Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

10 dalykų, apie kuriuos žmonės gėdijasi pasakoti daktarui

psichika.eu | 2014-06-06 10:04:00

Apsilankius pas daktarą dalį pacientų neretai apima gėda, ypač kai tenka kalbėti apie įvairias intymaus pobūdžio problemas, tačiau US News Health pataria įveikti drovumą ir drąsiai kreiptis pagalbos, juk ji išties reikalinga.

Medikas
© Fotolia.com

Sąrašas nėra sunumeruotas pagal kokį nors konkretų reikšmingumo kriterijų, tai tiesiog 10 dažniau pasitaikančių problemų, į kurias reaguojama psichologiškai jautriai.

1. Intymioje kūno ertmėje įstrigo koks nors objektas. Greičiausiai tai ne pats maloniausias momentas žmogaus gyvenime, bet žinokite, kad medikams reguliariai tenka su tuo susidurti ir traukti įvairius sekso žaisliukus iš intymių kūno vietų.

Jei taip kartais nutiktų jums, nėra reikalo drovėtis, skambinkite greitosios pagalbos numeriu. Medikai greičiausiai suleis jums nuskausminamųjų, atliks rentgeną ar kompiuterinę tomografiją tam, kad išsiaiškintų, kiek giliai įstrigęs objektas ir kaip jį ištraukti (galbūt net prireiks chirurginės operacijos).

2. Venerinės ligos. Žmonės dažnai lankosi pas specialistus tam, jog pasitikrintų, užsikrėtė jie ar ne. Vieni veneriniai susirgimai, pvz., gonorėja, pasireiškia labai konkrečiais simptomais, o kiti nėra tokie akivaizdūs.

3. Gausus prakaitavimas. Jei jūs kalbate viešai ar stovite kaitinant karštai saulei – prakaituoti yra normalu. Tačiau jei prakaitas pilasi be jokios aiškios tam priežasties, tada tai gali būti hiperhidrozės požymis.

„Jei jūs pernelyg dažnai keičiate drabužius ar maudotės duše, daugiau nei du syk per dieną, jūsų delnai visą laiką drėgni – tuomet derėtų kreiptis į daktarus“, - teigia amerikiečių dermatologas ir Tarptautinės hiperhidrozės įkūrėjas Davidas Pariseris.

Apie tai svarbu pasakyti, teigia Pariseris, vien jau todėl, kad hiperhidrozė yra pagydoma. O jei tai ne hiperhidrozė, gausus prakaitavimas gali būti ir kitų susirgimų simptomas, kuriuos geriau pastebėti ir pradėti gydyti kuo anksčiau.

4. Sekso baimė patyrus širdies priepuolį. Sveikdami po širdies smūgio, pacientai dažnai klausia, kada galima vėl pradėti seksualinį gyvenimą. Tokiais atvejais neverta laukti, kol gydytojas apie tai pats užsimins, drąsiai užduokite jums rūpimus klausimus, sako Elaine Steinke iš Wichita universiteto.

5. Vienatvė. Suzanne LaCombe, psichiatrė iš Vancouverio teigia, kad seksas jų pacientams ne pati sunkiausia pokalbių tema. Jie kur kas jautriau išgyvena emocinių saitų su kitai žmonėmis nebuvimą. Tokiems pacientams atrodo, kad jie niekam nereikalingi. LaCombe pastebi, kad prireikia 3-4 seansų, kol pacientai ryžtasi prabilti vienatvės tema.

6. Per ilgai trunkanti erekcija. Medicininis terminas šiam sutrikimui įvardinti – priapizmas. Ši būklė reikalauja skubios medicininės pagalbos, kadangi jos metu gali atsirasti tam tikrų audinio pažeidimų, dėl kurių vėliau atsiranda erekcijos sutrikimų, jei laiku nėra gydoma, teigia Glenas Stimmelis, klinikinės farmacijos ir psichiatrijos profesorius iš Pietų Kalifornijos universiteto. Laimei, priapizmas pasitaiko gana retai, paprastai kaip šalutinis efektas, vartojant vaistus erektilinei disfunkcijai ar depresijai gydyti.

7. Lytinių organų išbėrimai. Tokie išbėrimai gali sukelti rimtų nepatogumų. Dėl grybelinės infekcijos, vabzdžių įkandimų, gaktos utelių ar žvynelinės gali išberti bet kurią kūno vietą ir kuo greičiau kreipsitės į gydytoją, tuo geriau.

8. Gėda dėl dantų.„Kai kurie pridengia savo dantis kai šypsosi“, – pastebi stomatologė Tamara Berg iš Oklahomos. Kai kurios jos pacientės yra atsiųstos iš nacionalinės „Smile for Success“ programos, kurią inicijavo Amerikos Moterų Odontologų Asociacija, tam jog padėtų moterims su negražiais dantimis.

„Kai jos ateina į mūsų kliniką, dauguma jų nesijuokia“, – pasakoja Berg. „Jos susikausčiusios, niekaip negali įsidarbinti; nustoja rūpintis savimi. Jos tiesiog nebežino ką daryti, kaip gyventi toliau, kaip grįžti vėl į darbo rinką ir pradėti šypsotis“.

Šios pacientės būna maloniai nustebusios, kai sužino kaip greitai ir paprastai galima sutvarkyti jų dantis.

9. Persivalgymas. Žmonės kenčiantys nuo bulimijos taiko įvairiausius nesveikus būdus, kad atsikratytų maisto po apsirijimo priepuolio. Jie piktnaudžiauja vidurius laisvinančiais preparatais, klizmomis ir diuretikais, dirbtinai sukelia sau vėmimą.

Pacientai nemėgsta kalbėti apie bulimiją, teigia Berg, bet stomatologai gali matyti jos poveikį vidinėje dantų pusėje, nes skrandžio rūgštis ardančiai veikia jų emalį, kuris tampa labai plonas ir perregimas. „Pastebėję šiuos ženklus, mes patys užkalbiname pacientus“, - sako ji.

Bulimija yra potencialiai pavojinga žmogaus gyvybei ir jei pastebite jos simptomus, būtinai pasikalbėkite su sveikatos specialistais kuo greičiau.

10. Blogas burnos kvapas. Paprasčiausias sprendimas yra liežuvio grandiklis ar dantų šepetėlis, kuriais nuvalome liežuvį, nes būtent liežuvis yra ta vieta kur kaupiasi blogą kvapą skleidžiančios bakterijos.

Šaltinis: health.usnews.com

psichika.eu

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų