Sekmadienis, 2025.05.25
Reklama

PSD taryba pritarė siūlymui skirti daugiau lėšų prevencinėms programoms

vlmedicina.lt | 2014-12-09 12:12:54

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba, kuriai pirmininkauja sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė, pritarė siūlymui skirti daugiau lėšų prevencinėms programoms įgyvendinti. Tuo tikslu bus perskirstoma daugiau kaip 10 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kurie buvo nepanaudoti šiais metais.

PSDT posėdis
Valstybinės ligonių kasos nuotr.

To prireikė, nes vis daugiau žmonių išgirsta raginimus nelikti abejingais savo sveikatai ir nemokamai išsitiria pagal Lietuvoje vykdomas prevencines programas. Šiais metais taip išsityrusių žmonių skaičius gerokai išaugo ir jiems vis daugiau suteikiama paslaugų. Tikimasi, kad ši tendencija išliks ir kitąmet, todėl ir 2015 m. PSDF šioms paslaugoms apmokėti numatyta daugiau lėšų.

PSD tarybos pirmininkės J. Kumpienės teigimu, džiugina tai, kad nuo klastingų ligų galime išgelbėti vis daugiau žmonių ir išsaugoti jų gyvybes.

„Žinoma, prie to prisideda ir patys gyventojai, kurie įsiklausę į raginimus aktyviau rūpinasi savo sveikata bei skuba nemokamai išsitirti dėl gimdos kaklelio, krūties, priešinės liaukos (prostatos), storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Na, o vaikų krūminiai dantys yra aktyviai dengiami silantais – specialia apsaugine medžiaga, kuri apsaugo nuo dantų ėduonies“, – teigė J. Kumpienė.

Šiemet šioms prevencinėms programoms įgyvendinti iš PSDF buvo skirta 37 mln. litų, o 2015 m. planuojama skirti gerokai daugiau lėšų nei šiemet – beveik 49 mln. litų.

Laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius, esantis ir PSD tarybos narys, teigia, kad dėl šių prevencinių programų kasmet vis daugiau žmonių pavyksta išgelbėti nuo klastingiausios šio amžiaus ligos – vėžio.

„Štai per dešimtmetį Lietuvoje moterų iki 64 metų mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio sumažėjo beveik trečdaliu. Tai akivaizdi prevencinės programos nauda. Be to, moterims iki 64 metų vis dažniau diagnozuojamas dar neišplitęs ankstyvosios stadijos vėžys, o vėlyvosios – vis rečiau“,– ragino nedelsti G. Kacevičius.

Tad VLK kviečia žmones nebūti abejingus savo sveikatai ir išnaudoti visas valstybės siūlomas galimybes nemokamai ją išsitirti. Norint nemokamai išsitirti pagal minėtas prevencines programas, reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

Valstybinės ligonių kasos informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vitaminai ir papildai atšilus orams: kurių vitaminų nereikia vartoti ištisus metus
Kompleksiniai vitaminai, vitaminas C ir D, Omega-3, magnis, cinkas – šiuos ir kitus vitaminus bei maisto papildus...
Pataria specialistas: kaip gydytis migreną racionaliai ir saugiai
Migrena – viena dažniausių neurologinių lėtinių ligų, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje, taip pat ir L...
Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti
Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą pove...
Genetiniai tyrimai gali sumažinti mirštamumą nuo onkologinių ligų net 60 proc.
Lietuvoje mirštamumas nuo onkologinių ligų viršija Europos vidurkį, tačiau gyventojai neskuba tikrintis prevencinėse pro...
 Kodėl kraujo donorystę reikia ruošti kritiniams atvejams?
  Ukrainos kraujo donorystės sistema atlaikė Rusijos karo sukeltus išbandymus, nes laiku ir tinkamai aprūpino kr...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas