Klausimas. Mano sūneliui dabar 9,5 mėn. Kai buvo 2 mėn., pastebėta gimdymo trauma - 2 kaklo slankstelių panirimas. Visa trečią mėnesį pranešiojom kaklo įtvarą, dėl to pradėjo atsilikti raida, ir dar 4-ą mėnesį atrado padidėjusius skilvelius. Gėrėm diacarbą ir pananginą iki dabar (iš viso apie 6 mėn.), kokius 4 mėn. skilveliai po kelis mm didėjo (didžiausi skaičiai D 7,5 mm, K 7 mm, III 6 mm), bet žymiau padidinus diacarbo dozę didėti sustojo ir liko D ~7 mm, K 6,6 mm, III 6 mm. Raida visiškai prisivijom sveikus vaikučius (vartomės, ropojam, bandom stotis ir pan.), tad neurologė nutraukė vaistukų vartojimą, ir nors pabijojau, kad taip staigiai, ji liepė atvykti tik kai sueis 1 metukai arba nebent labai paaugtų galvytė. Dar ji sakė, kad skilveliai gali tokie padidėję ir likti, taip būna. Taigi jau 2 savaites mes be vaistų. Tik va dabar nerimauti pradėjau, nes vaikutis pasidarė irzlesnis, prasčiau miega, nebenori gerti mišinuko (košes valgo gerai). Nesuprantu, ar tai su vaistų nutraukimu susiję. Gal atsinaujino liga? O gal dantukai dygsta? Tiesa, dar prieš 2 savaites turėjome kiaušinuko nuleidimo operaciją su narkoze. Šiaip vaikutis visąlaik buvo labai geras, pakankamai ramus, jis 80 cm ūgio ir sveria 12 kg. Labai nerimauju... Gintarė, 28 m.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ direktorė vaikų neurologė Audronė Prasauskienė
Labai norėčiau Jūsų vaikelį pamatyti ir tik tada Jums atsakyti, bet bandysiu tenkintis informacija, kurią surašėte laiške.
Skilvelių didėjimas toks nežymus, kad aš iš viso nebūčiau skyrusi vaistų. Kūdikių skilvelių didėjimas yra tiesiogiai susijęs su galvos apimties didėjimu (kaukolės siūlės dar nesuaugusios). Todėl, jei galvelė auga normaliu tempu, dėl smegenų skilvelių didėjimo nereikėtų nerimauti.
Vaikelio neramumas gali būti susijęs su keliomis priežastimis: dantukų dygimu (pabandykite pražiodyti ir pažiūrėti arba švariai nuplautu pirštu pabraukite per dantenas viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje), pilvo pūtimu (apžiūrėkite vaikelio išmatas, jų konsistenciją, kvapą, stebėkite, kiek kartų tuštinasi, su kuo susijęs neramumas ar kuriuo paros laiku), pergyventa operacija, ausų skausmu ir kt.
Būkite sveiki.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.