Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Ant buvusių Šv. Jokūbo ir Raudonojo Kryžiaus ligoninių pastatų atidengtos atminimo lentos

vlmedicina.lt | 2014-01-13 16:52:12

Šiandien ant buvusių Vilniaus ligoninių – Šv. Jokūbo ir Raudonojo Kryžiaus – pastatų atidengtos atminimo lentos, skirtos pagerbti ligoninių personalą ir medikus, pasiaukojamai gelbėjusius žmonių gyvybes ir gydžiusius nukentėjusiuosius nuo Sovietų Sąjungos agresijos 1991 m. Renginiuose dalyvavo buvusių ligoninių darbuotojai, aukų artimieji, nukentėjusieji, valstybės institucijų atstovai.

Atminimo lenta
Ant buvusios Raudonojo Kryžiaus ligoninės pastato atidengta atminimo lenta. Seimo kanceliarijos (I. Šilenkovos) nuotr.

Atminimo lentą ant buvusios Šv. Jokūbo ligoninės pastato (Vasario 16-osios g. 1) atidengė tragiškomis 1991 metų sausio dienomis šioje ligoninėje dirbusių medikų ir gydytų sužeistųjų atstovai: gydytoja anesteziologė Dalia Steiblienė, prof. dr. Alvydas Pauliukevičius ir dr. Robertas Kvaščevičius, nukentėjusieji Loreta Šlekienė (Turčinskaitė), Artūras Ramanavičius ir Ričardas Ščerba.

Renginyje kalbėjo Seimo narys, krašto apsaugos ministras, gydytojas Juozas Olekas ir Seimo narys, sveikatos apsaugos ministras, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, gydytojas Vytenis Povilas Andriukaitis.

J. Olekas, kuris lemiamomis Lietuvai akimirkomis (1990–1992 m.) ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas, pasidalijo prisiminimais apie sausio 13-osios naktį ir padėkojo visiems, prisidėjusiems prie žmonių, patyrusių sovietų agresiją, gelbėjimo. Ministras pabrėžė, kad medikai atliko savo šventą pareigą labai garbingai, negailėdami savęs ir nieko neprašydami sau.

Vytenis Povilas Andriukaitis
Atidengiant atminimo lentą kalbėjo sveikatos apsaugos ministras, signataras, gydytojas Vytenis Povilas Andriukaitis. Seimo kanceliarijos (I. Šilenkovos) nuotr.

V. P. Andriukaičio, įtemptomis 1991 m. sausio savaitėmis dieną ir naktį dirbusio Aukščiausiojoje Taryboje, teigimu, lentos ant buvusios ligoninės pastato atidengimas liudija, kad medikai Lietuvos kovose už laisvę visada darė tai, ką ir dera daryti asmenims, davusiems Hipokrato priesaiką, ir žmonėms, kurie žino, ką reiškia „Lietuva brangi“.

Atminimo lentą ant buvusios Raudonojo Kryžiaus ligoninės pastato (Žygimantų g. 3), į kurią buvo vežami sužeistieji sausio 13-osios naktį, atidengė tuometis Raudonojo Kryžiaus ligoninės vyriausiasis gydytojas daktaras Juozas Raistenskis, Reanimacijos skyriaus vedėja Alina Kubilienė ir šioje ligoninėje gydyti nukentėjusieji Rimantas Olšanskas ir Vytautas Šimėnas.

Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, tragiškomis 1991 m. sausio dienomis dirbusi šioje ligoninėje ir gelbėjusi žmonių gyvybes, sakė, kad jos prisiminimuose Raudonojo kryžiaus ligoninė buvo virtusi karo lauko ligonine. I. Degutienės teigimu, niekada iš atminties neišdils tomis dienomis matyti vaizdai: sužeistieji, jų artimieji ir patriotiškai nusiteikę medikai, kurie atliko piliečio ir mediko pareigą.

Taip pat žodį tarė Vilniaus universiteto dėstytojas Kęstutis Bredelis, kuris buvo labai sunkiai sužalotas sausio 13-osios naktį prie Lietuvos radijo ir televizijos komiteto pastato. K. Bredelio teigimu, Raudonojo Kryžiaus ligoninė tomis dienomis buvo viena iš svarbiausių vietų Lietuvoje, kuriame visi negailėdami jėgų, netgi rizikuodami gyvybe stengėsi padėti šimtams sužeistųjų. „Ši atminimo lenta yra simbolinis nepakartojamo, neįkainojamo jų visų darbo įprasminimas“, – pabrėžė 1991 m. sausio 13-ąją nukentėjęs K. Bredelis.

Užrašai ant buvusių ligoninių pastatų: „Šiame pastate, buvusioje Šv. Jokūbo ligoninėje, medikai ir personalas dieną ir naktį gelbėjo žmonių gyvybes ir gydė nukentėjusiuosius nuo Sovietų Sąjungos užpuolimų 1991 metais“ ir „Šiame pastate, buvusioje Raudonojo Kryžiaus ligoninėje, medikai ir personalas dieną ir naktį gelbėjo žmonių gyvybes ir gydė nukentėjusiuosius nuo Sovietų Sąjungos agresijos 1991 metais Sausio 13-ąją“.

lrs.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų