Susirgus vaikui, nevertėtų baimintis, kad jį teks paguldyti į ligoninę. Regioninės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriuje dirba profesionalus personalas, skubantis į pagalbą kiekvienam susirgusiajam, - rašo"Kalvotoji Žemaitija" .
Apie skyrių
„Mūsų skyrius naudojasi visa diagnostine ligoninės aparatūra. Esame labai patenkinti laboratorijos darbu, atliekamais tyrimais, o pačiame skyriuje turime monitorius, galime sekti gyvybines funkcijas, pagrindines gydymo priemones, kurias turi ir kitų ligoninių panašaus profilio skyriai“,— sakė Regioninės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Alina Storpirštienė. Medikė pasakojo, kad per metus skyriuje tirta ir gydyta daugiau nei 1200 vaikų. Šiltuoju metų laiku pacientų skaičius yra mažesnis, o rudenį ir žiemą skyrius būna perpildytas.
Skyrius teikia antrinio lygio vaikų ligų profilio paslaugas visiems vaikams nuo naujagimystės periodo iki 18 metų amžiaus. Ligoniams tirti taikomi pažangiausi tyrimo metodai, esant reikalui, ligonio mėginiai siunčiami į respublikines laboratorijas.
Prieš keletą metų patalpos buvo suremontuotos, tad pacientai čia turėtų jaustis jaukiai ir maloniai. Ne paslaptis, kad mažiausieji ligoniai nenustygsta vietoje ir prikrečia visokių eibių, pavyzdžiui, išterlioja palatos sienas dažais, tačiau toks jau tas Vaikų ligų skyrius.
„Skyrius yra dvidešimties lovų. Norėtume, kad palatose gydytųsi po vieną ar du ligonius, deja, šiuo metu to pasiūlyti negalime, tačiau stengiamės, kad kiekvienas pacientas čia jaustųsi gerai“,— teigia A.Storpirštienė.
Padeda vieni kitiems
Regioninės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriui vadovaujanti A.Storpirštienė kilusi iš Kretingos. Gydytoja į Telšius atvyko 1981-aisiais metais, iškart po internatūros studijų gavusi paskyrimą. Iki 1994-ųjų metų medikė dirbo apylinkės pediatre, budėdavo ligoninėje, vėliau buvo pakviesta į ligoninės Vaikų ligų skyrių. Skyriaus vedėja dirba devintus metus.
„Skyriuje dirbame trys vaikų gydytojos: Irena Bitinienė, Audronė Dargužienė ir aš. Labai džiaugiamės savo budinčiomis medikėmis, be kurių skyrius neišsiverstų: Stefanija Arlauskaite, Irena Miškiniene, Vilija Norkevičiene, Jurga Stanislovaitiene“,— vardino A.Storpirštienė.
Seniai skyriuje vyr.slaugytoja dirba Valentina Dobrovolskienė. Visas slaugytojų kolektyvas patyręs: Danutė Barsteigienė, Regina Darbutienė, Laima Jonikavičienė, Danutė Juškienė, Alma Kontvainienė, Akvilina Laugalienė, Daiva Lukoševičienė, Danutė Marcišauskienė, Biruta Paliulienė, Regina Petrauskienė, Birutė Steckienė, Renata Stulpinienė, Loreta Vaitkevičienė, Genovaitė Tranauskaitė. Tvarka skyriuje rūpinasi ūkio reikalų tvarkytoja Teresė Katauskienė, švara, kuri labai reikalinga ligoninėje, darbščiosios valytojos Virginija
Sipavičienė ir Aldona Šadžiuvienė. „Darbas yra kolektyvinis, todėl labai svarbus kiekvieno indėlis, ypač esu dėkinga slaugos personalui ir medikėms, kurie dirba tą patį darbą jau daug metų“,— sakė skyriaus vedėja.
Padaugėjo apsinuodijimų ir virusinių ligų
Medikės pasiteirauta, kokio profilio pacientų dažniausiai sulaukiama Vaikų skyriuje? „Vaikai serga įvairiomis, kartais sunkiomis, nepagydomomis ligomis, daugėja lėtinių susirgimų. Šiandien daug kas pasikeitė, nors yra didelis progresas gydyme, tačiau ligos irgi keičiasi, didėja bakterijų atsparumas antibiotikams, daug įvairių virusinių ligų“,— pasakojo A.Storpirštienė.
Gydytoja pabrėžė ir tai, kad anksčiau retenybė buvo opaligė ar akmenligė vaikams, dabar to nepasakysi. Daugėja alergijų. „Skaudžiausia, kai vaikai nukenčia dėl suaugusiųjų neatsargumo. Tenka gydyti nemažai vaikų, apsinuodijusių medikamentais“,— nuogąstavo gydytoja. Medikė teigė, kad žmonės namuose turi daug įvairių vaistų, kurie dažniausiai lengvai būna pasiekiami vaikams. Ji patarė tėvams būti atsargesniems, kad dėl tariamai nedidelės klaidos netektų po to labai ilgai gailėtis.
Skyriaus vedėja sakė, kad pastaruoju metu vis dažniau pasitaiko apsinuodijimų ir cheminėmis medžiagomis. „Apie 20-30 vaikų per metus gydome dėl apsinuodijimo alkoholiu, dažniausiai jie į ligoninę patenka komos būsenos, jų amžius nuo 11 metų, tačiau didžiausią pacientų dalį vis dėlto sudaro kvėpavimo, virškinimo bei šlapimo organų ligomis sergantys vaikai.
Sunku susikalbėti su tėvais
Gydytojos pasidomėta, kokios problemos iškyla, dirbant su vaikais. „Vaikų skyriaus personalui reikia bendrauti ne vien su vaikais, su jais nesunku surasti bendrą kalbą, bet sunkiau būna su tėvais, seneliais, kitais artimaisiais. Dažniausiai manoma, kad ligoninėje vaikas turi pasveikti per keletą valandų, bet kiekviena liga turi savo eigą, gydytojas nėra stebukladarys, jis negali prasidėjusios ligos sustabdyti, o tik palengvina, kontroliuoja jos simptomus“,— aiškino A.Storpirštienė.
Medikė sakė, kad sveikimas priklauso nuo bendros organizmo būklės ir pridūrė, kad personalas myli visus vaikus, stengiasi, kad kuo mažiau streso pacientams būtų ligoninėje. „Niekas nenori pakenkti, tačiau procedūros būna ir skausmingos, todėl norėtume supratimo ir iš tėvų pusės“,— vylėsi skyriaus vedėja.
Pokalbio pabaigoje A.Storpirštienė savo esamiems ir buvusiems pacientams linkėjo būti sveikiems, tačiau, ištikus bėdai, Vaikų ligų skyriaus personalas visada pasiruošęs padėti. „Dėkoju administracijai, kuri visada geranoriškai padeda ir supranta“,— džiaugėsi skyriaus vedėja.
Donata Kazlauskienė