Ketvirtadienis, 2025.07.17
Reklama

Per du mėnesius – šimtai elektroninių sutikimų donoro kortelei gauti

vlmedicina.lt | 2014-05-27 09:40:53

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad per du mėnesius sutikimą donoro kortelei gauti elektroniniu būdu jau pasirašė 746 žmonės.

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties paaukoti organus donorystei sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo įteisinta šių metų kovo 27 dieną.

Parašai
Genovaitės Privedienės nuotr.

Kol tokios galimybės nebuvo, sutikimų tapti donorais per mėnesį būdavo registruojama iki 100. Tuo tarpu įdiegus naujovę, vien pirmą mėnesį ja pasinaudojo net 452 žmonės. Antrąjį mėnesį pasirašiusiųjų sutikimą elektroniniu būdu buvo 294.

Kaip ir iki šiol, sutikimą po mirties tapti organų donorais dažniausiai išreiškia didmiesčių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių – gyventojai. Tačiau įdiegta patogia naujove – vos per kelias minutes pasirašyti sutikimą neišeinant iš namų – pasinaudoja ir mažesnių Lietuvos miestų, miestelių gyventojai.

Apsilankę interneto svetainėje, tokį pageidavimą išreiškė Joniškio, Plungės, Anykščių, Alytaus, Telšių, Marijampolės, Mažeikių, Ukmergės, Ignalinos, Kupiškio, Vilkaviškio, Jurbarko, Lentvario, Naujosios Akmenės, Raseinių, Utenos, Biržų, Elektrėnų, Švenčionių, Palangos, Kretingos, Tytuvėnų, Dembavos, Jaučiūnų, Velžių, Karčiupio, Kalviškio, Šniūrų, Rastinėnų, Užtiltės ir kitų vietovių gyventojai. Tai įrodo, kokia ši naujovė patogi ir prieinama: pakanka, kad jūsų gyvenamoje vietoje veiktų interneto ryšys.

Sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti apsilankius interneto svetainėje www.transplantacija.lt, radus nuorodą „Pasirašyk internetu“ ir patvirtinus savo tapatybę per elektroninę bankininkystę ar elektroniniu parašu. Jei pildant sutikimą kiltų nesklandumų, prašytume pranešti telefonu (8 5) 279 6096 arba parašyti Nacionaliniam transplantacijos biurui elektroniniu paštu info@transplantacija.lt.

Sutikime esančius duomenis Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai įregistruoja Žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registre. Sutikimą užpildžiusiam žmogui išsiunčiama donoro kortelė.

Turėti donoro kortelę reiškia žmogaus valią, bet ne garantiją, kad jis taps organų donoru. Kasmet transplantacijos Lietuvoje laukia apie 500 ligonių, o donorų būna apie 50. Todėl tapti potencialiu recipientu (ligoniu, laukiančiu transplantacijos) – žymiai didesnė tikimybė.

Šiuo metu donoro korteles turi daugiau kaip 18 tūkstančių žmonių.

Nacionalinis transplantacijos biuras

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Hormonų svyravimai ir migrena: kodėl su ja dažniau susiduria moterys?
Migrena – sudėtingas neurologinis sutrikimas, stipriai paveikiantis gyvenimo kokybę. Nors ji dažnai siejama su gen...
Nauja odos priežiūros era – taisykles rašo genai
Lietuvos laboratorinė medicina ką tik žengė revoliucinį žingsnį, atveriantį galimybę ilgiau išsaugoti sveiką odą bei efe...
Profilaktinė patikra vasarą – mažiau rūpesčių rudenį
Mažiau virusų, streso ir mažesnės eilės pas gydytojus – štai kodėl vidurvasarį puikus laikas atlikti profilaktiniu...
Skaitmeninis detoksas atostogų metu: nauda emocinei ir fizinei sveikatai
Ar tikrai ilsitės per atostogas, jei rankoje – telefonas? Net ir ilsėdamiesi dažnai liekame „prisijungę&ldqu...
Radiologijos technologo profesija: nepakeičiama net dirbtinio intelekto eroje
Radiologijai išlieka viena kertinių medicinos sričių. Technologinė pažanga dar labiau išplėtė ir sustiprino radiologijos...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų