Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Rezidentai – ligoninės paspirtis ir ateitis

Zita Katkienė | 2014-10-16 15:49:19

 Respublikinė Šiaulių ligoninė (RŠL) – rezidentų ir internų praktikos mokymo bazė, tad čia būsimieji gydytojai ir semiasi praktikos įgūdžių. Gydymo įstaigos vadovai dėkingi jaunimui ne tik už pastangas, kurių jie negaili, vykdydami universitetų nustatytas praktikos užduotis. Jaunieji gydytojai ligoninėje imasi ir savarankiško darbo – jie pasiaukojamai triūsia sunkiausiame ligoninės bare – Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, turi savo palatas, operuoja pacientus.

Rezidentai
RŠL rezidentūrą atliekantiems jauniesiems gydytojams medicinos direktorė Vaiva Makštutienė (pirma iš dešinės) dėkoja už puikias žinias ir darbštumą.

Zitos Katkienės nuotr.

Svarbiausia – mylėti žmones

Šiuo metu gydymo įstaigoje praktikuojasi  12 internų bei 15 rezidentų.  Pasak RŠL generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus, tam, kad  gydymo įstaigoje būtų tinkamos sąlygos mokyti būsimuosius gydytojus, sukomplektuotos visos medicinos technologijos bei sudarytos tinkamos sąlygos.

Į RŠL internai ir rezidentai atvyksta iš Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto. Medicinoje svarbiausia – nepakenkti ligoniui. Pasak ligoninės vadovo, tai nenutinka, nes jauni ateina su tikrai geru teoriniu parengimu, o dirbantys gydytojai nestokoja patirties.

„Sergančiam žmogui reikia ne tik gydytojo žinių ir praktikos – jam reikia žmogiškumo, nuolankumo, bendravimo. Mes norėtume matyti, kad jaunieji gydytojai pirmiausia myli žmogų“, - sako P. Simavičius ir žada ligoninėje gerą darbo aplinka, puikias sąlygas, į kurias jaunas žmogus norėtų ateiti kasdien.

Dėkodamas  jaunimui už pastangas, P. Simavičus išsakė viltį, kad daugelis rezidentų pasirinks ligoninę ir gavę diplomą. Mat šiuo metu ligoninėje trūksta 40 įvairių specialybių gydytojų, o vyresnioji karta jau turės perduoti vadovaujamas pozicijas, administracijos vairą

Pagrindinė užduotis rezidentams – klausti

Pasak RŠL medicinos direktorės Vaivos Makštutienės, bendravimo sąlygos su aukštojo mokslo įstaigomis, ugdančiomis būsimuosius medikus, yra skirtingos, tad jos dar plečiamos, tobulinamos.

Tiesa, teisiškai rezidentai savarankiškai dar ne viską gali daryti. Rezidentūra, pasak medikės, yra dviejų pakopų – jaunesnysis ir vyresnysis rezidentas. Skiriasi pagal metus ir pagal praktinius įgūdžius. Pasak V. Makštutienės, ligoninėje yra sudarytos visos galimybės pajusti gydytojo darbo kasdienybę. Jaunimui darbo daug.

„Jų pagrindinė užduotis – klausti“, - teigia V. Makštutienė.

Klausti reikia pirmiausia praktikos vadovo. Terapijos profilio rezidentų vadovė yra Vidaus ligų skyriaus vedėja Rita Ruškytė. Chirurgijos profilio –  medicinos direktorės pavaduotojas chirurgijai Antanas Pauliukas. Akušerijos-ginekologijos - Moters ir vaiko klinikos direktorius dr. Linas Rovas. Pediatrijos – dr. Margarita Valūnienė. Tačiau kiekvieną dieną dar yra ir palatos daktaras, kuris taip pat moko ir pataria. O gydytojai, dirbantys su rezidentais, labai greitai pajunta, kiek kuriam galima patikėti savarankiškumo.

Verta reziduoti Šiauliuose

Joniškietė Alina Tikniūtė – antrų metų gydytoja rezidentė, studijuojanti Vilniaus universitete. Ji Neurologijos skyriuje dirba visu krūviu. Jauna gydytoja džiaugiasi, jog gaudama gydytojos atlygį ir stipendiją uždirba pakankamai, kaip ir visi kiti rezidentai

Būsimasis vidaus ligų gydytojas plungiškis Vidmantas Palšis jau antrus metus reziduoja Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. „Medicina yra menas, ne mokslas. Greitai bus šimtadienis – šimtą naktų budėjimo Priėmimo skyriuje. Darbas sunkus, bet nauda akivaizdi -  jau ir palata patikima man, galiu konsultuotis, visada vyresnieji patars, pamokys“, - pasakoja patirties jau sukaupęs jaunasis gydytojas.

Šiauliuose užaugusi Simona Žibutienė gimė Ukmergėje, tačiau ateitį sieja su Šiauliais ir RŠL bei darbu Vidaus ligų skyriuje, kur ir atlieka rezidentūrą.

Moters ir vaiko klinikoje antrus metus rezidentūrą atliekanti Emilija Bogužienė  sužavėta gydytojų atliekamomis operacijomis, bendravimu.

„Verta važiuoti į Šiaulius, pamatyti, kas čia yra daroma. Ginekologijos skyriuje matau gydytojo Andriaus Simavičiaus darbą ir nuoširdžiai manau, kad už dešimties metų pas jį važiuos  žmonės ir mokės didelius pinigus už tai, kad pamatytų, ką jis daro“, - kalba gydytoja apie vyresnįjį kolegą.

Trečią mėnesį Šiauliuose reziduoja Sigita Plungienė, planuojanti čia baigti visą trejų metų rezidentūros ciklą.

„Šie metai yra diagnostikos metai – echoskopijos, kiti tyrimai. Patirties gaunu tikrai daug. Matau labai retus ligų atvejus, kurie nedažnai matomi ir  Lietuvos gydymo įstaigose: reti augliai, kraujagyslių vegetacijos“, - džiaugiasi jaunoji gydytoja profesiniu tobulėjimu.

Vilniaus universitete chirurgiją studijuojantis Marius Lasinskas Šiauliuose atlieka antrų metų chirurgijos rezidentūrą. „Santykiai su gydytojais šilti, draugiški,  atsižvelgia į išsakytas mintis. Man svarbiausia, kad būtų darbo, nes man mano darbas patinka“, - kalba endoskopijų chirurgijoje žinias gilinantis ir daug vilčių ligoninės vadovams teikiantis jaunasis gydytojas.

Psichiatrijos klinikoje rezidentūrą atlieka du būsimieji psichiatrai Laura Rabcevičiūtė ir Artiom Charkavliuk. Visaginietis A. Charkavliuk neslepia ir planų likti Šiauliuose. „Kaune manęs niekas nelaiko: šeimos neturiu, vaikų neturiu. O Šiauliai patinka, miestas švarus, žmonės paprasti“, - garsiai apie ateitį svajoja būsimasis psichiatras. Kaip ir dauguma kitų ligoninės rezidentų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų