Šeštadienis, 2024.04.27
Reklama

Kazachstano kardiologai: gydytojas visą gyvenimą yra studentas

Karolina Marcinkevičiūtė | 2014-12-17 16:51:14

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pastarąsias dvi savaites vykstančiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose „Ūminis koronarinis sindromas“ dalyvavo net 36 būsimi Kazachstano sveikatos apsaugos ministerijos auditoriai, aukščiausio lygio specialistai. Skyrių vedėjai, vyriausiųjų gydytojų pavaduotojai, universitetų dėstytojai. Jie, susipažinę su ūminių išeminių (koronarinių) sindromų gydymu Lietuvoje, diegs tokią pačią (klasterių) sistemą Kazachstane. Būtent šie žmonės audituojamais atvejais spręs, ar teisingai buvo gydomi ligoniai.

Svečiai iš Kazachstano
Karolinos Marcinkevičiūtės nuotr.

Jau trečius metus Europos kardiologų draugijai priklausantys Kazachstano gydytojai džiaugėsi galimybe savo akimis pamatyti LSMU ligoninės Kauno klinikų gydytojų darbą ir aptarti kardiologijos naujoves.

Kursuose dalyvavusios Kazachstano SAM vyriausioji kardiologė Saule Abseitova ir regioninio Šymkento kardiologijos centro vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Gulmira Alipova pastebėjo, kad susitikimas ir bendras darbas su Lietuvos specialistais yra itin naudingas, nes tiek mūsų šalyje, tiek ir Kazachstane širdies ir kraujagyslių ligomis serga daug žmonių.

Apie mūsų šalies specialistus svečios šalies gydytojos buvo girdėjusios nemažai gero, o Kazachstane dirbančio prof. Rimanto Benečio komanda žavi profesionalumu ir tiksliomis įžvalgomis.

„Esame ne kartą į LSMU Kauno klinikas siuntę savo pacientus. Lydimi mūsų gydytojų, jie čia gaudavo ne tik profesionalią pagalbą, bet ir visas galimybes sveikti. Visada naudingos ir kolegų iš Lietuvos rengiamos profesionalumo kėlimo paskaitos Kazachstane. Į jas susirenka gausus būrys specialistų. Iki atvykstant apie Universiteto ligoninę buvome puikios nuomonės, tačiau po galimybės viską pamatyti savo akimis, šis įspūdis tik sustiprėjo“, – kalbėjo gydytojos.

Kardiologijos specialistės pastebėjo, kad paciento sveikatos būklė tiesiogiai priklauso nuo gydytojo, jo profesionalumo. „Kitaip ir būti negali. Dėl savo pacientų turime ir darome viską, todėl ir stengiamės bendradarbiauti, nuolatos tobulėti, sužinoti apie naujausias gydymo tendencijas. Gydytojo profesija verčia nuolatos mokytis. Galima sakyti, kad baigus rezidentūrą studijos tikrai nesibaigia“, – su šypsena kalbėjo G. Alipova.

LSMU Kardiologijos klinikos Širdies aritmijų sektoriaus vadovas profesoriusAras Puodžiukynas, atsakingas už Kazachstano kursantų programas Kardiologijos klinikoje, patikino–bendradarbiavimas su Kazachstano medikais yra naudingas abiem pusėms. Dalijimasis patirtimi leidžia ne tik greičiau priimti svarbius sprendimus, bet ir tobulėti. Prieš atvykstant kolegoms iš Kauno klinikose buvo įdiegta sinchroninio vertimo įranga, todėl dabar Kardiologijos klinikoje penkiaminutės vyksta lietuvių kalba, o kursantai girdi budėjimo ataskaitų, ligonių aptarimo ir klinikinių atvejų pristatymo tiesioginį vertimą į rusų kalbą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų