Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Plastinė chirurgija: „pripūstos“ krūtinės eina užmarštin

Šaltinis: vlmedicina | 2019-10-20 00:06:13

Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Kęstutis Maslauskas sako, kad nenatūraliai atrodančios „pripūstos“ krūtinės eina užmarštin. Vyraujančia tendencija tapo natūralumo siekis. Tiesa, specialisto teigimu, yra ir kita tendencija – išvaizdos korekcijų pageidauja vis jaunesni žmonės.

Dr. Kęstutis Maslauskas. Pranešimo autorių nuotr.

Per metus K. Maslauskas atlieka apie 500 plastinės chirurgijos procedūrų. Anot jo, paklausa metai iš metų beveik nekinta, tačiau pacientų paveikslas dabar kiek kitoks nei, pavyzdžiui, prieš dešimtmetį.

„Anksčiau beveik absoliuti dauguma pacientų buvo moterys. Vyravo du tipai – norinčios nugalėti bėgančius metus ir pasididinti krūtinę. Jaunos merginos kreipdavosi gana retai. Žvelgiant į dabartinę situaciją, galima drąsiai teigti – besikreipiančiųjų į plastikos chirurgus amžiaus vidurkis mažėja. Manau, dabar didžiąją dalį sudaro moterys nuo 25 iki 35 metų“, – sakė dr. K. Maslauskas.

Anot jo, pacientės tampa vis drąsesnės, plastinės operacijos nebėra tabu. Pavyzdžiui, dalis pacienčių, kurios pageidauja operacijų būdamos jaunos, kreipiasi dėl nosies korekcijos. Be to, į krūtų ir pilvo operacijas dabar dažniausiai atvyksta pacientės po gimdymo, dėl pakitusių proporcijų ir kūno formų.

„Tarp mano pacientų vyrai sudaro tik kelis procentus. Jie dažniausiai kreipiasi po nosies traumų arba norėdami pakoreguoti itin pastebimą nosies kuprelę“, – pasakoja dr. K. Maslauskas.

Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo manymu, jauni žmonės vis dažniau nori koreguoti savo išvaizdą dėl įsigalėjusio grožio kulto. „Socialiniai tinklai, žiniasklaida ir apskritai internetas labai smarkiai paveikė žmonių suvokimą apie tai, kokia turi būti žmogaus išvaizda. Visa tai sukūrė spaudimą darantį foną, kuris jaunus žmones priverčia jausti nepasitenkinimą dėl savo išvaizdos“, – sakė. dr. K. Maslauskas.

Laimei, plastikos chirurgo teigimu, ima ryškėti tendencija, kuri rodo, kad žmonės į „tobulos išvaizdos“ standartus pradėjo žiūrėti kritiškiau.

„Nors daugelis, matyt, yra girdėję apie tyrimus, kurie rodo, jog patrauklūs žmonės yra laimingesni ir sėkmingesni, vis rečiau matau atvejų, kai galvoje susikurto grožio standarto vaikomasi aklai. Štai, pavyzdžiui, krūtų korekcijos. Anksčiau buvo gana daug atvejų, kai buvo prašoma nenatūraliai atrodančios krūtinės. Dabar pastebiu vis daugiau racionalumo ir noro net ir po korekcijos išlaikyti natūralias proporcijas“, – aiškino gydytojas K. Maslauskas.

Pasak jo, didelę tokių pacienčių dalį sudaro moterys, neseniai susilaukusios vaikų, kurios pageidauja atstatyti iki gimdymo buvusias formas ar jas net patobulinti. Jų amžiaus ribos yra 30–48 metai.

„Vaikų auginimas ir buitis iš jų pareikalauja daug jėgų. Ne visoms mamoms pavyksta įterpti dar ir užtektiną sporto krūvį, todėl kreipiamasi į plastikos specialistus“, – dėstė dr. K. Maslauskas.

Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo teigimu, noras apskritai išvengti operacijos taip pat – pastebimai auganti tendencija. Vis dažniau pasirenkami vadinamieji mini invazijos metodai, kai pageidaujami rezultatai, pasitelkus injekcijas ar lazerinius prietaisus, pasiekiami be chirurginės intervencijos.

„Vis dėlto svarbiausias klausimas yra ne tas, kokią ar kokio tipo grožio procedūrą pasirinkti, o kodėl jos apskritai reikia. Ar ji yra būtina, ar tai tik visuotinio spaudimo atrodyti tobulai suformuotas poreikis“, – apibendrino dr. K. Maslauskas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Transarterinė chemoembolizacija – veiksmingas įrankis kovoje su kepenų vėžiu
Tiek Europoje, tiek visame pasaulyje daugėja kepenų vėžio atvejų. Iš onkologinių kepenų susirgimų labiausiai paplitusi s...
Žaibavimas akyse gali būti aklumu gresiančios ligos pranašas
Tinklainės atšokos operacijos priskiriamos skubiųjų kategorijai ir yra vienos iš sudėtingiausių, todėl atliekamos tik tr...
Kaip prižiūrėti dantų implantus?
Gana dažnai girdimas mitas, kad įsidėjus dantų implantus – daugiau nereikės rūpintis savo burnos ertme. Odontologa...
Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuos naujus tyrimus ir procedūras
Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai...
Šienligės rizikos banginiai – kaip juos suvaldyti?
Augalų žydėjimo sezonas kasmet priverčia vis daugiau žmonių čiaudėti ir ašaroti, o mokslininkai bando suteikti viltį, ka...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų