Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Vitaminas D suteikia daugiau galimybių išgyventi sergant krūties vėžiu

vlmedicina.lt | 2014-03-27 09:56:37

Krūties vėžiu sergančios ir daug vitamino D organizme sukaupusios moterys turi geresnes galimybes išgyventi, rodo naujas tyrimas.

Kalifornijos universiteto San Diego medicinos mokyklos mokslininkai išnagrinėjo duomenis apie vitaminą D penkiuose anksčiau atliktuose tyrimuose, kurie iš viso apėmė 4443 krūties vėžiu sirgusias moteris. Tuose tyrimuose pacientės vidutiniškai buvo stebimos devynerius metus.

Žuvis
Vitamino D gausu riebiosiose šaltųjų vandenų žuvyse. Algirdo Kubaičio nuotr.

Mokslininkai nustatė, kad daug vitamino D organizme sukaupusioms moterims su šia diagnoze tikimybė išgyventi buvo dukart didesnė nei toms, kieno organizme vitamino D buvo mažiausia. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Anticancer Research“, praneša foxnews.com.

Mokslininkai mano, kad vitaminas D sustiprina ląstelių sąveiką, suaktyvindamas proteiną, kuris gali stabdyti piktybinių ląstelių dauginimąsi.

„Veikiant vitamino D receptoriams, piktybinio naviko augimas yra stabdomas ir suvaržomas jo aprūpinimas krauju“, - teigia tyrimo vadovas prof. Cedric F. Garland. Pasak jo, vitamino D receptoriai veikia, kol auglys nėra labai pažengęs, ir tai yra priežastis, kodėl daug vitamino D turinčios pacientės išgyvena geriau.

Kartu mokslininkas pripažįsta, kad gali būti ir atvirkštinis priežastinis ryšys. Pasak jų, dėl pažengusio krūties vėžio vitamino D kiekis organizme sumažėja, ir tai gali būti ankstyvos mirties priežastis.

Jei yra būtent taip, tai vitamino D kiekis organizme gali būti laikomas biologiniu žymekliu vėžio sunkumo lygiui nustatyti, teigia mokslininkas. Be kita ko dr. C. F. Garland remiasi savo 2011 metais atliktu tyrimu, kuris nustatė, kad vitamino D vartojant itin daug, tikimybė susirgti krūties vėžiu sumažėjo perpus.

Pripažindamas, kad reikia atlikti daugiau klinikinių tyrimų, dr. C. F. Garland jau dabar gydytojams rekomenduoja apsvarstyti, ar nevertėtų gydant krūties vėžiu sergančias moteris skirti ir šio vitamino.

„Nėra įtikinamų priežasčių laukti kitų tyrimų, kad vitaminas D būtų įtrauktas į standartinę gydymo tvarką, kadangi ir šiaip yra nustatytas saugus kiekis, kiek vitamino D reikia suvartoti, kad jo būtų 30 nanogramų mililitre kraujo“, - sako dr. C. F. Garland.

Žmogaus oda vitaminą D sintetina tiesioginiuose saulės spinduliuose, tačiau vyresniojo amžiaus žmonės, ypač gyvenantys šiaurinėse platumose, retai gauna pakankamai saulės ir turi vartoti papildus. Vitamino D turi riebiosios šaltųjų vandenų žuvys: lašišos, skumbrės ir silkės, taip pat žuvų taukai ir kiaušinio trynys.

Mokslininkai nesutaria, kiek per dieną žmogus turi gauti vitamino D. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rekomenduojama vitamino D paros norma yra 5 mikrogramai, o Jungtinėse Amerikos Valstijose - nuo 5 iki 15 mikrogamų priklausomai nuo amžiaus grupės ir kitų faktorių.

Daugiau vitamino D reikia nėščiosioms ir žindančioms bei sergant kai kuriomis kepenų ir inkstų ligomis, rachito profilaktikai.

Maisto papildų gamintojų asociacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų