Pirmadienis, 2025.05.05
Reklama

Virusologas, identifikavęs Ebolą, ragina aktyviau dalytis informacija

www.lrt.lt | 2014-10-08 16:23:57

Ispanijoje į ligonines paguldyti dar penki žmonės, ieškoma dar keliolikos, kurie gali būti užsikrėtę Ebolos virusu. Ispanijoje šiuo mirtinai pavojingu virusu užsikrėtusi slaugytoja sukėlė baimę, kad Ebola plinta Europoje. Ekspertai perspėja – ir senajame žemyne didelė rizika užsikrėsti virusu, kuris Afrikoje jau pražudė beveik pusketvirto tūkstančio žmonių.

Ebola
© Fotolia.com

Policija apieškojo slaugytojos, kuri užsikrėtė Ebolos virusu, namus ir jų apylinkes. Ligoninėje – Teresos Romero vyras ir dar keturi žmonės, bet stebima daugiau negu pusšimtis žmonių, daugiausia ligoninės, kurioje dirbo slaugytoja, darbuotojų.

Prie Sveikatos ministerijos demonstrantai reikalauja mažiau politikuoti, o rūpintis, kad ligoninėse būtų daugiau gydytojų. Europos Komisija taip pat laukia atsakymo, kaip slaugytoja galėjo užsikrėsti specializuotoje ligoninėje – ji gydė du iš Afrikos grįžusius misionierius, kurių nepavyko išgelbėti.

Gyvūnų teisių gynėjai susirūpinę T. Romero šuns likimu, jį ketinama sunaikinti, nes taip pat gali būti užkrato nešiotojas. Jį bando gelbėti ir ligoninėje gulintis slaugytojos vyras.

„Esu ligoninėje ir prašau visuomenės padėti išgelbėti mūsų šunį. Nėra priežasčių jį nužudyti, neatlikus visų procedūrų. Tai gali būti tik kraštutinė priemonė“, – tvirtina Ebolos virusu užsikrėtusios slaugytojos vyras Javieras Limonas.

Europos Sąjunga pradeda siųsti 100 tonų pagalbos siuntas į labiausiai nukentėjusias Siera Leonę, Liberiją ir Gvinėją – asmeninės apsaugos priemonių ir vaistų.

Didžioji Britanija siunčia į Siera Leonę apie šimtą karo medikų, kurie pirmiausia turės pastatyti 12 vietų ligoninę užsikrėtusiems medikams gydyti. Jie išvyks tik tuomet, kai išmoks dirbti šalyje, kurioje siaučia mirtinai pavojingas virusas – kaip apsivilkti apsauginius apsiaustus, kaip laikytis saugumo taisyklių gydant pacientus.

Vokietijos gynybos ministrė kreipėsi į šalies kariškius, kad padėtų kovoti su Ebolos virusu ir sulaukė pusantro tūkstančio savanorių – civilių ir karių. Jie taip pat pirmiausia mokomi, kaip dirbti su apsauginiais drabužiais, pirštinėmis.

„Apsirengus šiais drabužiais labai sunku palaikyti ryšį, žmonės negirdi vieni kitų, nors ryšys tokiomis sąlygomis labai svarbus. Mes mūvime tris pirštinių poras, nors jau su viena pora sunku dirbti, kai rankomis tiriame pacientą. Vilkėdamas apsauginius drabužius žmogus netenka daug skysčių, sunku kvėpuoti, to taip pat reikia išmokti“, – pasakoja Bundesvero ligoninės Atogrąžinių ligų sk. instruktorius Michaelis Peilstoeckeris.

Vienas garsiausių virusologų prof. Peteris Piotas, prieš 40 metų nustatęs Ebolos virusą, sako nenustebęs, kad ispanė slaugytoja užsikrėtė. Užsikrėtusių medikų, jo nuomone, bus ir daugiau. P. Paiotas ragina, kad profesionalai, kurie stengiasi sulaikyti epidemijos plitimą, kuo aktyviau dalytųsi informacija.

„Tai atrodytų savaime suprantamas dalykas, bet informacija ne visuomet dalijamasi. Reikia, kad kiekvienas dirbantis šioje srityje galėtų gauti informacijos apie ligos aspektus, apie klinikinius bandymus, apie vakcinų bandymus. Tai viena, o antra – kad neliktų jokių biurokratinių kliūčių vakcinai kurti ar naujiems gydymo būdams, žinoma, laikantis etikos normų“, – sako P. Piotas.

Kol kas vakcinos nuo Ebolos viruso nėra, taip pat ir visuotinai pripažinto gydymo, bet vienas preparatas, vadinamas „ZMapp“, teikia daug žadančių pirmųjų rezultatų.

Jolanta Paškevičiūtė,

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: ebola
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pasiruoškime vasarai: kaip sustiprinti organizmą ir birželį pasitikti žvaliai?
Artėjant vasarai, norisi jaustis žvaliai ir kupiniems jėgų. Tačiau daugeliui pavasario pabaigoje vis dar trūksta energij...
Kodėl vaikai pradeda vartoti psichoaktyvias medžiagas
Smalsumas, noras pritapti, draugų įtaka, nerimas, stresas. Tai tik kelios priežastys, kodėl vaikai ir paaugliai pradeda...
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų