Šeštadienis, 2025.05.03
Reklama

Šiauliuose implantuotas 100-asis širdies stimuliatorius

Zita Katkienė | 2015-12-18 17:24:38

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro kardiologai 86-erių metų pacientei implantavo 100-ąjį ligoninėje implantuojamą kardiostimuliatorių. Nuo kovo mėnesio ligoninėje pradėtos taikyti širdies stimuliatoriaus implantavimo operacijos įgauna pagreitį – per mėnesį vidutiniškai implantuojama per 10 stimuliatorių, kurie dėl reto pulso pasiligojusiems žmonėms tampa ne tik kokybiško gyvenimo garantu, bet ir gelbsti nuo grėsmingų pasekmių.

Kardiologai
RŠL Širdies ir kraujagyslių centro intervenciniams kardiologams Vyteniui Tamakauskui (kairėje) ir Remigijui Vaičiuliui likimas lėmė drauge atlikti 100-ąją elektrokardiostimuliatoriaus operaciją. Zitos Katkienės nuotr.

Sinusinio mazgo silpnumo sindromas tapo priežastimi, dėl kurios kardiologai nusprendė 86-erių metų pacientei implantuoti širdies stimuliatorių. Operaciją atlikę intervenciniai kardiologai Vytenis Tamakauskas ir Remigijus Vaičiulis džiaugiasi, jog pacientei sugrąžinta galimybė gyventi visavertį gyvenimą.

Pacientei implantuotas dviejų kamerų stimuliatorius, kokie implantuoti apie 80 proc. iš 100 pacientų, kuriems jau taikyta elektrokardiostimuliatoriaus implantacija.

RŠL pirmasis stimuliatorius implantuotas prieš devynis mėnesius. Anksčiau, kol ši procedūra nebuvo taikoma, per metus apie šimtui šios ligoninės pacientų būdavo implantuojamas stimuliatorius, tik važiuoti tekdavo į tretinio lygio gydymo įstaigas Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Tačiau kardiologine liga sergančiam žmogui dažnai pagalba reikalinga skubiai, tad delsimas gali būti pavojingas.

Dabar, kai ši galimybė atsirado Šiauliuose, akivaizdu, ir pacientų padaugėjo. Pasak V. Tamakausko, kuriam drauge su kolegomis teko atlikti ir pirmąją, ir šimtąją stimuliatoriaus operaciją, šios pagalbos dažniausiai prireikia vyresnio amžiaus žmonėms. Žmonių amžiaus vidurkiui didėjant ir šių procedūrų atliekama daugiau. 1990 metais  šalyje būdavo implantuojama apie 400, o pastaraisiais metais - per 2500 tokių stimuliatorių. Tačiau tai nereiškia, kad labai padaugėjo sergančiųjų – anksčiau daugiau žmonių mirdavo, nesulaukę pagalbos.

Širdies stimuliatorių būtinybė atsiranda nepriklausomai nuo žmogaus socialinės padėties, finansinių galimybių, lyties ar amžiaus kategorijos. Kartais tokios operacijos atliekamos ir kūdikiams dėl įgimtų širdies veiklos sutrikimų.

Galimybė RŠL atlikti elektrokardiostimuliatoriaus implantavimo operacijas atsirado įkūrus Širdies ir kraujagyslių centrą. Pasak centro vadovės dr. doc. Jurgitos Plisienės, centras buvo aprūpintas modernia įranga, įsigyta ir reikiamų priemonių. Intervenciniai kardiologai Vytenis Tamakauskas ir Remigijus Vaičiulis dalyvavo tobulinimosi kursuose LSMU Kauno klinikose, kur pagilino teorines žinias bei praktiškai įvaldė šias operacijas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų