Penktadienis, 2024.04.26
Reklama

Sveikame mieste daugės sveikatą stiprinančių mokyklų

vlmedicina.lt | 2015-03-27 09:43:37

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kovo 26 d. organizavo seminarą „Sveikatą stiprinanti mokykla“. Tuo pačiu metu buvo surengti du atskiri susitikimai: vienas skirtas ugdymo įstaigų direktoriams ir pavaduotojams, o kitas – ugdymo įstaigų darbuotojams, besidomintiems sveikatą stiprinančių mokyklų programa.

Kad klaipėdiečiai būtų dar sveikesnis

Bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru, buvo surengtas itin naudingas renginys, kuriuo siekta gilinti Klaipėdos ugdymo įstaigų bendruomenių žinias apie sveikatą stiprinančios mokyklos sampratą, programinį planavimą bei didinti mokyklų bendruomenių gebėjimus rengti sveikatos stiprinimo programas ir atliktų jų vertinimą.

„Šis seminaras – tai dar vienas žingsnis nešant Sveiko miesto vėliavą. Esame Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sveikų miestų narys, tad nuolat rūpinamės, kad sveiką gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą inicijuojančios veiklos būtų įgyvendinamos visuose sektoriuose. Ypač svarbu, kad pakankamai žinių gautų ugdymo įstaigos, jų vadovai ir darbuotojai, nuo kurių priklauso, kokioje aplinkoje augs mūsų vaikai“, – kalbėjo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.

Seminaras
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Tinklui formaliai nepriklauso

Lietuvos Sveikatą stiprinanti mokykla, skaičiuojanti jau daugiau nei 20 metų, jungia mokyklas kone iš visų šalies savivaldybių. Šiuo metu iš uostamiestyje veikiančių daugiau nei 80 ugdymo įstaigų šiam tinklui priklauso devynios: dvi mokyklos (gimnazija ir vidurinė mokykla), keturi darželiai-mokyklos ir trys vaikų lopšeliai-darželiai.

Seminare, skirtame mokyklų ir vaikų darželių direktoriams bei jų pavaduotojams, sulaukta dėmesio iš pusės uostamiesčio ugdymo įstaigų – renginyje užsiregistravo 41 dalyvis. Renginyje dalyvavę mokyklų vadovai teigė, jog nuolat domisi šio tinklo veikla, remiasi rekomendacijomis ir sėkmingai perima ir panaudoja jų sukauptą patirtį.

„Šio tinklo veikloje mes dalyvaujame nuolat, esame aktyviai įsijungę į jo veiklą, tačiau visą tai darome neoficialiai – trūksta tik „lipduko“, liudijančio apie mūsų darbus. Į savo mokyklos programas įtraukiame daugybę veiklų, susijusių su sveikata, jos stiprinimu, nuolat rūpinamės, kad mokiniai būtų sveiki“, – kalbėjo Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos direktorius Arvydas Vaitkus.

Pristatė naujienas

Pradėdama seminarą Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina pristatė Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklą Lietuvoje. Išsamų ir vaizdingą pranešimą apie Sveikatą stiprinančios mokyklos sampratą, raidą ir veiklą parengė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) Vaikų sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Diana Aleksejevaitė. Mokyklų vadovai, vertindami seminarą džiaugėsi, jog tokie renginiai yra puikus būdas pasikrinti, ar jų įstaigose organizuojama veikla yra teisinga, ar einama tinkama linkme.

„Neformaliai šio tinklo veikloje dalyvauja tikriausiai visos uostamiesčio mokyklos. Ir mes nuolat einame sveikatinimo keliu - trūksta tik susisteminimo ir veiklų įforminimo. Manau, kad bendraudami su Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuru apjungsime visas šias veiklas“, – sakė lopšelio-darželio „Pagrandukas“ direktorė Kristina Valinčienė.

„Organizuojame tiek daug įvairių veiklų, kad tikrai išsiveržiame iš Sveikatą stiprinančios mokyklos rekomenduojamų rėmų. Apskritai Klaipėdos ugdymo įstaigos labai aktyvios sveikatinimo srityje, o ir mūsų specialistai rengia labai daug įvairių iniciatyvų, į kurias įtraukiami ne tik vaikai, bet labai aktyviai dalyvauja ir tėveliai“, - džiaugėsi darželio-mokyklos „Inkarėlis“ direktorė Rima Savva.

Seminaras vadovams
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Mokė ruošti dokumentus

Didžiausias sunkumas, užkertantis kelią įsilieti į šį Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą yra sudėtingas dokumentų rengimo mechanizmas, su kuriuo susidūrę ugdymo įstaigų vadovai ar sveikatos specialistai dažnai nuleidžia rankas. Siekiant palengvinti šį sudėtingą procesą buvo surengtas atskiras dviejų dalių seminaras, skirtas pedagogams, sveikatos priežiūros specialistams, bendrosios praktikos slaugytojams, psichologams, socialiniams pedagogams ir kitiems ugdymo darbuotojams. Seminare žinių sėmėsi daugiau nei 50 dalyvių.

Pirmoje teorinėje seminaro dalyje SMLPC visuomenės sveikatos administratorė Nijolė Paulauskienė pristatė Sveikatą stiprinančios mokyklos sampratą, trumpai supažindino su dokumentais, reglamentuojančiais tinklo veiklą ir plėtrą. Antroji seminaro dalis buvo praktinė. Joje D. Aleksejevaitė sveikatos specialistams paaiškino apie programos rengimo aspektus ir veiklos įsivertinimo galimybes, papasakojo, kaip rengti Sveikatos stiprinimo mokyklos programos metmenis.

Kas yra Sveikatą stiprinanti mokykla?

Pagrindinis sveikatą stiprinančių mokyklų tikslas – gerinti moksleivių sveikatą, gilinti žinias ir įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos ir visuomenės pastangomis kurti integruotą, viską apimančią sveikatos stiprinimo ir mokymo sistemą per vaikų ugdymo institucijas. Teigiama, jog šio tinklo mokyklų vaikai yra laimingesni ir pasiekia geresnių mokymosi rezultatų.

Lietuvos sveikatą stiprinančios mokyklos, įsijungusios į tinklą, turi tvirtą teisinį pagrindą – nare tapusiai ugdymo įstaigai suteikiami oficialūs raštai ir dokumentai, įrodantys jų narystę ir tai, jog čia skiriamas išskirtinis dėmesys sveikatai. Mokyklos specialistai turi galimybę naudotis visa specialiai parengta metodine medžiaga, taip pat perduodamos specialiai parengtos penkios mokymo programos, pagal kurias vykdomi ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų specialistų mokymai.

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų