiai visiškai pasveiko. Ir tai tik vienas atvejis iš
daugybės, kurie vyksta aplink mus. Mintys ne tik susargdina kūną, bet ir padeda jam pasveikti nuo nepagydomų ligų.
Sunkiai pagydomų ligų priežastys kitu kampu
Įdomu tai, kad senovinis Ajurvedos mokslas apie sveikatą ne tik patvirtina psichosomatinių ligų egzistavimą, bet ir pateikia sąrašus konkrečių ligų, kurias sukelia konkrečios charakterio savybės. O nuo ko gi dar, jeigu ne nuo charakterio, priklauso mintys?
Štai keletas pavyzdžių, kurie gali atskleisti tavo arba tavo giminaičių ligų priežastis:
3 būdai gyventi sveikai ir jaustis išties gerai
Teks padirbėti su savimi, bet ši investicija sugrįš su kaupu. Štai 3 per tūkstantmečius patikrinti būdai:
Liga yra ne kas kita, kaip kūno signalas apie neteisingą (o tiksliau, tau nenaudingą) gyvenimo būdą. Iš pradžių ji pasireiškia kaip nerimas, baimė ir negatyvios mintys. Ir tik tada, jeigu su savimi nedirbama, kūnas pasiunčia stipresnį signalą, kad tikrai atkreiptum dėmesį ir susimąstytum, ką darai ne taip.
Vien tam, kad savo gyvenime paliktum tik naudingus dalykus. Nes viskas, kas iš tiesų naudinga tau, visada naudinga ir kitiems.