Šeštadienis, 2024.04.27
Reklama

Kambariniai augalai: ar jie gali padėti gelbėtis nuo alergijų?

2018-02-27 10:46:43

„Jei esate įsitikinę, kad augalas padės išvalyti orą, gali atrodyti, kad jis bus naudingas ir gelbstintis nuo alergijos. Augalai šiek tiek padeda, bet neatstoja antialerginių vaistų, kuriuos jums paskyrė gydytojas. Jie namuose neatstos ir hipoalerginių filtrų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ teigė gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis papasakojo, kuo naminiai augalai naudingi mūsų sveikatai.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Tikriausiai girdėjote, kad vazoniniai augalai gali pagerinti oro kokybę namuose ar netgi veiksmingai pašalinti teršalus iš oro. Kaip sako A. Unikauskas, augalų gebėjimas valyti orą buvo tiriamas ne kartą, tačiau nereikėtų pamiršti, kad šie eksperimentai buvo atliekami laboratorijose.

„Tai yra dirbtinai sukurtos sąlygos. Kambariniai augalai padeda filtruoti orą ir tai yra pakankamai gera priežastis, dėl kurios turėtume auginti kambarines gėles. Tačiau noriu perspėti, kad tai nėra panacėja nuo visų teršalų. Jei nesaikingai valysite namus cheminiais valikliais, naudosite cheminius oro gaiviklius ir dar deginsite kvapiąsias žvakes arba namai bus pilni dulkių, jokie augalai nepadės tiek, kiek tikitės“, – kalba gydytojas.

Kai kurie tyrimai parodė, kad yra augalų, padedančių pagerinti skausmą jaučiančio ligonio būklę. Anot A. Unikausko, vienas tyrimas atskleidė, kad chirurginio skyriaus pacientams, kurių palatose buvo augalų, reikėjo skirti mažiau vaistų nuo skausmo. Būta ir daugiau teigiamų sveikatos pokyčių. Pavyzdžiui, mažesnis kraujo spaudimas ir mažesnis širdies susitraukimų dažnis. Mažesnis nerimas ir nuovargis palyginti su pacientais, kurių palatose nebuvo augalų. Tyrimas taip pat atskleidė, kad vazoniniai augalai buvo naudingesni nei skintos gėlės.

„Jei esate įsitikinę, kad augalas padės išvalyti orą, gali atrodyti, kad jis bus naudingas ir gelbstintis nuo alergijos. Tiesa, augalai šiek tiek padeda, bet neatstoja antialerginių vaistų, kuriuos jums paskyrė gydytojas. Jie namuose neatstos ir hipoalerginių filtrų“, – atkreipia dėmesį A. Unikauskas.

Lietuvos edukologijos universiteto Biologijos katedros vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė atkreipia dėmesį, kad visi augalai valo aplinkos orą, bet nėra nė vieno, kuris tai padarytų greitai. Ji taip pat pritarė, kad žalia spalva apskritai žmogui yra naudinga.

„Žiūrėdamos į žalią spalvą akys sunaudoja mažai energijos ir mes pailsime. Bet spalvų mums vis tiek reikia, ypač žiemą. Pavyzdžiui, namuose galima auginti kolumbinį anturį, kuris labai gerai valo aplinkos orą ir žydėti gali vos ne ištisus metus“, – apie augalus pasakoja T. Jokšienė.

Anot jos, nuo seno keliamas klausimas: smirda ar kvepia pelargonijos? Jos taip pat yra naudingos namų orui, o jų išskiriami eteriniai aliejai aktyviai veikia mūsų organizmą, nervų sistemą, ramina, tad nieko nuostabaus, kad jauniems žmonėms jos nemaloniai kvepia, o vyresniems ima kvepėti.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Gydymas augalais
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų