Sausio 22 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu svarstė Vidaus reikalų ministerijos Vidaus audito skyriaus 2013 m. lapkričio 12 d. audito ataskaitą „Bendrojo pagalbos centro veiklos auditas“.
Bendrame komitetų posėdyje, dalyvaujant atsakingų institucijų atstovams, išklausyta informacija apie numatomą Bendrojo pagalbos centro veiklos plėtros programą, diskutuota dėl Bendrojo pagalbos centro įstatymo nuostatų, susijusių su greitosios medicinos pagalbos iškvietimo numerių 03, 103, 033 integravimu į bendrąjį pagalbos telefono numerį 112, įgyvendinimo, išklausyta informacija apie valstybės biudžeto ir ES lėšų panaudojimą, kuriant vieningą bendrąjį pagalbos telefono numerį 112.
Komitetų nariai informuoti, kad mobiliųjų ryšių operatoriai savo tinkluose jau įdiegė reikiamą įrangą, galinčią visais atvejais nustatyti ir perduoti vietos nustatymo duomenis Bendrajam pagalbos centrui.
Komitetai bendru sutarimu nutarė kreiptis į Vyriausybę su prašymais:
1. Įpareigoti vidaus reikalų ministrą ir sveikatos apsaugos ministrą iki 2014 m. kovo 10 d. pateikti komitetams suderintą ir patvirtintą bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų infrastruktūros plėtros 2014–2016 metų veiksmų planą, kuris užtikrintų galiojančių įstatymų, Valstybės kontrolės 2012 m. vasario 8 d. Valstybinio audito ataskaitoje Nr. VA-P-40-1-2 „Bendrojo pagalbos centro veiklos organizavimas“ ir Vidaus reikalų ministerijos Vidaus audito skyriaus 2013 m. lapkričio 12 d. audito ataskaitoje Nr. 23A1-27 „Bendrojo pagalbos centro veiklos auditas“ numatytų rekomendacijų įgyvendinimą.
2. Spręsti dėl Bendrojo pagalbos centro įstatyme apibrėžtos operatyvaus pajėgų valdymo sąvokos papildymo, kad ji apimtų visų pagalbos tarnybų išsiuntimą į nelaimės vietą iš Bendrojo pagalbos centro ir, jei tikslinga, pateikti Seimui teisės aktų projektus.
lrs.lt