Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Papilduose sportininkams randama net haliucinogeniniu poveikiu pasižyminčių medžiagų

vlmedicina.lt | 2014-08-19 16:34:58

Įvairių šalių atsakingi specialistai, tikrindami, ar saugūs maisto papildai pasiekia vartotojus, šiuose produktuose dažnai nustato sveikatai kenksmingų medžiagų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad itin atidžiai reikėtų riktis internetu parduodamus amerikietiškus sportininkams skirtus papildus, nes juose randama net haliucinogeniniu poveikiu pasižyminčių medžiagų.

Plaukimas
© Fotolia.com

Naujausias Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, kad vaisinio punšo skonio maisto papilduose „No Bull“ nustatyta vaistinės medžiagos vinpocetino ir augalo Mucuna Pruriens.

Vinpocetinas – vaistinių preparatų sudedamoji dalis, kuri pasižymi kraujagysles plečiančiu poveikiu, naudojamas įvairioms nervų, akių ir ausų ligoms gydyti. Mucuna Prurriens (niežulinė aksompupė) – tai augalas, kurio sudėtyje yra alkaloidų, kurie pasižymi haliucinogeniniu ir psichoaktyviu poveikiu. Šio augalo sėklos naudojamos Parkinsono ligos gydimui.

Šių nesaugių ir maisto papildų gamyboje draudžiamų naudoti medžiagų rasta amerikiečių gamintojo „MuscleMeds Performance“ papildų „No Bull“ partijose 042713 ir 016503. Jų įsigijo vartotojai Austrijoje, Danijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje.

Neseniai buvo pranešta ir apie kitus amerikietiškus maisto papildus, skirtus sportininkams, – „Super Pump MAX“ (gamintojas „Gaspari Nutrition INC“). Jų sudėtyje rasta natrio glicerofosfato, kurį Europos Komisija draudžia naudoti papildų gamyboje. Dažniausiai šis cheminis junginys naudojamas kaip papildomas fosforo šaltinis, jeigu jo trūksta organizmui.

Neleistinų medžiagų taip pat rasta JAV gamintojo „North Market Street“ maisto papilduose „Anotest first 4-in-1 testosterone-boosting“ (partijos Nr. 3049J10). Jų sudėtyje nustatyta neleistina mineralinės medžiagos boro forma – bromo citratas.

Amerikiečių įmonė „General Nutrition Corporation“ platino ne vieno pavadinimo papildus, kurių sudėtyje – draudžiamos naudoti medžiagos. Tai maisto papildai „GNC Women’s Ultra Mega Energy Metabolism“ (partijos Nr. 5163GN1789), „GNC Women’s Ultra Mega“ (partijos Nr. 2444DN1781), „GNC Mega Men Sport“ (partijos Nr. 6911JN1772) ir „GNC Mega Men 50 Plus“ (partijos Nr. 1149BN1773).

VMVT per RASFF sistemą šiais metais jau išsiuntė 22 pranešimus apie nesaugius maisto papildus, kurių sudėtyje buvo nurodytos neleistinos mineralinių medžiagų formos.

Dažniausiai į Lietuvos rinką uždraudžiama tiekti maisto papildus iš JAV, jų sudėtyje nustačius neleistinų naudoti vitaminų ar mineralinių medžiagų formų. JAV maisto papildų rinka yra milžiniška ir ne visos juos gaminančios įmonės veikia legaliai.

Kad verslininkai nepatirtų nuostolių, VMVT nuolat ragina maisto papildų platintojus, prekiaujančius amerikietiškais maisto papildais, įvertinti jų sudėtį, nes JAV teisinis reglamentavimas yra kitoks nei Europos Sąjungoje.

VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Misiūnaitė pabrėžia, kad ir vartotojai neturėtų pasikliauoti stebuklus žadančiomis maisto papildų reklamomis. Nors papildai tai – maisto produktai, kurie skirti papildyti įprastą mitybos racioną, tačiau juos rinktis reikia labai atsakingai: būtina atidžiai perskaityti ženklinimo etiketes ir atkreipti dėmesį į sudėtį.

Svarbu nepamiršti, kad puikią kūno formą geriausiai padeda išlaikyti įvairi ir subalansuota mityba, taip pat sveikas ir judrus gyvenimo būdas.

Vartotojai, įsigiję nesaugių maisto papildų, gali juos grąžinti platintojams ar prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Meras A. Vaitkus: "Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas"
Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos univ...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų