Penktadienis, 2024.12.13
Reklama

Venų ligos: ką daryti, norint išvengti operacijos?

2016-10-19 11:21:56

Sunkumas kojose, nuovargis, veržimas, mėšlungis naktį. Pažįstamas jausmas? Tai ženklai, įspėjantys, kad galite turėti problemų su venomis. Jei laiku kreipsitės į specialistus, galite užkirsti kelią venų ligoms ir nereikės gulti ant operacinio stalo, perspėjama pranešime spaudai.

© Fotolia.com

Dėl nejudrumo, sėdimo ar stovimo darbo ar, priešingai, per didelio krūvio kojoms, jose sutrinka veninė kraujotaka, kraujas ima tvenktis venose, šios pradeda plėstis, ligai progresuojant, vystosi venų varikozė, vėliau venų nepakankamumas.

Kojų venų ligas sukelia ir kiti rizikos veiksniai bei būklės, tokie kaip antsvoris, paveldimumas, nėštumas, hormoninių preparatų vartojimas, rūkymas, operacijos, traumos. Nuo venų varikozės kenčia ir sportininkai, o ypač tie, kurie kilnoja svarmenis ir štangas. Sveikatine.lt cituoja Pasaulinės sveikatos organizacijos statistiką, jog venų varikozė diagnozuojama net 30–40 proc. pasaulio gyventojų.

Vėsusis metų laikas – pats geriausias metas pasirūpinti venomis, nes vasarą, kai karšta, venos ligos linkę ūmėti.

Liga pričiumpa vis jaunesnius

Pasak medikų, venų ligos Lietuvoje – labai dažnos. Žmones vargina venų varikozė, lėtinis venų nepakankamumas. Moterys šia liga serga 4 kartus dažniau nei vyrai, o venų varikozė gali pasireikšti įvairaus amžiaus žmonėms – ir paaugliams, ir senjorams. Nuo venų ligų kenčiančiųjų amžius jaunėja.

Susirūpinti savo sveikata ir kreiptis į medikus reikėtų jau tada, kai kojose pajuntate sunkumą, veržimą, nuovargį (ypač dienos pabaigoje), jei naktį kankina mėšlungis.

Venų ligoms gydyti yra keletas būdų: neinvaziniai (medikamentai ir kompresinė terapija) ir invaziniai (operacinis gydymas). Kiekvienas atvejis yra individualus, tad specialistas, ištyręs kojų venas ultragarsu, rekomenduos tinkamiausią gydymą.

Simptomus palengvina kompresinės kojinės

Vaistai ir kompresinės kojinės problemos nepanaikina, tačiau palengvina simptomus ar kuriam laikui pristabdo ligos progresavimą.

Natūralus, patogus ir stilingas gydymo būdas – kompresinės kojinės. Šiuolaikinės kompresinės kojinės ne tik apsaugo nuo ligos progresavimo, suteikia komfortą, lengvumą kojose, bet ir puikiai atrodo. Dienos metu jas būtina mūvėti nuolat, ypač patartina, kai tenka be pertraukų ilgai sėdėti ar stovėti. Ne tik apsaugosite savo kojas nuo venų ligų, bet ir jausitės daug geriau – kojos bus lengvos, išvengsite nuovargio ir sunkumo.

Kompresinės kojinės suaktyvina kraujotaką venose ir atlieka venų ligų profilaktiką, panaikina kojų skausmą ir tinimą.

Kai nėra kitos išeities, belieka operacija

Skleroterapija – tai būdas, kai į smulkias venas suleidžiamas sklerozantas (specialios putos), venos užanka ir išnyksta.

Kuo didesnė varikozė, tuo operacija sudėtingesnė, ypač atsiradus komplikacijoms – trofinių opų, odos pakitimų, kurie dažniausiai yra negrįžtami.

Esant varikozinėms venoms ir nustačius venų kamienų vožtuvų nesandarumą, ligoniams indikuotinas operacinis gydymas. Operacijos metu reikia pašalinti pakitusį venos kamieną. Tai atliekama atviru būdu arba naudojant lazerį.

Norint išvengti venų ligų, kraujagyslių chirurgai skatina daugiau vaikščioti, plaukioti, važinėti dviračiu – ypač, jei tenka dažnai sėdėti. Reikėtų atsikratyti antsvorio, stengtis kuo rečiau avėti aukštakulnius batus. Sėdimo darbo metu patartina daryti pertraukas, pamankštinti kojas. Patariama pamasažuoti blauzdas (nuo apačios į viršų) vėsia vandens srove. Pasitaikius progai, palaikykite kojas pakeltas horizontalioje padėtyje ar kiek aukščiau.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatos apsaugos ministrės pareigas pradėjo eiti doc. dr. Marija Jakubauskienė
Davusi priesaiką Seime, sveikatos apsaugos ministrės pareigas ketvirtadienį pradėjo eiti Vilniaus universiteto (VU) Medi...
Šlapimo nelaikymas: nuo jo kenčia kas trečias vyresnio amžiaus gyventojas
Problema, pasireiškianti kas trečiam vyresnio amžiaus žmogui ir galinti pabloginti gyvenimo kokybę bei žmogaus psicholog...
Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas: „Lūžio taškų dar bus ne vienas“
Jau daugiau nei metai, kai Klaipėdos universiteto ligoninei, sukurtai sujungus tris Vakarų Lietuvos medicinos įstaigas,...
Valgymo sutrikimas ne tik alina kūną, bet gali vesti ir į savižudybę
Lietuvos vaikų psichikos sveikata kelia nerimą – vis daugėja valgymo sutrikimais sergančių jaunų žmonių. Išskirtin...
Epidemiologė atsakė, kiek užtruks įgyti kolektyvinį imunitetą rotavirusams
Lietuvoje vaikai – nuo naujagimių iki mokyklinio amžiaus – skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Anksčiausiai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų