Trečiadienis, 2025.07.16
Reklama

Ar išmaniosios technologijos pritaikytos senjorams?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-14 09:48:13

Šiuolaikiniame pasaulyje senjorai dažnai susiduria su kasdieniais technologijų iššūkiais. Technologinės priemonės kasdien vis tobulėja ir tampa sudėtingesnės, tad vyresnio amžiaus žmonėms vis sunkiau spėti jas pasivyti ir prisitaikyti prie pokyčių. Senjorai nori būti nepriklausomi, tačiau dažnai paėmę į rankas išmanųjį įrenginį su daugybe funkcijų ir aplikacijų, tiesiog nežino, ką su juo daryti ir nuo ko pradėti. Negalėjimas naudotis komunikacinėmis technologijomis tampa problema tiek patiems pensinio amžiaus žmonėms, tiek jų artimiesiems.

© VLMEDICINA.LT asociatyvioji nuotr.

Daugumoje išsivysčiusių šalių vyresni nei 65 m. žmonės sudaro net 20 proc. gyventojų skaičiaus ir ši proporcija kiekvienais metais vis didėja. Technologijos nestovi vietoje ir kasmet atsinaujina – pristatomos naujos funkcijos, nauji modeliai, valdymo pasirinkimai. Jaunajai kartai šie pasikeitimai natūralus dalykas, kuriuos jie perpranta akimirksniu, tačiau vyresniems iškyla sunkumų, bandant perprasti kiekvieną naują funkciją ir jos panaudojimą.

Technologijos palengvina senjorų gyvenimą

Iš išmaniųjų technologijų senjorams reikalingiausi informaciniai-komunikaciniai prietaisai. Tiek pramoginiai, skirti laisvalaikiui (televizorius, radijas), tiek bendravimo, palengvinantys susisiekimą su artimiausiais žmonėmis (telefonas). Pensinio amžiaus žmonėms bendravimas su šeima ir giminaičiais yra itin svarbus. Kai jie jau retai kur išvyksta, neturi galimybių aplankyti artimųjų, telefonas jiems tampa vienintele galimybe palaikyti ryšį. Tai ypač aktualu, jei dalis artimųjų gyvena užsienyje.

Senjorai nori būti nepriklausomi, gyventi pilnavertį gyvenimą, bendrauti su mylimais žmonėmis, tačiau kartais dėl sudėtingų įrenginių naudojimo, tai jiems tampa itin sudėtinga. Technologijos turėtų padėti vyresniesiems būti laisviems, daryti viską, ką jie tik nori ir gali, tačiau visgi išmaniųjų technologijų gamintojai dažniausiai orientuojasi į jaunąją kartą, užnugaryje palikdami senjorus ir jų poreikius.

Senjorams - specialus išmaniųjų technologijų dizainas

Didžiausia problema kyla iš to, kad didžioji dalis išmaniųjų prietaisų yra nepritaikyti vyresnio amžiaus žmonėms. „Senjorai dažnai turi regėjimo ir klausymo sutrikimų, todėl jiems skirti telefonai ar kiti prietaisai, turi būti sukurti į tai atsižvelgiant – ant tokių įrenginių turėtų būti dideli mygtukai, speciali ekrano raiška, ryškus matomumas, specialūs garso nustatymai, asistavimo funkcija. Taip pat svarbu, kad aparatą būtų lengva suimti, laikyti, kad jis neslystų iš rankų“, - apie išskirtinius senjorų poreikius technologijoms pasakoja „Doro“, telefonų gamintojo senjorams, dizaineris Jorgen Nilsson.

Dažnai perprasti naujausias technologijas vyresniems žmonėms padeda vaikai ar anūkai, tačiau likęs vienas senjoras gali pasimesti tarp galybės mygtukų, nebeprisiminti kaip reikia atrakinti telefoną ar paskambinti, tad dėl to kyla problemų ar sukeliama nereikalinga baimė, kai nepavyksta susiskambinti.

Pristatyti pirmieji telefonai senjorams

Pamažu jau atsiranda pirmieji telefonai, kurie skirti išskirtinai senjorams. „Atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad senjorams visiškai nesuprantamas liečiamas telefono ekranas ir pirmenybę jie teikia telefonams su mygtukais, kuriuos turi būti lengva paspausti, o tarp jų turi būti didesni nei įprastiniai tarpai, kad naudojimas būtų dar lengvesnis. Taip pat tokiame telefone iki minimumo eliminuojamas nereikalingų programėlių ar priedų kiekis – daugumai senjorų svarbiausia paskambinti artimiems žmonėms ir apsikeisti keliomis nuotraukomis“, - teigia telefonų dizaineris Jorgen Nilsson.

Dar viena reikalinga senjorų telefonų funkcija – asistavimo mygtukas, kuris gali įjungti garso signalą, automatiškai išsiųsti žinutes ar net atlikti skambutį pasirinktam sąrašui žmonių. Ši funkcija ypač svarbi tuomet, jei pensinio amžiaus žmogus jaučiasi prastai ar jam reikia pagalbos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika senatvė
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Hormonų svyravimai ir migrena: kodėl su ja dažniau susiduria moterys?
Migrena – sudėtingas neurologinis sutrikimas, stipriai paveikiantis gyvenimo kokybę. Nors ji dažnai siejama su gen...
Nauja odos priežiūros era – taisykles rašo genai
Lietuvos laboratorinė medicina ką tik žengė revoliucinį žingsnį, atveriantį galimybę ilgiau išsaugoti sveiką odą bei efe...
Profilaktinė patikra vasarą – mažiau rūpesčių rudenį
Mažiau virusų, streso ir mažesnės eilės pas gydytojus – štai kodėl vidurvasarį puikus laikas atlikti profilaktiniu...
Skaitmeninis detoksas atostogų metu: nauda emocinei ir fizinei sveikatai
Ar tikrai ilsitės per atostogas, jei rankoje – telefonas? Net ir ilsėdamiesi dažnai liekame „prisijungę&ldqu...
Radiologijos technologo profesija: nepakeičiama net dirbtinio intelekto eroje
Radiologijai išlieka viena kertinių medicinos sričių. Technologinė pažanga dar labiau išplėtė ir sustiprino radiologijos...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų