Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Autizmui diagnozuoti - nauji kraujo ir šlapimo tyrimai

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-02-27 00:02:51

Mokslininkai iš Didžiosios Britanijos sukūrė pirmuosius kraujo ir šlapimo tyrimo metodus, kuriais galima patvirtinti autizmo spektro sutrikimus vaikams, – rašo upi.com.

© Graphicstock.com

Šiuo metu autizmas laikomas nespecifiniu sutrikimu, kurį sukelia įvairūs organiniai, biologiniai ir genetiniai veiksniai, pasireiškiantys smegenų struktūros disfunkcija ir biocheminių procesų sutrikimu smegenyse. Tai lemia pagrindinių autizmo požymių (sutrikusio socialinio bendravimo, kalbos raidos, komunikacijos problemas, netipišką elgesį, suvokimo problemų) atsiradimą. Šį terminą jau prieš maždaug prieš 60 metų sukūrė psichiatras Leo Kanneris, aprašęs grupės vaikų, kurie nemėgo bendrauti, geriau jautėsi vienumoje, nekalbėjo arba buvo linkę kartoti tuos pačius žodžius, priešinosi aplinkos pokyčiams, elgesio modelį. Tačiau šio sutrikimo diagnostika iki šiol yra sudėtinga.

Pavyzdžiui, Ligų kontrolės ir prevencijos centro (The Centers for Disease Control and Prevention) duomenimis 2014-taisiais metais 68-iems vaikams buvo nustatytas autizmo spektro sutrikimas. Diagnozė buvo patvirtinta įvertinus vaikų elgesį ir psichomotorinę raidą, nes kitų tyrimo metodų vis dar ieškoma.

„Mūsų atradimo taikymas praktikoje nulemtų greitesnę diagnostiką bei ankstyvesnę paciento ugdymo pradžią. Galbūt tai padės nustatyti ir naujus sutrikimo išsivystymą lemiančius veiksnius. Tęsdami tyrimus tikimės atrasti specifinius ligos „žymenis“ kraujyje ir šlapime“, – pranešime spaudai komentavo tyrėjai.

Studijoje, publikuotoje žurnale „Molecular Autism“, dalyvavo 5-12 metų vaikai: 29 berniukai ir 9 mergaitės turėjo autizmo spektro sutrikimo diagnozę, kontrolinė grupė – 23 berniukai ir 8 mergaitės, neturintys jokių sutrikimų. Tyrėjai rado, kad pirmosios grupės vaikų organizme buvo aukštesni oksidacijos žymenys. Apskaičiuota, kad tai 90 proc. atvejų koreliavo su autizmo spektro diagnozės buvimu.

Tikima, kad naujasis testas galėtų pagerinti autizmo spektro sutrikimo diagnostiką nuo dabar esančio 60-70 proc. iki 90 proc. tikslumo. Taip pat planuojama patikrinti galimybę jį panaudoti ir jaunesnių nei 5-erių metų pacientų ištyrimui.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: autizmas
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų