Klausimas. Vaikui 4,5 metų. Nuo 2 metų kietėja viduriai, prieš 1 mėn. pradėjome vartoti „Duphalac“ vaistus, jis sąmoningai nesituštindavo, bijodavo, kad skaudės. Šiuo metu tuštinasi beveik kasdien, kartais nepilnai. Pastebėjau, jog kartais po kambarį vaikšto pirštų galais, kojas mažai lenkia per kelius, mažai tupiasi. Lauke greitai pavargsta vaikščioti, o keisčiausia, kad vaikštant lauke pėdas pasuka į vidinę pusę, o viršutinė kūno dalis lenkiasi atgal. Pabrėšiu tai, jog namie vaikšto visiškai kitaip, kaip normalus vaikas. Kelis kartus yra sakęs, jog skauda šlaunys, tiksliau, priekinė jų pusė. Nebekalba labai rišliai, atrodo, kartais užmiršta daiktų pavadinimus. Kas tai galėtų būti? Šeimos gydytojas žiūri pro pirštus. Kokius tyrimus atlikti, kur kreiptis reikėtų? Nerijus, 30 m.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ direktorė gydytoja vaikų neurologė med. dr. Audronė Prasauskienė
Savo klausime Jus išvardinote daug simptomų, kurie gali būti susiję, bet gali būti ir nesusiję.
Tuštinimosi problemas galima spręsti „Duphalac“ vaistais, bet pirma norėčiau išsiaiškinti priežastis, pabandyti pritaikyti dietą, o tik po to spręsti, ar reikia vaistų.
Vaikščiojimas pasistiebus gali būti susijęs su keliomis priežastimis. Bet kadangi Jūs nurodote, jog berniukui skauda kojas, jis greitai pavargsta, reikėtų pirma „atmesti“ rimtesnes ligas. Nepakankama kalbinė raida kartu su kitais išvardintais požymiais leidžia įtarti raidos sutrikimą. Siūlyčiau pasirodyti vaikų neurologui arba atvykti į Raidos centrą Kaune (Vaikų reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“) ar Vilniuje (Vaiko raidos centras) ir detaliai įsivertinti raidą bei pasitarti dėl Jums nerimą keliančių požymių.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.