Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Santaros klinikose kepenų transplantacijos įžengė į antrąjį šimtuką

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2019-02-26 10:46:27

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose 2019 m. vasario 22-24 savaitgalis buvo išskirtinis tuo, kad buvo atliktos 101-oji ir 102-oji kepenų transplantacijos.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, iš viso Lietuvoje atlikta 181 kepenų transplantacija. Šiame skaičiuje yra 7 kepenų retransplantacijos (antrą kartą tam pačiam recipientui atlikta kepenų transplantacija).

Kepenų transplantacijos mūsų šalyje atliekamos nuo 2000 metų. Pirmosios kepenų transplantacijos Lietuvoje pradininkais yra būtent Santaros klinikų medikai.

Medikų teigimu, kepenų persodinimas kartais būna vienintelė išeitis, norint išgelbėti paciento gyvybę, todėl didesnis visuomenės sąmoningumas ir humaniškas požiūris į donorystę tikrai padėtų sumažinti beprasmiškų mirčių skaičių.

Vilniaus transplantologai Baltijos šalyse pirmauja daugelio transplantacijų srityje. Net 75 proc. visų šalyje vykdomų audinių ir organų transplantacijų yra atliekama būtent VUL Santaros klinikose. Šios ligoninės darbuotojų iniciatyva 2012 m. buvo įkurta Lietuvos transplantologų asociacija, kurios pirmininku išrinktas Santaros klinikų pilvo chirurgas doc. Vitalijus Sokolovas. Ši asociacija kelia gydytojų profesionalumą, rūpinasi visuomenės švietimu donorystės klausimais, siekia, kad gydytojo-transplantologo ir paciento santykis būtų grindžiamas abipusiu supratimu, pasitikėjimu bei pagarba vienas kitam.

Pasak Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro vadovo akademiko prof. Kęstučio Strupo, įžengimas į antrąjį kepenų persodinimo operacijų šimtuką, tai – didelis nueitas kelias Lietuvos medicinoje.

„Tai yra ne tik Santaros klinikose atliktų kepenų transplantacijų statistika. Tai yra ženklas, kad kepenų transplantacija atliekama rutiniškai, su patyrusia komanda ir gerais rezultatais. 2018 metais VUL Santaros klinikų transplantacijų centras buvo akredituotas tarptautinės komisijos ekspertų labai gerai“, – teigia prof. K. Strupas.

Po kepenų persodinimo operacijos apie savaitę pacientai dėl galimų grėsmingiausių komplikacijų yra prižiūrimi Santaros klinikų Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, kuriam vadovauja gydytojas Gintautas Kėkštas.

„Esame be galo dėkingi ir žmonėms, kurie akimirkai pamiršę netekties skausmą, gyvenimą dovanoja visiškai nepažįstamam žmogui ir tuo pačiu juos išgelbėja. Be donorystės tokie stebuklai neįmanomi", – savo mintimis dalinosi prof. K. Strupas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Ligos ir sveikata
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų