Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Išsaugoti odos grožį padeda ir paprastas ryto ritualas

Šaltinis: vlmedicina | 2019-10-02 15:13:33

Žinoma dviejų vaikų mama ir aktyvi moteris Julija Žižė juokauja, kad su metais oda ima gražėti be didesnių pastangų. Ji pripažįsta, kad nėra pametusi galvos dėl veido priežiūros, tačiau atskleidžia turinti savų gražios odos receptų, padedančių išvengti odai kasdien tenkančių iššūkių. Tačiau jų išvengti pavyksta ne visoms – įvairios odos problemos, pasak kosmetologės Miglės Kručiūtės-Babickienės, kamuoja vis jaunesniame amžiuje.

Vaistinės atidaryme. Pranešimo autorių nuotr.

Kaip tinkamai prižiūrėti odą ir kokiais mitais netikėti žinoma moteris ir specialistė dalinosi didžiausios BENU vaistinės atidarymo renginyje.

„Mano rytas atrodo taip: veidą prausiuosi tik lediniu vandeniu – pažadinu odą, suteikdama jai šiek tiek šoko. Nusipraususi niekada nesišluostau, braukdama rankšluosčiu aukštyn žemyn, priešingai, tapšnodama tik sugeriu vandens lašiukus, taip palikdama drėgmę. Veido odai būtinai naudoju vitaminą C, tada tepu dieninį kremą. Kremą į veido odą įtapšnoju ir tai darau gana intensyviai – iki lengvo dilgčiojimo. Pusę metų tai yra mano ryto ritualas ir pastebėjau, kad oda tapo stangresnė, labiau švyti“, - pasakoja pati veido odos būklės tyrimą renginio metu atlikusi J. Žižė.

Naminiais receptais J. Žižė teigia nesikliaujanti – iš specialistų girdėjusi, kad joks kiaušinis, bananas ar kitas vaisius bei daržovė neatitinka veido pH, todėl jais tepti odos nepatariama.

„Rinkdamasi odos priežiūros kosmetiką, stengiuosi rinktis ekologiškas priemones iš žinomų ir patikimų gamintojų. Mane įtikinti prabangiomis reklamomis sunku, kokybės nesieju ir su didelėmis kainomis. Palaikyti gerą odos būklę padeda ir odos drėkinimas iš vidaus, sportas, subalansuota mityba. Rūpinkitės oda, venkite žalingų įpročių ir, sulaukusi 50-ies, galėsite tapti kremo reklamos veidu“, - šypsosi visada žaviai atrodanti dviejų vaikų mama.

Odos problemos jaunėja, jas provokuoja ir stresas

Pasak kosmetologės Miglės Kručiūtės-Babickienės, oda kiekvieną dieną susiduria su daugybe iššūkių ir patiria didelį stresą: oro tarša ir kietosios dalelės skverbiasi į poras, saulė skatina fotosenėjimą ir pigmentaciją, šildomų patalpų oras odą išsausina.

„Pastebiu, kad odos problemos jaunėja. Jau 12-13 m. paauglės susiduria su gana stipriai išreikštais jaunatviniais spuogais, dermatitu, odos jautrumu. Dar viena grupė, kurią kamuoja odos problemos – aktyvios, dirbančios moterys. Rodos, paauglystė jau praėjusi, o, žiūrėk, pradeda kilti spuogai, pasireiškia aknė. Ir odos senėjimo požymiai dabar pasireiškia anksčiau. Todėl tinkama odos priežiūra yra privaloma kasdienės rutinos dalis. Julijos pavyzdys rodo, kad tinkamas rūpestis leis ilgiau džiaugtis švytinčia ir sveika oda“, - BENU vaistinės atidarymo renginyje kalbėjo kosmetologė.

Galbūt nesusimąstome, tačiau odos būklė labai priklauso nuo kitų organų veiklos. Juk organizmas – tai darniai funkcionuojančių organų visuma. Didžiausią įtaką odos sveikatai daro nervų ir virškinimo sistemų veikla.

„Kaip aš sakau, oda ir nervų sistema yra kaip dvynės, visą gyveną viena į kitą reaguojančios. Jausitės gerai – ir oda bus graži, patirsite stresą – oda į tai reaguos. Su streso nulemtomis odos problemomis dažnai ir susiduria aktyvios moterys, kurios siekia karjeros, kartu nori būti geros mamos, draugės ir žmonos. Kasdieniai iššūkiai nuvargina mūsų antinksčius, kurie gamina streso hormonus, tada prasideda grandininė reakcija organizme įtakojanti kitų organų veiklą, ir galiausiai rezultatus matome odoje“, - pasakoja M. Kručiūtė-Babickienė.

Ne mažesnę įtaką odai turi ir mūsų virškinimo sistemos veikla bei maistas, kurį valgome. „Sakoma, kad, pažiūrėjęs į veidrodį šiandien, matai tai, ką vakar turėjai lėkštėje. Ir tai yra tiesa. Šiuolaikinių žmonių mityba yra nevisavertė, valgoma paskubomis, o to rezultatas – įvairios odos problemos, kaip spuogai, papilkėjimas ir pan.“, - sako kosmetologė.

Kasdienės odos priežiūros žingsniai ir mitai

Oda rūpintis reikia kasdien, o svarbiausi žingsniai, anot specialistės, yra:

  • Valymas. „Užtepusios ant nešvarios odos ir paties geriausio kremo, norimo rezultato nesulauksite.“
  • Tonizavimas. „Jis skirtas atstatyti normalų odos pH. Deja, šį etapą nemažai moterų praleidžia kaip nereikalingą ir daro didelę klaidą.“
  • Drėkinimas. „Drėgmės reikia visų tipų odai, o mums jos labai trūksta dėl nuolatinio emocinio ir oksidacinio streso.“

Tinkamai odos priežiūrai koją kartais kiša gajūs mitai, kuriuos M. Kručiūtė-Babickienė skuba sulaužyti:

  • Micelinio vandens nereikia nuplauti. „Nenuplaunant micelinio vandens, ilgainiui oda gali papilkėti, sudirgti, būti pažeista jos hidrolipidinė mantija“.
  • Per jauna naudoti tam tikrus ingredientus, esančius odos priežiūros priemonėse - antioksidantus, vitaminus A, E, C, hialurono rūgštį, peptidus ir pan. „Negalima, nurodant asmens paso duomenis, teigti, kad, pvz., tik sulaukus 30 metų galima pradėti naudoti retinoidus ar peptidus. Specialistas visada vertina ne jūsų biologinį amžių, bet jūsų odos amžių, įvertina gyvensenos, dienos rėžimo ar mitybos ypatumus ir skiria priemones, atsižvelgdamas į odos būklę. Todėl sulaukus 25-erių jau tikrai galima naudoti tam tikras odos senėjimą lėtinančias kosmetikos priemones.“
  • Vitamino C odai vasarą negalima naudoti. „Vitaminai odai labai svarbūs visais metų laikais. Tarp jų – vitaminas A ir retinoidai (vitamino A dariniai), atitolinantys senėjimą, bei vitaminas C, skatinantis odos regeneraciją ir saugantis nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio. Jų odai reikia visus metus. Tačiau labai svarbu naudoti apsaugines priemones nuo žalingų UV spindulių, kurie apsaugo odą ir padeda išvengti ankstyvo fotosenėjimo, hiperpigmentacijos ir net onkologinių susirgimų, kuriuos gali paskatinti saulės spinduliuotė”.

Kokią kosmetiką pasirinkti?

Žinoma, tinkama odos priežiūra neįmanoma be tinkamų priemonių. Kosmetikos pramonė septynmyliais žingsniais veržiasi inovacijų keliu, kasmet atrandama naujovių. Paskutinė tendencija – jautrios, reaktyvios odos priežiūra.

„Tokiai odai skirtos priemonės ramina, nuima sudirginimą, mažina paraudimą ir uždegiminius neigiamus procesus. Išlieka aktualus jaunystės kultas, todėl galima rasti didelį pasirinkimą odos būklę gerinančių, pigmentaciją mažinančių, ilgiau odos jaunystę išsaugančių priemonių. Nors jaunystei išsaugoti neretai moterys griebiasi sunkiosios artilerijos, – lazerių ir šviesos terapijos, injekcijų, operacijų, – kokybiška kosmetika taip pat padeda palaikyti gerą odos būklę“, - pasakoja kosmetologė.

Odos priežiūrai ir kovojant su odos problemomis rekomenduojama rinktis dermatologinę kosmetiką, turinčią terapinių savybių – gydyti odą ir gerinti jos būklę. Pasak BENU Sveikos odos instituto ambasadorės Mildos Darulienės, dermatologinė kosmetika veikia ne tik išorinius, bet ir gilesnius odos sluoksnius.

„Į dermatologinės kosmetikos sudėtį įeina natūralūs komponentai, apsaugantys nuo daugelio šiuolaikinio gyvenimo metamų iššūkių. Veikliųjų medžiagų veiksmingumas nustatomas, atliekant sudėtingus laboratorinius tyrimus, o kosmetika kuriama kartu su dermatologais“, - apie dermatologinę kosmetiką pasakoja M. Darulienė.

Kosmetologė M. Kručiūtė-Babickienė prideda, kad dermatologinę kosmetiką galima rinktis ir kasdienei neprobleminės odos priežiūrai. O šiuolaikinės moters naudojamų priemonių sudėtyje reikėtų ieškoti tokių komponentų kaip kolagenas ir hialuronas, vitaminai ir antioksidantai.

„Kolagenas ir hialuronas - tai natūralios sudėtinės mūsų odos dalys, todėl svarbios ir kasdienėje odos priežiūroje. Nuo kolageno priklauso odos stangrumas, o nuo hialurono – drėgmė. Su amžiumi tiek vieno, tiek kito atsargos organizme senka, todėl oda praranda elastingumą ir drėgmę. Todėl, siekiant kuo ilgiau išlaikyti sveiką ir gražią odą, šie komponentai turėtų būti ir naudojamose kosmetikos priemonėse“, - prideda kosmetologė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų