Trečiadienis, 2023.09.27
Reklama

Prarandame daugiau, kai sergantys eina į darbą ir užkrečia kitus

www.lrt.lt | 2014-06-18 14:58:50

Seimo narys Petras Čimbaras, pateikęs pasiūlymą atstatyti nedarbingumo išmokas į ikikrizinį lygį, sako, kad dėmesį vertėtų atkreipti ne į tai, kiek tai kainuos, bet į tai, kokios sumos gali būti prarandamos, kai sergantieji eina į darbą ir užkrečia kolegas.

Gripas
© Fotolia.com

„Kai aš paklausiu Sveikatos ministerijos, kiek patirta žalos, man niekas negali pasakyti. Neaišku, kiek pridėtinės vertės yra nesukuriama, kai darbuotojas atvyksta sergantis ir užkrečia kitą. Tai yra esmė, ir niekas negali atsakyti“, – kalbėjo Seimo Peticijų komisijos pirmininkas.

Pasak jo, dėl sumažintų išmokų (trečią–septintą ligos dienomis yra mokama 40 proc. atlyginimo – LRT.lt) darbuotojams neapsimoka imti nedarbingumo lapelio, o tai labai pakenkė žmonių sveikatai, aplinkiniams, darbdaviams.

„Žinau atvejį, kai žmogus susirgo sloga, po to sinusitu, o po to apako“, – teigė politikas.

P. Čimbaro žodžiais, išmokų atstatymui gali prireikti apie 100 mln. litų, tačiau jis mano, kad žalos yra padaroma kur kas daugiau.

Seimūnas galvoja, kad jo kolegos neturėtų sutrukdyti pakeisti dabartinę tvarką: „Balandžio 10 d. po pateikimo Seimas šiam projektui pritarė, ir kartu buvo paprašyta Vyriausybės išvadų. Bet taip pat prezidentė susitikime su ekspertais pažymėjo, kad būtina atkurti ikikrizinį nedarbo išmokų lygį. Net ir Prezidentūra palaiko, kad būtų atkurta, tai kodėl Seimas turėtų tai stabdyti?“

P. Čimbaras tikisi, kad tai pavyks įgyvendinti kuo greičiau, tiesa, konkrečios datos pasakyti negalėjo, mat Seimas balsuoti negalės tol, kol Vyriausybė nepateiks savo išvadų ir pasiūlymų.

Šiuo metu už pirmąsias laikino nedarbingumo dvi dienas sumoka darbdavys (80–100 proc. atlyginimo), 3–7 dienomis „Sodra“ moka 40 proc. algos, paskui – 80 proc. Priimta įstatymo pataisa numatytų, kad 3–7 nedarbo dienomis būtų išmokama 85 proc. atlyginimo.

Politikas kitu projektu siūlo padidinti vadinamąsias išmokų lubas. Tokiu atveju žmonės, gaunantys didesnį atlyginimą, susirgę gautų didesnes nedarbingumo išmokas.

Laikino nedarbingumo išmokos buvo sumažintos 2009 m. vadinamosios naktinės mokesčių reformos metu. Tuometinis socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys teigė, kad valstybė neturi lėšų apmokėti laikiną gyventojų nedarbingumą, todėl esą reikėjo rinktis, ar didinti mokesčius „Sodrai“, ar mažinti ligos pašalpas.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Urologas atskleidė, ką daryti susidūrus su erekcijos sutrikimais
Mokslas šiais laikais sparčiai skinasi kelią į priekį, o ypač medicinos srityje. Inovatyvi medicina ženkliai prisideda n...
Perkant receptinius vaistus svarbus recepto galiojimas, kopijos vaistinė nepriims
Nors receptiniai vaistai gali būti įsigyjami tik pateikus galiojantį receptą, vaistininkai pastebi, kad pasitaiko įvairi...
Širdies stimuliatorius kartais yra vienintelis būdas išsaugoti paciento gyvybę
Sergamumas bei mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje jau ne pirmus metus išlieka vienas aukščiausių tar...
Parenteriniu maitinimu nuo mažumės besimaitinanti moteris pagimdė sveiką kūdikį
Didelės daugiadalykės Santaros klinikų medikų komandos pastangos išsaugojo jaunos moters gyvybę – ir ji pati, ir j...
Nuo spalio 5 d. – galimybė pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 vieno vizito metu
Nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų