Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Ar spanguolių sultys padeda nuo šlapimo takų infekcijų? (2)

vlmedicina.lt | 2013-01-10 00:02:10

Ilgai buvo manoma, kad spanguolių sultys turi medžiagų, kurios apsunkina bakterijų prisijungimą prie šlapimo pūslės sienelių, todėl jos padeda sergant šlapimo takų infekcijomis. Spanguolių sultys buvo rekomenduojamos kaip pagalbinis gydymas greta antibiotikų, o esant lengvoms infekcijos ir kaip pagrindinė gydymo priemonė.

Spanguolės
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Beveik kaip placebas

Autoritetinga Cochrane biblioteka neseniai paskelbė apžvalgą, kuri rodo, jog spanguolių sulčių efektyvumas minimalus. Didžiulė apžvalga įtraukė 24 tyrimus, kuriuose dalyvavo beveik 5000 ligonių. Šie tyrimai lygino spanguolių sultis su placebu arba alternatyviais gydymo metodais, antibiotikais.

Lyginant spanguolių sultis su placebu nustatyta tik labai menka gydymo efektyvumo tendencija, visi skirtumai buvo statistiškai nereikšmingi. Daug ligonių, įtrauktų į tyrimus, nustojo gerti spanguolių sultis anksčiau laiko, tokios pat neefektyvios buvo ir spanguolių sulčių tabletės bei mikstūros.

Rekomenduoja profilaktiškai

Su šiuo tyrimu jau susipažinusi šeimos gydytoja Rūta Radzevičienė-Jurgutė „Vakarų Lietuvos medicinai“ sakė, jog sutinka su mokslininkų nuomone, kad reikia atlikti daugiau tyrimų norint išsiaiškinti, kokį išties poveikį turi spanguolių sultys šlapimo takų infekcijoms.

„Yra tyrimų, kurie vis dėlto patvirtina,  kad spanguolės yra vienintelis augalinis preparatas, kuris padeda šlapimo takų infekcijų profilaktikai. Todėl laukiame daugiau informacijos šiuo klausimu“, - kalbėjo šeimos gydytoja, spanguolių sultis rekomenduojanti pacientams, kurie kenčia nuo besikartojančių šlapimo takų infekcijų.

vlmedicina.lt

 Šaltinis

Jepson RG, Williams G, Craig JC. Cranberries for preventing urinary tract infections. Cochrane Database of Systematic Reviews 2012, Issue 10. Art. No.: CD001321. DOI: 10.1002/14651858.CD001321.pub5.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų