Trečiadienis, 2025.07.02
Reklama

Vitaminai nėščiosioms tėra pinigų švaistymas

2016-07-13 10:40:13

Mokslininkai teigia, kad maisto papildai nėščiosioms yra pinigų švaistymas, nes daugumai būsimų motinų jų tiesiog nereikia.

© Graphicstock.com

Mokslininkai Vaistų ir terapijos biuletenyje teigia, kad peržiūrėję tyrimų rezultatus nustatė, jog vitaminai bei maisto papildai neturi įtakos nėščiųjų ir jų kūdikių sveikatai.

Nepaisant to, nėščios moterys turėtų gerti folio rūgštį (arba vitaminą B9) ir vitaminą D, taip pat sveikai maitintis ir konsultuotis su gydytojais mitybos klausimais, patikslina jie.

Maisto papildų ir vitaminų nėščiosiosms gamintojai tvirtina, kad kai kurios iš būsimųjų mamų negauna pakankamai maistingųjų medžiagų.

Mokslininkai teigia, kad folio rūgštis ypač svarbi – kasdien suvartojus vos 0,4 mg šio vitamino sumažėja vaisiaus išsigimimo, vadinamo nervinio vamzdelio yda, galimybė.

Vitaminas D – po 10 mg per dieną – sustiprina motinos ir vaiko kaulus.

Pavojingiausias vitaminas nėštumo metu – vitaminas A. Jo suvartojus per daug galima rimtai pakenkti kūdikiui.

Valgo už du?

Mokslininkai teigia, kad kai kurios moterys, norėdamos suteikti savo mažyliui nepriekaištingą gyvenimo pradžią, gali jausti spaudimą pirkti brangius vitaminus ir maisto papildus.

Tačiau joms vertėtų stengtis atsispirti tokiam impulsui, nes vitaminai nėščiosioms nepadeda nei būsimoms motinoms, nei jų vaisiui, teigia mokslininkai.

„Vieninteliai maisto papildai, rekomenduojami moterims jų nėštumo metu, yra folio rūgštis ir vitaminas D, kurie tikrai pigiai kainuoja“, – tvirtina jie.

Janet‘a Fyle iš Midwives‘o Royal College teigia: „Mes skatiname nėščias ar nėštumą planuojančias moteris sveikai maitintis, į savo maisto racioną įtraukiant šviežius vaisius ir daržoves, taip pat gerti folio rūgštį. Taip pat norėtumėme pabrėžti, kad besilaukiančiai moteriai nebūtina valgyti kaip už du. Tai – mitas, ir viskas, ko reikia – paprasto, normalaus ir subalansuoto maisto porcija“.

Maisto papildų gamintojų asociacija (angl. The Health Food Manufacturers' Association), atstovaujanti maisto papildų industrijai, tvirtina, kad didžioji pastoti galinčių moterų dalis su maistu negauna pakankamai maistingų medžiagų ir kad vien subalansuotos mitybos neužtenka.

Jos finansuojama Maisto papildų informacijos tarnyba (angl. Health Supplements Information Service) teigia, kad maisto papildai gali praturtinti nevisavertę mitybą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Apie Z kartos darbuotojus: nejausdami prasmės, drąsiai ieško naujų galimybių
Z karta – tai žmonės, gimę maždaug 1997–2012 metais. Vyresnieji šios kartos atstovai jau aktyviai dalyvauja...
Vasara prie vandens: kaip maudyti skirtingo amžiaus mažylius
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vandens temperatūra Baltijos jūroje jau siekia 17, o kai kuriuose šali...
Personalizuota medicina Lietuvoje: mažiau klaidų, trumpesnis kelias iki veiksmingo gydymo
Personalizuota medicina keičia įprastą požiūrį į gydymą. Ypač tai pastebima onkologijoje, kur ta pati diagnozė gali slėp...
Kauno klinikos mini kepenų transplantacijų 25-metį
Šią vasarą Kauno klinikos mini reikšmingą medicinos istorijos datą – 25-ąsias kepenų transplantacijos metines. Per...
Vasaros garsai: kurie naudingi, o kurie – pavojingi?
Ar teko mintyse barti kaimyną, kad šis nuo ankstyvo ryto burzgina žoliapjovę? O gal patys sulaukėte beldimo į duris su p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų