Pirmadienis, 2023.12.04
Reklama

Šilutės PSPC medikai vėl skundžiasi dėl savo vadovo

Skirmantė Galvydė, Sigitas Grinčinaitis | 2015-11-17 09:14:56

„PSPC fronte - nieko naujo“, - perfrazuojant žinomo romano pavadinimą galima apibūdinti Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro kolektyve tvyrančią atmosferą. Tai patvirtina neseniai vykęs darbuotojų susitikimas su savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu, kuriam keletas medikų išsakė nepasitenkinimą įstaigos vadovo Liutauro Indriuškos darbu.

„Nieko naujo“ todėl, kad šios įstaigos kai kurie medikai visą laiką turi pretenzijų visiems, kas tik vadovauja PSPC.

Būdavo nemažai skundų dėl anksčiau dirbusių įstaigos vyriausiųjų gydytojų darbo, ne išimtis ir prieš porą metų PSPC pradėjęs vadovauti direktorius L. Indriuška.

Medikas
© Fotolia.com

Nauja tai, kad kai ivairių centro padalinių medikai savivaldybės vadovui išsakė skaudulius dėl L. Indriuškos darbo ir vadovavimo metodų, galimybės išsakyti argumentus nesuteikta nei PSPC direktoriui, nei vyriausiajam finansininkui. O meras, nė neišklausęs įstaigos administracijos paaiškinimų, suskubo padėtį pavadinti nenormalia, susirinkimo dalyviams žadėjo direktoriaus darbą įvertinti nuobaudomis, siūlė konfliktus spręsti ne su L. Indriuška, o tiesiogiai su meru.

To negana, nė nesusitikęs su PSPC vadovybe, rajono vadovas viešai komentavo padėtį šioje įstaigoje, negailėdamas neigiamų apibūdinimų.

Medikai neslėpė baimės

Belieka tik spėlioti, kokia dalis centro darbuotojų pritaria tądien kolegų išsakytoms mintims, nes iš daugiau nei 100 darbuotojų susitikime dalyvavo tik 19, apie pusę iš jų turėjo priekaištų įstaigos vadovybei.

O įstaigos vadovybei prieš susirinkimą buvo atsiųstas mero raštas, kuriame prašoma administracijos atstovams nedalyvauti susirinkime...

Akis į akį su medikais susitikęs meras V. Laurinaitis sakė, kad jam ne naujiena, jog šioje gydymo įstaigoje kunkuliuoja kai kurių darbuotojų nepasitenkinimas direktoriaus L. Indriuškos darbo ir vadovavimo metodais. Ir meras, ir susitikime dalyvavęs savivaldybės gydytojas Marius Bartkus neslėpė sulaukiantys medikų skundų ir raštu, ir žodžiu. Šįkart medikai norėjo pasikalbėti negirdint L. Indriuškai, nes neslėpė „jo bijantys“.

Visgi prakalbinti medikus net ir nedalyvaujant jų vadovui merui nebuvo lengva - teko atkakliai prašyti būti atvirus. Tada ir pasipylė įvairūs priekaištai.

V. Laurinaitis sakė suprantantis, jog tokia darbo atmosfera yra nenormali ir taip būti negali, todėl norintis suprasti, kur slypi tos nesantaikos priežastys.

Meras pasigedo žmoniškumo

GMP felčerės turi nuoskaudų dėl to, kad joms buvo sumažinti darbo krūviai, uždrausta pavaduoti kolegas, todėl mažėjo ir atlyginimai. Moterys supranta, kad toks žingsnis buvo žengtas vykdant ministerijos nurodymus ir su tuo susitaikė. Negana to, dar ir kitus darbus susirado, bet nuoskaudos, kad negali užsidirbti pagrindiniame darbe, liko.

GMP darbuotojai nežino, kiek uždirba jų padalinys, ar yra iš ko kelti atlyginimus, nes darbuotojams pasakoma tik tiek, kad visi centro padaliniai esantys „viena dešra“. Medikų iškeltas klausimas taip ir liko be atsako, nes susirinkime neturėjo teisės dalyvauti įstaigos finansininkė.

Mero nuomone, įstaigos ir atskirų jos padalinių finansai turi būti aiškūs visiems darbuotojams.

Visus prajuokino vieno GMP vairuotojo prisipažinimas, jog jis savo tėvą „laidojantis jau 10-ąjį kartą“... Taip vairuotojas apgaudinėja įstaigos direktorių L. Indriušką, norėdamas pasikeisti savo darbo pamainą su kolega.

„Žmoniškumo čia jau nėra“, - iškart išvadą padarė V. Laurinaitis, nepaisydamas, kad GMP darbuotojų pavadavimo tvarka - nurodyta Sveikatos apsaugos ministerijos.

Nepaklusniuosius grasina atleisti

PSPC gydytojos teigė praradusios viltį prisibelsti į įstaigos vadovybę, todėl jau ne kartą siuntė raštus Savivaldybei apie darbuotojus piktinančią padėtį įstaigoje. Jos irgi sakė nežinančios nei įstaigos metinio biudžeto, nei sąnaudų.

„Jei tik ko paklausiame, išgirstame atsakymą, kad tai esąs ne mūsų reikalas, o mūsų reikalas - tik gydyti“, - liejo nuoskaudas ilgametės medikės.

Joms skaudu ir dėl to, kad neleidžiama išvykti į tobulinimosi kursus. Štai į paskutinį 36 valandų tobulinimosi renginį Klaipėdoje, kur vyko po 5-6 visų kitų Šilutės medicinos centrų atstovus, iš PSPC išvažiavo vos dvi gydytojos...

„Važiuojam tik savo laisvu laiku ir dar džiaugiamės, jei farmacijos firmos nuveža“, - gydytojos neslėpė, kad mielai naudojasi nevienareikšmiškai vertinamomis farmacininkų paslaugomis. Paprastai medikams siūlomos farmacijos firmų išvykos, seminarai vertinami kaip tam tikra korupcijos forma...

Pasak gydytojų, dar vasarą direktorius L. Indriuška reikalavo pasirašyti darbo sutartis, kuriose buvo teiginys, jog gydytojos sutinkančios, kad joms darbo užmokestis išliktų stabilus, net jei kiltų apmokėjimo už darbą koeficientas - bazinė balo vertė.

Atsisakius pasirašyti buvo grasinama nutraukti darbo sutartis. Visgi po vieną į kabinetą pakviestos gydytojos sutartis pasirašė.

„Galėjot nesirašyti, tai tik pagąsdinimas. Ne taip lengva nutraukti darbo sutartį, o ir teismai paprastai būna žmogaus pusėje“, - sakė meras.

Gydytojos prisipažino nenorinčios bylinėtis.

Meras žadėjo neglostyti

Medikams neaiški priedų skyrimo tvarka, anot jų, „vieniems mokama, kitiems - ne“. Jie tikino pastebėję ir vadovo kerštavimą.

V. Laurinaitis prisipažino nematęs paskutiniojo įstaigos audito išvadų, bet patikino, kad įstaigoje bus atliktas ne tik finansinis, bet visuminis visos centro veiklos auditas, kurio metu bus tikrinama, ar buvo ištaisyti pirmojo audito metu nustatyti trūkumai.

„Neskubame vos nustačius pirmuosius trūkumus kryžiuoti vadovų, trūkumų pasitaiko visur. Tik po antrojo, pakartotino audito reikalą sprendžiame iš esmės, tada jau skiriame ir nuobaudas“, - aiškino V. Laurinaitis.

Išklausęs nepatenkintuosius meras pažadėjo neglostyti L. Indriuškos ir, jei reikės, skirti nuobaudas. Ir dar pademonstravo išskirtinę savo vadybinę patirtį, „sustiprinęs“ medikų akyse šios Savivaldybei pavaldžios įstaigos vadovo autoritetą: esą „ir šis direktorius nėra jau toks nepajudinamas, kad nebūtų galima jo pakontroliuoti“.

Reikia profsąjungos ir kolektyvinės darbo sutarties

Paaiškėjo, kad PSPC kolektyvas nėra pasirašęs kolektyvinės darbo sutarties, kurioje turėtų būti numatyti visi darbo santykių niuansai: nelaimės atvejais skiriamos kompensacijos, neapmokamų atostogų galimybės ir daug kitų dalykų. Tokią sutartį turėti konfliktinėje šios įstaigos situacijoje būtų geriausia išeitis.

V. Laurinaičio ir M. Bartkaus nuomone, imtis iniciatyvos parengti kolektyvinę darbo sutartį, tam pasamdyti teisininką galėjo ir L. Indriuška. „Taip buvo padaryta Šilutės ligoninėje, taip ir turėtų būti, jei darbdavys gerbia savo darbuotojus“, - sakė M.Bartkus.

Meras priminė, kad yra sudaryta nauja šios įstaigos Stebėtojų taryba, kuri, tikimasi, taip pat atsakingai stebės padėtį PSPC.

„Jei nėra normalios darbo aplinkos, jei yra baimės jausmas - tai nenormali situacija, ir Savivaldybė tokiu atveju bus jūsų pusėje“, - sakė meras, išklausęs vieną konfliktuojančiųjų pusę. Ir tarsi jis būtų ne savivaldybės Tarybos vadovas, o įstaigos ar stebėtojų tarybos vadovas, medikams V. Laurinaitis pasiūlė su PSPC vadovu problemų nebespręsti - iškilus neaiškumams kvietė eiti tiesiai pas merą.

„Kas iš to?..“, - pasigirdo nusivylęs vienos GMP felčerės balsas...

Vadovas vadovaujasi teisės aktais

Jau kitą dieną L. Indriuška „Šilutės naujienoms“ sakė, kad visa medicinos įstaigų veikla yra reglamentuojama teisės aktais, kuriais jis privalo vadovautis ir vadovaujasi savo darbe. Įstatymai nėra labai lankstūs, ir taikyti juos vieniems darbuotojams vienaip, o kitiems - kitaip negalima.

Įstaigoje yra patvirtinta ir darbuotojų pavadavimo tvarka, ir darbo apmokėjimo tvarka, atlyginimai bei priedai mokami laikantis šios tvarkos. Jau anksčiau vienai medikei buvo pavesta organizuoti kolektyvinės darbo sutarties kūrimo procesą - niekas nepajudėjo.

„Vadovas negali žiūrėti tik mažos darbuotojų grupelės interesų, kur kas svarbiau yra visos įstaigos siekiai: kad būtų teikiamos kokybiškos paslaugos, jos neštų pelną, kad daugėtų prisirašiusių ligonių“, - sakė jis.

Pasak L. Indriuškos, jei darbuotojams yra kokių neaiškumų, jie galėtų ateiti pas įstaigos administraciją. Tuomet viską būtų galima aptarti.

Jis nėra matęs Savivaldybei siunčiamų skundų, todėl nežino jam metamų kaltinimų.

„Bendravimas tarp įstaigos padalinių vyksta visada. O konfliktų šioje įstaigoje buvo ir vadovaujant buvusiam, ir dar anksčiau dirbusiam vadovams. Deja, tuose konfliktuose pirmuoju smuiku visada griežė vis tie patys žmonės“, - sakė L. Indriuška.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Šlapimo pūslės uždegimas: ką daryti, kai vaistai nepadeda?
Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima...
Akių perštėjimas ir ašarojimas – ne tik nuovargio požymis
Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis...
3 šildantys gėrimai: pakels nuotaiką ir primins artėjančias šventes
Vienas veiksmingiausių ir skaniausių būdų kovoti su šaltomis žiemos dienomis yra karšti gėrimai. Juos lengva paruošti, t...
Šaltuoju metu suprastėjusi širdies sveikata – ne tik oro, bet ir gyvensenos atgarsis
Kaip šalti orai veikia sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis? Kaip sumažinti šalčio keliamą pavojų sveikatai? Klaus...
Chirurgas atskleidė, kokią klaidą dažnas daro tualete: gali sukelti itin nemalonią ligą
Gydytojo proktologo konsultacija daugybei žmonių prilygsta „baubui“, tačiau retai atsižvelgiama į tai, kad p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų