Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Skirtingi kambariai – tie patys pavojai: gaisro šaltiniai namuose

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-05 11:05:31

Keptuvėje užmirštas kepsnys, panirimas į romantiką su žvakėmis ir net namuose apsigyvenę maži šuniukai ar kačiukai – visi jie yra galimo gaisro pavojai. Ir nors daugelis gaisro nesibaimina, kiekvienas kambarys turi skirtingus gaisro taškus: vienur jie seniai žinomi, kitur tokie, apie kuriuos žino tik ekspertai.

Virtuvėje naudojama elektrinė ar dujinė technika yra bene pagrindinė čia kylančių gaisrų priežastis ir neturėtų būti paliekama be priežiūros. © Graphicstock.com

Tad kokios būsto vietos yra degiausios? Apie ką dažniausiai pamirštame virtuvėje, o galbūt didžiausias pavojus slypi visai ne joje?

Miegamasis

Daugelis įsitikinę, kad miegamasis – ne tik pati jaukiausia, bet ir saugiausia būsto vieta. Nors čia dažniausia gaisro priežastis yra neatsargus rūkymas lovoje, tačiau ir žvakė gali pridaryti tiek pat bėdos.

„Užuolaidas, drabužius, užklotus, patalynę be priežiūros paliktos žvakės liepsna greitai „pagauna“ ir išplinta žaibišku greičiu. Kitas pavojaus šaltinis – ilgintuvai. Griežtai rekomenduojama jų nekišti po kilimais, baldais, taip pat ant jų nevaikščioti ir neprispausti, kad šie nesusidėvėtų. Priešingu atveju gaisro tikimybė gerokai išauga – jei ilgintuvas yra perkrautas ar pažeistas, gaisras anksčiau ar vėliau beveik neišvengiamas“, – sako bendrovės „ROCKWOOL“ techninis vadovas Andrius Buska.

Virtuvė

Virtuvėje naudojama elektrinė ar dujinė technika yra bene pagrindinė čia kylančių gaisrų priežastis ir neturėtų būti paliekama be priežiūros.

„Rizikos faktorius virtuvėje galima skirstyti į dvi grupes: technika ir neatsakingas žmogaus elgesys. Tarkime, net toks nekaltas įrenginys kaip skrudintuvas, tinkamai neprižiūrimas ir laiku neišvalytas, gali nesunkiai užsidegti atvira liepsna. Taip pat rizikingi elektriniai virduliai, kurių savaiminio išsijungimo funkcija dėl apkalkėjimo tiesiog sugenda. Todėl šalia įjungtos technikos virtuvėje visuomet turi būti žmogus“, – vardija A. Buska.

Specialisto teigimu, virtuvėje palaikyti švarą ir tvarką taip pat būtina ne vien dėl higienos ar estetikos, bet ir dėl gaisro prevencijos.

„Dėl itin aukštos temperatūros ar maisto ruošimui būtino aliejaus itin greitai atvira ugnimi gali užsiliepsnoti tinkamai neprižiūrėti, priskrudę kepimo indai bei keptuvės. Jau nekalbant apie „klasikinę“ situaciją, kai itin aukštos temperatūros aliejus ar riebalai mėginami gesinti vandeniu. Būtent todėl svarbu ne tik visuomet tinkamai prižiūrėti maisto ruošai naudojamus indus, bet ir kuo toliau nuo aukštos temperatūros šaltinių laikyti degius virtuvės reikmenis: popierinius rankšluosčius, pirštines, medines menteles ar valymo reikmenis“, – teigia specialistas.

Svetainė

Gaisro priežastimi neretai būna šildymo įranga, taip pat – išpopuliarėję židiniai ar krosnelės, kurie neturėtų liestis su degumui neatspariomis sienomis ar grindimis. Taip pat svetainėje rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kaip naudojamas kompiuteris, televizorius, garso aparatūra, mobiliųjų telefonų įkrovėjai.

Ne vienuose namuose specialistas teigia pastebėjęs laidų ir ilgintuvų raizgalynę, atsainiai paliktą ant grindų kur nors mažiau matomoje vietoje. Tokia zona itin pavojinga tampa, jei namuose turite naminių gyvūnų, mažų vaikų. Tiesiog vaikams žaidžiant, apseilėjus gali prasidėti trumpas jungimas, o kuris šuniukas ar kačiukas užaugo neperkandęs bent vieno laido?

Tokie lokalūs gaisro židiniai ant medinių grindų ar laminato laiku nepastebėti netrunka išplisti, tad nesant tinkamos gaisrinės izoliacijos tampa grėsme net vienam butui, o visam namui.

„Kažkodėl dažnai manoma, kad ugnis įsižiebia sunkiai, o plinta kontroliuojamu greičiu. Tačiau realiai yra visiškai priešingai, todėl tinkama gaisrinė izoliacija bei jai parinktos medžiagos yra itin svarbios. Tarkime akmens vata ne tik gaisro atveju užtikrina saugumą, bet ir kitomis izoliacinėmis savybėmis yra unikali, padedanti užtikrinti gyvenimo kokybę“, – primena A.Buska.

Vonia

Nors įprasta manyti, kad ten, kur vanduo, atviros liepsnos rizika maža, tačiau žmonės saugosi elektrinių prietaisų ir vandens sąlyčio, kuris gali būti mirtinas. Vis tik retas kuris pagalvoja apie pavojų, kurį gali sukelti šiame kambaryje laikomi daiktai: dezodorantai, kvepalai, plaukų ir nagų lakai bei kitos degios priemonės.

Pasak A. Buskos, nors pačios savaime jos nėra pavojingos, tačiau gaisro riziką didina jose esantys cheminiai elementai. Dėl cheminių savybių šios priemonės ne tik greitai užsidega, bet ir gali ilgai degti atvira liepsna. Todėl būtina saugotis bet kokio tiesioginio ugnies ar aukštos temperatūros bei pavojingų vonios priemonių sąlyčio.

Sandėliukas ir garažas

Panašiai kaip vonios kambaryje, taip ir sandėliukuose ar garažuose yra gausu įvairių medžiagų, kurios gali sukelti gaisrą.

Dažniausiai šiose patalpose yra laikomi itin degūs skysčiai, tokie kaip degalai, žibalas, įvairūs valikliai, dažai, valymo ir kitos priemonės. Tokioje terpėje gaisras gali kilti vien dėl aukštos temperatūros, todėl šias medžiagas būtina tinkamai sandėliuoti: laikyti tam skirtose talpose ir atitraukti nuo degių daiktų ar paviršių.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: gaisrai, pavojus
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų