Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Ką rodo netolygiai pakelti slaugytojų atlyginimai? (12)

Dalia Šimkutė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-09-05 00:02:56

Vyriausybė dar pavasarį pažadėjo nuo liepos 1-osios medikams 8 procentais padidinti atlyginimus. Iš viso tam planuota skirti apie 30 mln. eurų. Premjero Algirdo Butkevičiaus apskaičiavimu, gydytojo etato alga vidutiniškai turėjo padidėti apie 100, slaugytojo – apie 50 eurų. VLMEDICINA.LT domėjosi, ar slaugytojams išties pakeltas darbo užmokestis, kokia suma jis turėtų būti įvertintas.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Laukia didesnių

Respublikinės Šiaulių ligoninės strateginio valdymo direktorė Aušrelė Šalkauskienė patvirtino, jog, kaip ir planuota, nuo liepos 1-osios pavyko gydytojams užmokestį padidinti 100 eurų, slaugytojams – apie 50.

„Apie tai buvo diskutuota nuo pavasario, tad kitaip elgtis ir negalėjome. Tam tikra pinigų suma mus finansuoja teritorinė ligonių kasa iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo lėšų, taip pat ligoninė turės užsidirbti teikdama asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurių bazinės kainos nuo liepos pirmosios padidintos 5,5 procento“, – paaiškino ligoninės atstovė.

Paklausta, ar pakankamas slaugytojų užmokestis, A. Šalkauskienė atsakė, jog ji nėra medikė, tad negali pasakyti, koks turėtų būti medikams išmokamas atlygis, bet yra girdėjusi įvairių nuomonių – kai kas įvardija, jog slaugytojo – apie 1200, gydytojo – apie 2 tūkst. eurų.

Mažeikių ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Regina Meištienė sakė, jog jų įstaigoje dirbantiems slaugytojams nuo liepos 1-osios užmokestis padidėjo 35 eurais. Ji patikslino, jog ligoninėje šiemet visiems darbuotojams, išskyrus direktorių, nuo liepos 1-osios atlyginimas padidėjo 35 eurais, o slaugytojams dar anksčiau buvo pridėta 40 eurų, nes didėjo minimali alga, tad iš viso slaugytojai kas mėnesį dabar gauna 75 eurais daugiau.

„Tikrai nepakankami atlyginimai, visi laukė ir lauks, kada vėl bus padidinti, to tikisi ne tik slaugytojai, bet ir kiti dirbantieji medicinos sistemoje“, - tvirtino vyriausioji slaugos administratorė.

Nepanorusi prisistatyti šios įstaigos ekonomistė minėjo, jog ligoninės gali savo nuožiūra diferencijuotai didinti gydytojams atlyginimus arba to nedaryti.

„Koks būtų orus atlygis slaugytojams? Manau, kad jeigu dabar neatskaičiavus mokesčių gauna apie 545 eurus, tai juos atskaičiavus turėtų uždirbti 600 – 650 eurų“, – sakė pašnekovė.

Kėlė savo nuožiūra

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos vadovė Danutė Margelienė atskleidė, kad rugsėjo 16-ąją vyks posėdis, į kurį iš šalies gydymo įstaigų suvažiuos slaugytojai, pateiksiantys įvairius su darbu susijusius duomenis, tarp jų ir apie užmokesčio dydį.

„Bendravome su slaugytojais, stengėmės daryti įtaką, kad užmokesčio padidinimas vyktų taip, kaip reglamentuoja teisės aktai, kad būtų ištesėti sveikatos apsaugos ministro pažadai, ypač rajono ligoninėse, kuriose trūksta slaugytojų. Geranoriškai kalbamės su gydymo įstaigų vadovais, kad būtų pakelti visiems slaugytojams atlyginimai. Netolygus slaugytojų atlyginimų kėlimas – vienose įstaigose didesnis, kitose – mažesnis, – rodo vadovų požiūrį į jų darbą, profesiją“, - kalbėjo D. Margelienė.

Ji teigė girdėjusi, jog kai kurių gydymo įstaigų direktoriai, kurių kol kas nenorinti minėti, slaugytojams algas pakėlė tik apie 15 eurų, bet yra ir tokių, kurie nepagailėjo prie jų pridėti daugiau nei 100 eurų.

„Pavyzdžiui, jeigu rajono ligoninėje slaugytojo darbo užmokestis apie 420 eurų iki mokesčių atskaičiavimo, pakėlus 8 procentais prisideda visai nedidelė suma, kas gauna 700 – 800 eurų - tiems gerokai padidėja“, – aiškino Lietuvos slaugos specialistų organizacijos vadovė.

Ar turėtų būti didinami atlyginimai? „Žinoma, vidutinis šalies darbo užmokestis yra per 700 eurų, o slaugytojų – nesiekia vidurkio, nors jų darbas itin atsakingas, be teisės suklysti. Yra nustatyta, kad tai viena iš penkių sunkiausių pasaulio profesijų, tad kodėl negali specialistai gauti didesnių atlyginimų? Nenuostabu, kad išsilavinę slaugytojai emigruoja į kitas šalis, priviliojančias didesniais atlygiais, geresnėmis darbo sąlygomis. Slaugytojo užmokestis turi atitiktų jo darbui keliamus aukštus reikalavimus, tad manau, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, jie turėtų uždirbti apie 2 – 3 tūkstančius eurų, priklausomai nuo profilio. Pavyzdžiui, dirbantiems intensyviosios terapijos skyriuje, kuriame ligoniai prijungti prie aparatų, darbo sąlygos yra sudėtingesnės, tad turėtų gauti daugiau“, - pasidalijo nuomone D. Margelienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (12)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų