Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Ar įmanoma natūraliais būdais sumažinti skrandį ir atsikratyti svorio?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“ | 2018-01-19 09:59:07

Jeigu norite atsikratyti pilvo riebalų, skrandį mažinkite natūraliai, sako gydytojas Alvydas Unikauskas. Savo laidoje jis pataria valgyti mažesnėmis porcijomis ir lėtai, atsisakyti pridėtinio cukraus, vartoti daugiau sveikųjų riebalų.

© Fotolia.com

Reikia numesti svorio? Ieškote būdo, kaip sumažinti savo skrandį? Operacijų neprireiks. A. Unikauskas pateikė atsakymą, kaip viso to pasiekti be didelio vargo.

„Šiandien išmokysime jus sumažinti savo skrandį per 4–5 savaites. Kad tai įvyktų, po skalpeliu gultis tikrai nereikės. Jei laikysitės šio mitybos plano, jūsų skrandis susitrauks, bus mažiau ištampytas, o tai vėliau padės reguliuoti porcijų dydį – suvalgyti mažiau“, – kalba gydytojas.

Dauguma žmonių turi maždaug litro talpos skrandį nepaisant jų svorio. Pavyzdžiui, skirtingi žmonės gali sverti 70 kg ir gali sverti 150 kg, bet jų skrandis yra vienodo dydžio. Skrandį ištempia maisto masė.

„Jeigu visada valgysime didelėmis porcijomis, mūsų skrandis bus ištemptas ir jis pasiduos šiam tempimui. Po kurio laiko jis mėgins susitraukti, bet jūs jam neleisite, nes vėl imsite sekančią didelę porciją, vėl pratemsite. Tačiau jeigu jūsų porcijos bus nedidelės, anksčiau ar vėliau skrandis grįžta į normalią būseną, vėl sumažėja“, – pastebi gydytojas.

Jei norite, kad skrandis labai sumažėtų, pabandykite valgyti maistą mažesnėmis porcijomis mažiausiai 4–5 savaites. Atliekant tyrimą su nutukusiais asmenimis paaiškėjo, kad po tokios 4 savaites trunkančios dietos, kai buvo valgoma mažomis porcijomis, skrandis sumažėjo.

Jeigu jūsų tikslas yra sumažinti skrandį ir atsikratyti gelbėjimosi rato nuo liemens, išbandykite dar vieną triuką – valgykite lėčiau. Įrodyta, kad valgymas lėčiau ir atidus kramtymas sumažina maisto vartojimą, o maistinės medžiagos yra geriau pasisavinamos, sureguliuojamas apetitas ir sotumo jausmas.

„Yra toks hormonas, kurį vadiname leptinu. Tai yra sotumo hormonas. Kai pavalgome, organizmas išskiria leptiną ir šis hormonas mūsų smegenims pasako, kad mes sotūs. Jeigu nereaguojame į tai, turime antrą barjerą, sakantį mums, kad valgyti gana, tai – skrandžio sienelės tempimas“, – kalba A. Unikauskas.

Anot gydytojo, jeigu norite atsikratyti pilvo riebalų, skrandį mažinkite natūraliai. Valgykite mažesnėmis porcijomis ir lėtai, atsisakykite pridėtinio cukraus. Vartokite daugiau sveikųjų riebalų.

Daugiau apie tai, ar įmanoma natūraliu būdu sumažinti skrandį ir kaip atsikratyti pilvo riebalų, – vaizdo įraše.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų