Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Kauno klinikose – dar viena sėkminga inksto transplantacija iš gyvo donoro

vlmedicina.lt | 2015-01-26 09:25:34

Per pirmąsias dvi šių metų savaites Lietuvoje atliktos dvi inkstų persodinimo iš gyvo donoro operacijos ir viena iš jų – Kauno klinikose. Trisdešimtmečiui krepšininkui, kuris tik prieš kelis mėnesius sužinojo, kad serga sunkia liga, inkstą padovanojo mama. Gydytojai džiaugiasi, kad transplantacija įvyko sklandžiai, pacientas ir jo mama jaučiasi puikiai ir jau išvyko į namus.

Pacientas su mama ir medikais po inkstų transplantacijos
Doc. I. Skarupskienė, slaugytoja A. Andriulionienė, gydytoja rezidentė L. Peleckaitė, prof. M. Jievaltas, pacientas su mama, gyd. R. Maslauskienė ir Nefrologijos klinikos vadovė prof. I. A. Bumblytė. Liudo Andriušio nuotr.

Nefrologijos skyriaus gydytoja doc. Inga Skarupskienė apgailestauja, kad jaunas vyras į nefrologų akiratį pateko gerokai per vėlai, kuomet inkstų pažeidimo priežasties patikslinti jau buvo nebeįmanoma – inkstai buvo maži, surandėję, o kraujo tyrimai rodė ryškų inkstų funkcijos nepakankamumą. Inkstų nepakankamumo priežastis galėjo būti toli pažengusi pirminė inkstų liga arba aukšto nevaldomo arterinio kraujospūdžio sukeltos pasekmės.

Doc. I. Skarupskienė iki šiol pamena jauno vyro reakciją, kai jis sužinojo apie savo ligą: iki tol aktyviai sportavusiam žmogui buvo sunku patikėti, kad jau reikėjo galvoti apie pakaitinę inkstų terapiją.

„Dauguma inkstų ligų yra klastingos, nes nebylios, o aukštą arterinį kraujo spaudimą būtina gydyti laiku ir tinkamai“, – primena doc. I. Skarupskienė.

Jau pirmą kartą patekus į ligoninę ir sužinojus apie inkstų ligą ir nepakankamumą, pacientui ir jo mamai buvo paaiškinta apie galimą gyvo donoro inksto transplantaciją. Paciento mama tikina, kad dėl inksto dovanojimo apsisprendė labai greitai – ji visiškai pasitikėjo Urologijos klinikos vadovu prof. Mindaugu Jievaltu.

Visą donoro ir recipiento poros ištyrimą ambulatoriškai atliko gydytoja nefrologė Rima Maslauskienė. Mamos inkstas puikiai tiko sūnui, medicininių kontraindikacijų operacijai nebuvo, todėl inkstas buvo persodintas net nepradėjus dializių. Transplantaciją atliko urologų brigada: profesoriai Mindaugas Jievaltas ir Daimantas Milonas, gydytojai rezidentai Adomas Mačiulis, Povilas Aniulis ir Vilius Bosas.

Kauno klinikose inkstų transplantacijos atliekamos nuo 2000 metų, iš viso per 15 metų atlikta daugiau nei 300 šių operacijų. Inkstų transplantacijos iš gyvo donoro pradėtos 2014 metais. Šiuo metu tiriamos ir transplantacijai ruošiamos dar trys potencialios donoro ir recipiento poros.

Kauno klinikų informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų