Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Plastinės akių vokų operacijos - poniučių reikalas?

delfi.lt | 2014-03-04 12:08:35

Sakoma, jog akys – žmogaus sielos veidrodis. Į akis žiūrime bendraudami, tad ši veido dalis yra ypatingai gerai matoma aplinkiniams. Akių vokų oda yra pati jautriausia ir ploniausia oda veide. Ši sritis išduoda mūsų amžių ir gyvenimo būdą.

Moteris
© Fotolia.com

Bėgant metams mažėja odos elastingumas, todėl ji netenka stangrumo, aplink akis išryškėja daug smulkių raukšlių. Vokuose susidaro odos perteklius, kuris pasmunka. Savo ruožtu dėl padidėjusių riebalinių išvaržų paakiuose atsiranda maišeliai.

Apie šiuolaikinius sprendimus tokių problemų kamuojamiems pacientams kalbamės su Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ plastikos chirurgu Mindaugu Kazanavičiumi.

Daugumai lietuvių akių vokų plastika greičiausiai siejasi su „išlepusių turtingų poniučių“ problemomis. Ar taip?

Tai yra visiškas mitas. Šiais laikais plastinės akių vokų operacijos nėra prabangos operacijos. Jas atlieka labai daug žmonių, sprendžiančių rimtas sveikatos problemas: įgimtas ydas, su amžiumi atsiradusius defektus, kas įtakoja rimtas gyvenimo kokybės problemas. Kartais odos klostės „užgriūva akis“ ir trukdo normaliam regėjimui. Pacientai skundžiasi, kad dėl užkritusių vokų sunku skaityti, žiūrėti televizorių, pavargsta akys.

Dėl to, kad yra paakių raukšlės ar užkritę akių vokai, žmogus atrodo pavargęs, kartais piktokas, nors tai dažnai neatspindi tikrojo žmogaus būdo, nuotaikos. Net ir profesionalus makiažas negali maskuoti šių pokyčių.

Be to, esant užkritusiems vokams, moterys skundžiasi, kad negali naudoti kai kurių akims skirtų kosmetikos priemonių dėl akių jautrumo. O ką jau kalbėti apie psichologinį diskomfortą, kuomet patiems atrodo, kad į pasaulį žvelgiame tarsi „ne savo akimis“.

Papasakokite plačiau, kas yra toji akių vokų plastika?

Vokų plastika – viena populiariausių plastinių operacijų. Jos metu galima pašalinti ne tik su laiku atsiradusius vokų pokyčius, bet ir įgimtus defektus. Paprastai ji atliekama vyresniems nei 35-erių metų pacientams, tačiau kartais tenka operuoti ir jaunesnius žmones, kai dėl vokų anatomijos nukritęs viršutinio voko kraštas akį daro sunkią, mažesnę. Blepharoplastika skirstoma į viršutinių ir apatinių vokų plastiką. Dažnai šios operacijos daromos vienu metu.

Viršutiniai vokai operuojami esant odos raukšlių pertekliui, riebalinėms sankaupoms, dėl kurių veidas atrodo pavargęs, niūrus, liūdnas. Apatinių vokų plastika atliekama tada, kai po akimis stebimos poodinės riebalinės sankaupos – maišeliai, raukšlės ir odos perteklius. Veidas atrodo pavargęs, ligotas, patinęs, senesnis nei yra iš tikrųjų.

Ar tai sudėtinga operacija?

Vokų plastika yra gana paprasta ir saugi operacija. Operacijos metu pašalinamas odos perteklius ir /ar riebalų sankaupos, lengvai patempiama oda. Atliekant viršutinių vokų plastiką, pooperacinė siūlė sutampa su natūralia voko riba ir yra praktiškai nepastebima.

Operuojant apatinius vokus pjūvis daromas kiek žemiau apatinių blakstienų augimo linijos, pašalinamas odos perteklius ir riebalų sankaupos, oda lengvai patempiama. Pastaruoju metu šios operacijos eigoje atliekamos papildomos procedūros, tokios kaip riebalų persodinimas, fileriai, antakių pakėlimas ir kt. Tai dar labiau pagerina estetinį rezultatą. Šio atveju kiekvienas chirurgas skirtingai pritaiko šias papildomas priemones.

Kokiems pacientams ypatingai rekomenduojama akių vokų plastika?

Akių vokų plastika rekomenduojama turintiems įgimtų ydų, pacientams, kuriems dėl „užkritusių“ vokų pablogėja gyvenimo kokybė bei tiems, kurie rūpinasi savo grožiu ir estetika. Visais šiais atvejais labai svarbu pasitarti su profesionaliu chirurgu. Konsultacijos metu plastikos chirurgas įvertins pakitimus veide, jūsų lūkesčius, paaiškins galimus operacijų variantus.

Pacientui visada parenkama tinkamiausia operacija. Priklausomai nuo pakitimų gali būti operuojami tik viršutiniai, tik apatiniai arba kartu ir viršutiniai, ir apatiniai vokai. Įprastai operuojama ir kairėje, ir dešinėje, kad išsaugotume simetriškumą.

Ar ilgai matomi randai?

Tai labai paprasta ir saugi operacija, atliekama greitai, po jos beveik nesimato randų, pooperacinis laikotarpis labai paprastas, todėl operacijos bijoti nereikia.

Kiek ilgai išlieka rezultatas?

Efektas lieka visam gyvenimui. Be abejo, rezultato ilgaamžiškumas labai priklauso ir nuo paciento gyvenimo būdo. Taip pat ir nuo ją atlikusio gydytojo kompetencijos. Plastines operacijas geriau atlikti didelėse, ilgametes tradicijas turinčiose klinikose, kuriose dirba įvairių sričių specialistų komanda. Tai ypatingai svarbu, norint parinkti geriausią sprendimą kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į kelių sričių specialistų rekomendacijas.

Kaip pasikeičia paciento gyvenimo kokybė po operacijos?

Tie, kuriems atliekama akių vokų plastinė operacija, dažniausiai gailisi, kad taip ilgai ją atidėliojo. Juk šiuolaikinis žmogus turėtų turėti jau kitokį požiūrį į medicinos naujoves: jis yra „globalus“, daug keliauja, mato kokios naujovės yra užsienyje, kaip savo gyvenimo kokybe rūpinasi kitų šalių žmonės. Pacientų nuomone, akių vokų plastinės operacijos yra pirmiausia gyvenimo kokybės pagerinimo operacija ir tai jau yra būtinybė, o ne užgaida.

Po operacijos pacientai jaučia ne tik fiziologinį, bet ir psichologinį – emocinį gyvenimo kokybės pagerėjimą. Niekas nebetrukdo žvilgsniui, patogiau skaityti, žiūrėti televizorių, dirbti prie kompiuterio.

Ši operacija grąžina veidui jaunatvišką ir pailsėjusio žmogaus išvaizdą, padailina akių kontūrą, suteikia akims išraiškingumo. Pašalinus odos raukšlių perteklių, riebalines sankaupas, veidas neatrodo pavargęs, niūrus, liūdnas O ką jau kalbėti koks malonumas žiūrėti į kito žmogaus akis ir žinoti, kad tavo akys tokios pat gražios. O gal net gražesnės.


Logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų