Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Per mažai dėmesio skiriama sergančiųjų paskutine vėžio stadija slaugai

2012-09-04 09:39:14

Pirmadienį vėžio ligomis sergančių informacijos centrų vadovai susirinkę Vilniuje aptarė opiausias problemas, akcentavo, kad Lietuvoje reikėtų įkurti daugiau viešųjų centrų, kuriuose pagalbą surastų onkologiniai ligoniai,- praneša LRT TV Televizijos Naujienų tarnyba.

Lova palatoje

Neseniai susikūrusios pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos tikslas – sujungti visoje šalyje jau įkurtus specialius centrus ir dalytis informacija, taip padedant sergantiesiems. Viena iš opiausių problemų – paskutine vėžio stadija sergančiųjų slauga.

„Globos namų yra tikrai nemažai Lietuvoje ir slaugos namų, slaugos ligoninių, tačiau Lietuvoje nėra hospisų. Jie labai populiarūs užsienyje. Juose priima ligonius paskutiniais gyvenimo mėnesiais ir orientuojasi labiau ir į dvasinę ir į psichologinę pagalbą ir teikia kolektyvinę pagalbą“, – sako Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktorė  Kristina Berulienė.

Asociacija siekia, kad Lietuvoje atsirastų daugiau vėžio informacijos centrų, skatina savanorystę, rengia mokymus, tačiau tam esą trukdo įstatymai.

„Tai būtent reabilitacijos klausimai nėra gerai reglamentuoti, ypač atskirų ligų. Slaugos klausimai taip pat. Ko gero šioje vietoje yra daugiausiai sutaupoma pinigų“, – mano Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys.

Šiuo metu Lietuvoje yra tik 3 vėžio informacijos ir paramos centrai – Vilniuje, Klaipėdoje ir Alytuje. Pasak alytiškių, kiekvienas miestas privalo turėti tokį centrą, nes gydytojai ne visada gali suteikti kitokios reikalingos pagalbos.

„Informavimas apie socialines garantijas, pašalpas, gydymas, reabilitacijos galimybės, ta irgi turėtų gauti ir kas svarbiausia – meno terapijos, muzikos terapijos, kurios padeda užmiršti tą ligą, atsipalaiduoti, bandyti ją įveikti, tai yra vilties teikimas“, – teigia Vėžio informacijos ir paramos centro Alytuje steigėjas Eimantas Balaika.

Šiuo metu Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija vienija dešimt skirtingų ligonių ir savanorių organizacijų.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų