Šeštadienis, 2025.07.05
Reklama

Priešmenstruacinis sindromas: veido odos būklę lemia estrogeno pokyčiai

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-10-09 10:53:17

Prieš menstruacijas iškylantys spuogeliai – dažną merginą ar moterį varginanti problema. Veido odos būklė keičiasi dėl menstruacinio ciklo metu vykstančių hormonų pokyčių, o spuogai ypač vargina jaunas moteris iki 35 metų amžiaus. Nors spuogeliai dažniausiai pranyksta po kelių dienų, visai ignoruoti jų nereikėtų, bet dar labiau nepatartina savo veiksmais juos pažeisti.

© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Regina Molotkova sako, jog pablogėjusi veido odos būklė yra tik vienas iš priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomų. Šiuo laikotarpiu taip pat gali pasireikšti nuotaikos kaita, krūtų skausmas, tam tikro maisto troškimas, nuovargis ar net depresija.

„Manoma, jog PMS metu pasireiškiančius simptomus daugiausiai lemia cheminių medžiagų ir hormonų pasikeitimai moters organizme. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį, jog simptomai gali suintensyvėti dėl vitaminų ir mineralų trūkumo, didelio kiekio sūraus maisto, kavos ir alkoholio vartojimo“, – nurodo farmacininkė.

Pokyčius lemia estrogenas

R. Molotkova išskiria, jog PMS metu spuogeliai dažniausiai kamuoja moteris iki 35 metų amžiaus. Joms spuogai neretai pasirodo ne tik veido srityje, bet ir ant kūno, ypač nugaros.

„Prieš menstruacijas moters organizme nukrenta estrogeno, atsakingo už gražią odos išvaizdą, kiekis bei padidėja testosterono ir progesterono kiekiai, kurie lemia visus nemalonius pojūčius bei spuogus“, – paaiškina farmacijos specialistė.

Pasak jos, ciklo metu estrogeno kiekis didėja, todėl juntami priešingi pokyčiai – oda pagražėja ir ima sveikai švytėti, veidas atrodo labiau simetriškas. Tai vyksta maždaug 6–9 ciklo dieną.

Neignoruokite

PMS metu atsiradę spuogeliai paprastai pranyksta per keletą dienų, tačiau vaistininkė teigia, jog nereikėtų jų palikti likimo valiai. O dar svarbiau – vengti spaudyti, pradurti ar kitaip juos pažeisti, nes taip padidėja rizika pažeisti ir užkrėsti sveiką odą.

„Spuogelių pažeistą odos sritį reikėtų kasdien 1–2 kartus valyti su dezinfekuojančiomis priemonėmis, pavyzdžiui, 1% ar 2% salicilo spiritu ir patepti specialiu spuogelių priežiūrai skirtu kremu“, – išskiria specialistė.

Palengvinti PMS simptomus bei pagerinti odos būklę gali padėti preparatai su nakvišų, agurklių aliejais, naudinga valgyti saulėgrąžas – jose gausu cinko, kuris gražina odą, reguliuoja lytinių hormonų veiklą, taip pat B grupės vitaminų ir magnio, slopinančių įtampą ir gerinančių nuotaiką. Jeigu spuogelių atsiranda labai daug bei jie yra skausmingi, situaciją gali pagerinti alaus mielių tablečių vartojimas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų