Šeštadienis, 2025.07.05
Reklama

Sveikata viešojo transporto keleiviai turi pasirūpinti patys

www.lrt.lt | 2014-08-01 10:19:01

Vis dar besitęsiant karštiems orams, keleivių teigimu, viešuoju transporto važiuoti nėra malonu. Ypatingų reikalavimų, kurios normos turėtų būti viešajame transporte karštuoju metu, nėra, o keleiviams rekomenduojama patiems pasirūpinti savo sveikata.

Ne pirmą savaitę termometro stulpeliui kylant virš 30 laipsnių, Vilniaus viešojo transporto kontrolieriai stotelėse keleiviams dalijo geriamąjį vandenį.

Gatvė
Algirdo Kubaičio nuotr.

„Tai – didelė problema ir ne tik keleiviams, bet ir pačiam transportui, kurio varikliai perkaista. Dėl to turime problemų ir su technika“, – teigia Vilniaus viešojo transporto technikos direktoriaus pavaduotojas Jurijus Kormarovas.

Vilniaus gatvėmis šiuo metu važinėja 45 troleibusai ir 100 autobusų, kuriuose yra įrengta kondicionavimo sistema. Kituose beveik 400 autobusų ir troleibusų yra orlaidės ir liukai. Tačiau įsivyravus karštiems orams, keleivių teigimu, šių vėdinimo sistemų transporto priemonėse nepakanka. Žmonės skundžiasi ne tik karčio pojūčiu, bet ir gryno oro trūkumu.

Visuomenės sveikatos biuro atstovės teigimu, temperatūros transporto priemonės viduje reikalavimo nėra. Patys keleiviai per kaitrą turėtų atsakingiau rūpintis sveikata.

„Tiems keleiviams, kurie turi lėtinių ligų, susijusių su širdimi, ar padidintą kraujospūdį, iš viso reikėtų vengti kelionių tokiu karštu metu. Savo keliones jiems būtų geriau planuotis iki 10 valandos ryto arba popietę po 4 valandos, kai saulės aktyvumas nėra toks didelis“, – pataria Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Dovilė Jakobavičiūtė.

Keleiviai prieš kelionę autobusu turėtų patys pasirūpinti geriamuoju vandeniu, vengti gazuotų gėrimų ir kofeino. Reikėtų pasirinkti kuo laisvesnę ir natūralesnę aprangą, atviresnę avalynę.

Agilė Tamulevičiūtė,

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų