Pirmadienis, 2023.09.25
Reklama

Pradedami keisti neįgaliųjų pažymėjimai

2011-12-26 10:43:41

Lietuvoje nuo 2012 m. sausio 1 d. pradedant didinti senatvės pensinį amžių, gyventojai, kuriems nustatytas darbingumo lygis, turės pasikeisti turimus neįgaliųjų pažymėjimus. Juos nemokamai galima pasikeisti visuose 25 teritoriniuose Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) skyriuose jau nuo spalio mėnesio.

Vadovaujantis Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašu, darbingumo lygis žmonėms gali būti nustatomas iki senatvės pensijos sukakties. Tokiu atveju neįgalumą įrodančiuose dokumentuose yra nurodoma konkreti data, kada žmogus sulauks pensinio amžiaus. Neįgaliojo pažymėjimas neteks galios nurodytą pažymėjime dieną, nors žmogus dar nebus sulaukęs pensinio amžiaus. Dėl to neįgalieji, kuriems darbingumo lygis nustatytas iki senatvės pensijos amžiaus, kviečiami juos pasikeisti.

Pažymėjimus galima pasikeisti nuo spalio 1 d. Pirmiausia raginami tie žmonės, kurie pensinio amžiaus sulauks 2012 metais, o likusieji pažymėjimus galės pasikeisti artėjant senatvės pensijos amžiaus sukakties dienai.

„Laiku nepasikeitus dokumentų, gali kilti sunkumų naudojantis žmonėms priklausančiomis lengvatomis ir garantijomis. Pavyzdžiui, įsigyjant vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais ir keleiviniais traukiniais, vienkartinį arba mėnesinį vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su nuolaida ir kt. Todėl raginame žmones negaišti ir kreiptis į teritorinius NDNT skyrius pasikeisti turimus dokumentus“, - sakė NDNT vadovas Zdislavas Skvarciany.

Pensinis amžius nuo kitų metų bus pradedamas didinti palaipsniui, kol 2026 metais tiek moterims, tiek vyrams pasieks 65 metus. Kasmet moterims pensinis amžius padidės keturiais, vyrams – dviem mėnesiais.

Kaip pasikeisti neįgaliojo pažymėjimą?

Žmonės, kuriems nuo kitų metų bus padidintas senatvės pensijos amžius, neįgaliųjų pažymėjimus gali pasikeisti nuo spalio 1 d. Jiems arba jų įgaliotiems asmenims reiktų atvykti į NDNT teritorinius skyrius pagal deklaruotą gyvenamą vietą ir pateikti šiuos dokumentus: neįgaliojo pažymėjimą (originalą), 3x4 cm dydžio nuotrauką bei laisvos formos prašymą dėl neįgaliojo pažymėjimo pakeitimo. Prašymo formą galima rasti svetainėje www.ndnt.lt arba NDNT teritoriniuose skyriuose. Esant reikalui, žmonėms bus pakeisti ir kiti NDNT išduoti dokumentai.

Minėtus dokumentus žmonės arba jų įgalioti asmenys gali pateikti NDNT teritoriniams skyriams ir registruotu paštu. Socialinės globos įstaigos bei nevyriausybinės organizacijos gali centralizuotai NDNT pateikti neįgaliųjų pažymėjimų keitimui reikalingus dokumentus. Dėl savivaldybių seniūnijų centralizuoto dokumentų teikimo šiuo metu yra kreiptasi į savivaldybes, priėmus sprendimą bus informuojama atskirai.

NDNT teritoriniai skyriai, gavę visus keitimui reikalingus dokumentus, neįgaliojo pažymėjimą pakeis ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Nauji dokumentai bus išsiunčiami registruotu paštu ar įteikiami asmeniškai. Siekiant, kad neįgalieji patirtų kuo mažiau nepatogumų, pažymėjimus bus stengiamasi pakeisti per kuo trumpesnį laiką, t.y., esant poreikiui, pažymėjimai galės būti pakeisti per vieną dieną.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Parenteriniu maitinimu nuo mažumės besimaitinanti moteris pagimdė sveiką kūdikį
Didelės daugiadalykės Santaros klinikų medikų komandos pastangos išsaugojo jaunos moters gyvybę – ir ji pati, ir j...
Nuo spalio 5 d. – galimybė pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 vieno vizito metu
Nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – g...
Liga, kuri kamuoja kas ketvirtą pasaulio moterį: stebėkite kūno pokyčius
Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi...
Rožinio kaspino mėnuo: kada paskutinį kartą tikrinotės savo krūtis?
Artėjantis spalio mėnuo yra skirtas palaikyti moteris, kovojančias su krūties vėžiu, siekiant išreikšti solidarumą šios...
Užsienyje savo lėšomis apmokėta būtinoji pagalba gali būti kompensuota
Europos sveikatos draudimo kortelė, viešint kitoje Europos Sąjungos šalyje, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šve...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų