Šių metų gruodžio 3 dieną Florencijoje, renesansiniuose „Palazzo Vecchio“ rūmuose, pirmą kartą Šventojo Martyno skydu buvo apdovanota lietuvė, onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ pirmininkė Dalia Bielskytė.
Florencijos miesto ir Florencijos Šv. Martyno skydų instituto rengiamuose kasmetiniuose apdovanojimuose „Nuopelnų skydai“ tradiciškai Šv. Martyno sidabro ir bronzos skydai įteikiami humanistams, Šv. Martyno pasekėjams, kurie savo veikla ir gyvenimu įkūnija geranoriškumo, dalinimosi principą.
Šiemet Šv. Martyno skydų institutas bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Italijoje ir Lietuvos garbės konsulatu Florencijoje Šv. Martyno bronzos skydą skyrė Daliai Bielskytei „už stiprybę ir pasišventimą darbe su kraujo vėžiu sergančiais ligoniais ir jų artimaisiais bei nuopelnus skatinant kraujo ir kaulų čiulpų donorystę Lietuvoje“.
Šv. Martyno sidabro ir bronzos skydai taip pat buvo įteikti Italijos, JAV, Nikaragvos, Benino ir Bangladešo atstovams bei organizacijoms.
Pagal ilgametes apdovanojimų ceremonijos tradicijas skirtingų šalių menininkai kasmet Šv. Martyno tema kuria specialiai ceremonijai skirtą meno kūrinį, kuris laikomas pagrindiniu apdovanojimų ceremonijos simboliu.
Šias metais Šv. Martyno skulptūrėlę sukūrė ir institutui padovanojo lietuvių dailininkas Marius Jonutis. M. Jonučio kūrinys susilaukė gausybės komplimentų, ceremonijos organizatorius nustebino jo originalumas, nauja koncepcija.
„Man buvo didelė garbė dalyvauti šiame renginyje, - sako apdovanota šv. Martyno bronzos skydu Dalia Bielskytė. – Apdovanojimu dalinuosi su bendrios „Kraujas“ nariais ir su visais Lietuvos kaulų čiulpų donorais, kurie savo pavyzdžiu įkūnija poeto surimuotą tiesą: “Kiek atiduodi – tiek tavęs ir lieka“. Šv. Martyno dosnumas (jis pasidalino su skurstančiu savo apsiaustu, o ryte rado jį lyg naują) tarsi įkūnija patį donorystės principą. Turime minčių steigti šv. Martyno premiją Lietuvoje, ši mintis jau sulaukė Italijos šv. Martyno instituto prezidento Roberto Lupi palaikymo“.
Šv. Martyno skydų institutas buvo įkurtas 1983 metais Florencijoje. Pagrindinis instituto tikslas – padėti nuo nelaimių nukentėjusiems žmonėms, teikiant humanitarinę pagalbą, taip pat skatinti žmogišką solidarumą, apdovanojant aktyviausius ir labiausiai pasižymėjusius humanitarinėje veikloje asmenis ar organizacijas.
OHLB „Kraujas“ informacija