Šeštadienis, 2024.07.27
Reklama

Už žinias apie sveikatą – kelionė į Švediją

2012-03-21 15:25:17

 

Ar žinote, kiek besilaukianti moteris gali išgerti alkoholio, kur reikia kreiptis norint atlikti prevencinius vėžio tyrimus, kiek gramų daržovių reikia suvalgyti per dieną? Jeigu manote, kad puikiai išmanote su sveikata susijusius dalykus, galite bandyti laimėti kelionę į Švedijos sostinę Stokholmą ir kitus su sveikata susijusius prizus.

 

 

 Tokią savo žinių patikrinimo galimybę suteikė visuomeninė iniciatyva „Saugok save“ ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. Jie pirmąkart Lietuvoje organizuoja nacionalinį sveikatos egzaminą, kuriame galės dalyvauti visi nepaisant amžiaus ir užsiėmimo, išskyrus medikus ir medicinos studentus. Pastarieji savo žinias galės pasitikrinti, tačiau net pasižymėję puikiomis žiniomis negalės kandidatuoti į prizą.

 

 

 Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovo Sauliaus Čaplinsko testo klausimus kūrė centro darbuotojai, su sveikata susijusių institucijų atstovai, medicinos studentai, dėstytojai.

 

 

 „Lietuvos gyventojų žinios apie sveikatą nėra geros. Kiek daug yra kvailų mitų apie imunitetą, vakcinas, gydymą... Jau vien ką pasako Europos ligų kontrolės centro, į kurį ir vyks nugalėtojas, atliktas tyrimas. Jo pateiktoje analizėje matyti, kad 2010 m. Lietuvoje pagal gyventojų skaičių buvo itin daug sifilio atvejų, o 50 tūkst. litų mes išleidžiame vien vaistams gydyti tuberkuliozę“, – sakė S. Čaplinskas.

 

 

 Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis pažymėjo, kad daug žmonių į tuos pačius klausimus turi skirtingus atsakymus. Pavyzdžiui, vienam atrodytų, kad rūkyti yra labai blogai, kitam - kad nieko baisaus, vieniems atrodo, kad riebus maistas visai sveikas, kitiems atrodo kitaip, vieniems atrodo nelabai gerai, kai moteris pagimdo girtą kūdikį, kitiems tai atrodo katastrofiška. Todėl šiame teste teisingas atsakymas bus tas, kuris yra pagrįstas moksliškai.

 

 

 „Jeigu yra Konstitucijos egzaminas, nacionalinis diktantas, dailyraščio egzaminas, tai kodėl negalėtų būti nacionalinis sveikatos egzaminas? – nauja idėja džiaugėsi A. Klišonis. – Tai tikrai bus ne medicinos, o sveikatos egzaminas.“

 

 

 Iniciatyvos „Saugok save“ koordinatorė Dalia Vencevičienė paminėjo, kad buvo atlikta apklausa, iš kurios paaiškėjo, kad žmonės stokoja informacijos apie sveikatą. Tad nacionalinio sveikatos egzamino tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į sveikatos problemas ir paskatinti domėtis bei rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

 

 

 Nacionalinis sveikatos egzaminas vyks Pasaulinę sveikatos dieną, tačiau pabandyti, kaip veikia sistema, galima ir anksčiau interneto svetainėje https://saugoksave.lt/. Pirmasis bandomasis egzaminas vyks kovo 16-22 d., antrasis – kovo 23-29 d., trečiasis – kovo 30 – balandžio 5 d. Pagrindinis egzaminas, kurio rezultatai ir bus vertinami kovojant dėl prizų, vyks balandžio 6-7 d.

 

 

 Zita Voitiulevičiūtė

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ką daryti su pasibaigusio galiojimo vaistais
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?", – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda &...
Populiarėjančios žirgų terapijos studentų praktikos bazei suteikta licencija
Žmonės vis dažniau stengiasi išvengti tradicinės medikamentinės medicinos ir ieško alternatyvių, natūralesnių gydymo ar...
Vaistų nuo skausmo poveikis kepenims: kokiais atvejais ši baimė nepagrįsta
Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau jiems neri...
Klastinga juostinė pūslelinė gali ištikti visus, kurie sirgo vėjaraupiais
Remiantis statistika, maždaug 2 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą suserga juostine pūsleline. Didelė dalis jų –...
Skenduolių statistiką blogina pervertinantieji savo jėgas
Statistika vis dar negailestinga – skendimų atvejų nemažėja. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų