Penktadienis, 2023.06.09
Reklama

Sumaištis dėl elektroninių kortelių

Irena Šeškevičienė | Šaltinis: pajurionaujienos.com | 2017-04-03 12:05:25

Šiomis dienomis pacientų eilės nutįso prie Kretingos ligoninės Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus registratūros, ligoniai būriuojasi ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. „Pradėjome pildyti kiekvieno paciento elektronines korteles, – tai užtrunka laiko ir dėl to kyla žmonių nepasitenkinimas“, – teigė Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

© Graphicstock.com

Baiminasi pasakyti duomenis

I. Volskienės žodžiais, Sveikatos ministerijai vykdant reformą, būtina suskaitmeninti kiekvieno paciento duomenis, jo ligos istoriją ir perduoti į bendrą šalies duomenų bazę.

„Įsijungti į bendrą šalies elektroninę sistemą pradėjome rengtis dar pernai: apmokėme darbuotojus, įsigijome 18 kompiuterių, o šiemet – 17, nors jų reikėtų dar daugiau. O šių metų pradžioje pradėjome įvesti pacientų duomenis: asmens kodą, kur prisirašęs, ar su siuntimu ir kas siuntė, kokia diagnozė, ligos kodas, ar draustas ir panašiai. Būna, jog duomenų registras rodo, kad žmogus nedraustas, o jis tvirtina įsidarbinęs, tačiau duomenys sistemoje dar nesuvaikščioję. Visa tai užtrunka, žmonės nervinasi, o kiti replikuoja, kad darbuotojos kompiuteriu žaidžia“, – sudėtingą situaciją apibūdino I. Volskienė.

Ilona Volskienė. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Ji sakė, jog darbo paskubinti nepavyksta, nors registratūroje papildomai įdarbinta 1 darbuotoja, - dabar jų yra 3. „Kol darbuotojos suveda duomenis, sistema fiksuoja laiką, kaip ir atliekant bankines operacijas. Ir kol nebaigia pildyti vieno asmens kortelės, šio darbo neatidėsi – antraip sistema atsijungia. Todėl ir Priėmimo skyriuje ligoniams tenka palaukti“, – kalbėjo I. Volskienė, prašydama pacientų kantrybės ir pakantumo.

Jos žodžiais, būna net kurioziškų situacijų: „Žmonės taip įsibaiminę aferistų apgaulių, kad nė gydymo įstaigoje nenori pasakyti savo asmens duomenų. Vienas žmogus skambino ir sakė visą naktį nemiegojęs, kam pasisakė asmens kodą“.

Jungiasi į dvigubą e. sistemą

Gydymo įstaigos vadovė neslėpė, jog personalas – skirtingų pajėgumų, per susirinkimus diskutuojama apie problemas, entuziastingesni darbuotojai palaiko ir padeda vieni kitiems.

Ligoninės gydytojai jau dirba, naudodamiesi elektroniniu parašu, – taip išrašomi siuntimai, reabilitacijos paslaugos, gimimo ir mirties liudijimai, o netrukus – vairuotojų pažymėjimai ir leidimai naudotis ginklu.

I. Volskienė neslėpė, jog kol kas įstaigoje tebegalioja dviguba tvarka – greta diegiamos elektroninės sistemos, dar naudojamasi ir popieriniais dokumentais.

„Mūsų sveikatos įstaiga privalo įsijungti į ankstesnę Ligonių kasos diegiamą sistemą „Sveidra“, o per Klaipėdos universitetinę ligoninę – į regiono projektą, kuriame taip pat dalyvauja ir Kartenos, Salantų ligoninės bei Psichikos sveikatos centras, o iš šio – į bendrą šalies informacinę sistemą ISPBI“, – tvirtino pašnekovė.

Išlaidos – pačių rūpestis

Įdiegus elektroninę sistemą Lietuvoje, kuri kitose ES šalyse jau sėkmingai veikia, I. Volskienė neabejojo, jog tai palengvins darbą: „Gydytojai galės matyti išsamią kiekvieno paciento ligos istoriją su rentgeno nuotraukomis. Tačiau parengiamasis darbas šiandieną – labai sudėtingas, juolab kad pati programa stringa, ji nėra kokybiška“, – neslėpė vadovė.

Pratęsdama mintį, ji samprotavo: „E. programa gydymo įstaigoms buvo numesta iš viršaus, kitur nukeliavo už ją sumokėti pinigai – 18 mln. eurų, o gydymo įstaigoms iš to nebuvo skirta nė kiek. Patiems teko ir kompiuterių įsigyti, ir jų tinklus prijungti, įrangos bei duomenų apsauga pasirūpinti ir dar teks patiems sistemą prižiūrėti“.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Tobulėjantys krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodai – užkarda klastingai ligai
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visose šalies ar Europos gydymo įstaigose, kuriose gydomi krūties vėžiu serga...
Kiek fluorido iš tikrųjų turėtų būti dantų pastoje?
Ieškantiems dantų pastos nuolat kyla klausimas, kiek fluorido turėtų joje būti, kad ši nekenktų sveikatai, tačiau ir gal...
Kraujo vėžio gydymo galimybės vyresnio amžiaus pacientams
74 metų Veronika – viena vyriausių Kauno klinikų pacienčių, įveikusių klastingą onkologinę ligą – ūminę miel...
Nusilpę dubens dugno raumenys – ne tik moterų problema
Visuomenės sveikatos specialistai nuolat ragina būti fiziškai aktyviems bei reguliariai sportuoti. Tačiau garsiai kalbėt...
Kada metus rūkyti dar galima susigrąžinti sveikatą: kūnas atsigauna po pirmų savaičių
Nors rūkymo pasekmėmis dažnai tampa vėžys, bronchitas, kitos lėtinės ligos ir net mirtis, nuo šios priklausomybės kasdie...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų