Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Bendradarbiausime su Tailando onkologais: ankstyvajam skrandžio vėžiui pakaks mažai invazinės endoskopinės operacijos

vlmedicina.lt | 2014-05-02 09:16:07

Gegužės 2 d. 10 val. Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, atstovaujamas direktoriaus prof. Narimanto Evaldo Samalavičiaus, ketina pasirašyti tarptautinę bendradarbiavimo sutartį su Tailando Mahidol universiteto Siriraj ligoninės Medicinos fakultetu, atstovaujamu šio fakulteto dekano prof. Udom Kachintorn. Sutartis apima platų bendradarbiavimą akademinėje, taip pat klinikinio darbo srityse.

Renkasi instrumentus
Algirdo Kubaičio nuotr.

„Įvairios pasaulio šalys yra nevienodai pažengusios įvairiose onkologijos diagnostikos ir gydymo sferose. Mes stengiamės lygiuotis į geriausius kolegas, tiek diagnostikos, tiek ir naujų gydymo technologijų srityse, – sako prof. N. E. Samalavičius. – VU Onkologijos institutas, pernai gavęs Europos vėžio institutų organizacijos akreditaciją ir praktiškai turėdamas Nacionalinio vėžio instituto statusą, orientuojasi į pažangiąsias technologijas ir tęsia praėjusiais metais pradėtą tarptautinio bendradarbiavimo plėtrą, kurios tikslas – užmegzti glaudesnius ryšius mokslinių bei klinikinių tyrimų srityje su žymiais pasaulio šalių onkologijos centrais“.

Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, iš bendradarbiavimo su Mahidol universitetu tikimės paramos ir pasikeitimo patyrimu mokymosi procese, taip pat įvaldant naujus klinikoje naudojamus metodus. „Šiuo metu VU Onkologijos institute turime puikią šiuolaikinę skaitmeninę endoskopinę įrangą, kuri leidžia ne tik anksti diagnozuoti skrandžio vėžį, bet ir atlikti mažai invazines endoskopines operacijas, – sako prof. N. E. Samalavičius. – Tailande kolegos yra sukaupę didžiulę tokių operacijų patirtį ir pasiruošę ja pasidalyti“.

„Taikant šiuolaikinę skaitmeninę endoskopinę įrangą tampa realu diagnozuoti pačius ankstyviausius vėžinius ir iki vėžinius pakitimus skrandžio gleivinėje, – sako VU Onkologijos instituto gydytojas endoskopuotojas Romualdas Maskelis. – Šiandieninė endoskopija leidžia pamatyti žymiai didesnį spektrą gleivinės pakitimų, galime nustatyti lokalų židinuką ir paimti iš tos vietos tikslinę biopsiją arba atlikti mažai invazinę endoskopinę operaciją. Tai leidžia anksti nustatyti ikivėžines skrandžio gleivinės ligas, anksti diagnozuoti skrandžio vėžį“.

„Naudodami aukštos raiškos endoskopinę aparatūrą diagnostinės procedūros metu turime galimybę pašalinti net iki keliolikos centimetrų morfologiškai pakitusios gleivinės“, – sako gydytojas endoskopuotojas.

Apie Mahidol universiteto Siriraj ligoninės Medicinos fakultetą

Mahidol universiteto Siriraj ligoninės Medicinos fakultetas yra seniausia ir didžiausia medicinos mokykla bei pats seniausias universitetų fakultetas Tailande. Šiuo metu fakultetas yra Mahidol universiteto dalis. Fakultetas buvo įkurtas 1888 m. ir veikė kartu su Siriraj ligonine. Tai buvo pirmoji vieša ligoninė Tailande, kurioje medicinos studentai turėjo galimybę įgyti klinikinės patirties. Universitetinė Siriraj ligoninė – šiandien didžiausias mokymo medicinos centras Tailande. Medicinos Siriraj ligoninės fakultetas, kaip vienas iš pirmaujančių Tailande ir akredituotas pagal tarptautinius standartus, bendradarbiauja su daugeliu užsienio universitetų tam, kad operatyviai pasidalytų pasaulinėmis mokymo, sveikatos priežiūros ir mokslinių tyrimų perspektyvomis.

Medicinos Siriraj ligoninės fakultete vadovaujamasi princo Mahidol iš Songkla filosofija – „tikra sėkmė būna ne mokymuose, bet taikant žinias žmonijos labui“.

Apie skrandžio vėžį

„Kasmet pasaulyje diagnozuojama beveik 1 mln. naujų skrandžio vėžio atvejų (6,8 proc. naujų susirgimų) – sako VUOI vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Giedrė Smailytė.Tai yra penkta dažniausia onkologinė liga po plaučių, krūties, storosios žarnos ir prostatos piktybinių navikų“.

Daugiau bei 70 proc. skrandžio vėžio atvejų diagnozuojama ekonomiškai atsilikusiose šalyse, o pusė jų – Rytų Azijoje. Sergamumas skrandžio vėžiu tarp vyrų yra beveik dvigubai didesnis nei tarp moterų. Didžiausi sergamumo rodikliai yra Rytų Azijos šalyse – 35,4 atv./100 000 vyrų ir 13,8 atv./100 000 moterų, mažiausi – Vakarų Afrikoje – 3,3 ir 2,2 atv./100000 tarp vyrų ir moterų atitinkamai.

Pasak dr. G. Smailytės, skrandžio vėžys pasaulyje tarp mirčių nuo vėžio užimą trečią vietą (sudaro 8,8 proc. mirčių nuo vėžio). Didžiausi mirtingumo rodikliai būdingi Rytų Azijai (24,0 atv./100 000 vyrų ir 9.8 atv./100 000 moterų) mažiausi – Šiaurės Amerikai (2,8 ir 1,5 atv./100 000, atitinkamai).

Europoje sergamumas skrandžio vėžiu mažėja jau daugelį metų, tačiau Centrinės ir Rytų Europos šalims būdingi santykinai dideli sergamumo ir mirtingumo rodikliai, kurie yra artimi Rytų Azijos šalims. Lietuvoje sergamumas skrandžio vėžiu taip pat mažėja, tačiau ir pastaraisiais metais kasmet diagnozuojama po 900 naujų skrandžio atvejų, daugiau nei 650 žmonių miršta nuo šios ligos, t.y skrandžio vėžys mūsų šalyje tebėra pakankamai aktuali onkologinė problema.

Deja, tik maždaug 15 proc. skrandžio vėžio yra diagnozuojama I stadijos (arba apie 25 proc. I-II).

Vilniaus universiteto Onkologijos institutas

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Meras A. Vaitkus: "Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas"
Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos univ...
Ar visada sportas – sveikata? Kokios rizikos kyla sportuojantiems intensyviau
Intensyviai sportuojančių žmonių organizmas susiduria su neįprastai dideliu fiziniu krūviu, skirtingai nuo tų, kurie tie...
Peršalimas – po žiemos nusilpusio imuniteto padarinys: kaip stiprinti organizmą pavasarį
Nors kalendorinis pavasaris jau įsibėgėjo, orai mus lepina ne visuomet. Prie pavasarinių temperatūrų kontrastų pridėjus...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų