Sekmadienis, 2023.09.24
Reklama

Penki žmonos vaidmenys

Daiva Ausėnaitė | 2014-02-22 00:01:18

Moterys neretai dejuoja, kad sunkiai sekasi kurti santykius su vyru. Vedų astropsichologė Eglė Giedrienė, remdamasi Vedų žiniomis, tikina, jog viskas pasikeis į gera, jei suvoksime, kokius vaidmenis atliekame, ir išmoksime juos tinkamai derinti.

Santuoka
Kiekviena moteris prieš tekėdama turėtų būti susipažinusi su penkiais žmonos vaidmenimis, - pataria astropsichologė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Moteris kūrėja, kuri gali griauti

Vedų astropsichologė atkreipia dėmesį į moters suvokimą, esantį mūsų sąmonėje ir visatoje.

„Devyndarbė ir visagalė moteris – taip save vertiname, taip save įsivaizduojame. Juk visata ir gamta yra moteriškos giminės. Visi žmonės yra priklausomi nuo gamtos, gero oro, saulės. Tokią galią šeimoje turi ir moteris. Kaip ir gamta, ji yra kūrėja. Tačiau kaip gamta turi griaunamąją galią, taip ir moteris. Kai moteris turi labai daug norų – tuomet ji ima griauti“, - sako astropsichologė.

Ji atkreipia dėmesį į Vedose aprašomus penkis žmonos vaidmenis, kuriuos tam tikrais gyvenimo momentais pasirenkame ir atliekame. Jei kuris nors vienas vaidmuo yra ignoruojamas, ima griūti santuoka. Visus vaidmenis galima protingomis proporcijomis įkomponuoti į savo šeimą.

Saulė ir Mėnulis

Pasak E. Giedrienės, astrologiškai vyras yra Saulė. Ji klausia: kai šviečia saulė, ar yra danguje kitų planetų? Tik kai keičiasi paros ritmas (šeimoje tai būtų pasikeitimas vyro ir žmonos vaidmenims), tada kartais galima išvysti šalia Saulės ir Mėnulį. Saulė nepriima konkurencijos.

„Moteris yra Mėnulis. Aplink ją pilna žvaigždžių, visokių planetų. Taip ir moters gyvenime pilna žmonių – vaikų, bendradarbių, kaimynų, giminaičių. Ji visuomet apsupta kitų žmonių. Be to, Mėnulis keičiasi keturis kartus per mėnesį, moteris taip pat turi savo kaitą, nulemtą menstruacinio ciklo“, - palygina Vedų astropsichologė.

Ji mano, jog šių dienų moteris labai dažnai nori būti Saule, ima konkuruoti su vyru.

„Vyrui reikia rūpintis moterimi. Jei moteris lenda į jo poziciją, ji atima iš jo vyriškumą. Visi šiais laikais esame ne savo vietose, todėl tiek daug pastaruoju metu turime savo lytinėje tapatybėje pasiklydusių asmenų. Moteriai nereikia konkuruoti su vyru. Iš pradžių gali būti sunku palikti Saulės poziciją, tapti nuolankia moterimi. Tačiau pokyčiai tarpusavio santykiuose, jūsų asmeninis pokytis ir geresnė psichologinė būsena bus geriausias įrodymas, kad esate Mėnulis, žmona, moteris“, - sako E. Giedrienė ir pataria nors kartais, kokia bebūtumėte Saule, pamėginti užsitraukti ant savęs kokį debesėlį ir pro jį pažiūrėti į save ir kitus.

Žmona - žmona

Taip Vedose vadinamas pirmasis vaidmuo. Jo esmė – palaikyti vyrą ir tikėti juo, kaip jis besielgtų.

„Šio vaidmens dažnai sunku laikytis, nes vis norisi vyrą pakritikuoti. Jei nepalaikai visų vyro poelgių, vadinasi, nėra šeimos – tiesiog gyveni po vienu stogu, daliniesi lova, šaldytuvu. Kodėl negerbiame savo vyro, prieštaraujame, nepagarbiai jį vadiname? Nes esame egoistės, norime, kad viskas būtų pagal mus“, - sako E. Giedrienė.

Ji griežta – jei manote, kad nuolat nurodinėdamos vyrui, kaip jis turi elgtis ir ką jis turi daryti, kuriate savo gerovę – labai klystate.

„Jūs griaunate santykius, nes pati prarandate savo moteriškumą, o iš vyro atimate jo vyriškumą. Tokiu egoistiniu elgesiu jūs tik darote sau blogiau“, - sako Vedų astropsichologė.

Žmona - mama

„Šis vaidmuo daugeliui moterų suprantamas ir pažįstamas. Mama yra rūpestinga, kantri, išklausanti. Tik jokiu būdu nepriskirkite jai mokymo. Auklėti galite, bet mokyti nereikėtų. Jei vyras labai klausosi moters mokymų, jis lenda po padu. Iš pradžių tai moteriai gali patikti, bet paskui darosi neįdomu, nes vyras pasidaro pasyvus, nepriima sprendimų viską palikdamas moteriai“, - pasakoja  E. Giedrienė.

Vedų astropsichologė patarė peržengti per savo ambicijas ir suvokti, jog mes atspindime aplinką.

„Tokie yra fizikos dėsniai – panašus traukia panašų. Pažiūrėkime, kokios mes esame – atspindime aplinką, ten vykstančius procesus, žmones, santykius tarp jų. Mūsų vyras yra geriausias mūsų atspindys. Pasakysiu dar daugiau – jei norite sužinoti, kas buvote praeituose gyvenimuose, pažiūrėkite į savo vyrą“, - sako astropsichologė.

Žmona - sesuo

Sesuo yra draugė, su ja gali būti gražūs bendri prisiminimai, bendri pomėgiai, gal net bendras verslas.

Eglė Giedrienė
„Svarbiausia - viduje tapti moterimi, mokėti mylėti“, - sako E. Giedrienė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Sesuo esi, kai turi paslaptį su vyru ir niekam to nepasakoji. Sesuo kartais kritikuoja, bet su ta kritika reikia atsargiai, kad vyras išgirdęs ne supyktų, o susimąstytų. Juk kai kritikuojame vyrą, mūsų širdys „susikabina“ – iš kritikuojamo vyro į mus plūsta jo blogi dalykai, o į jo širdį eina tavo geri dalykai. Jei kyla noras kritikuoti, staigiai paanalizuokite save. Tikėtina, kad tai, ką norite kritikuoti, yra ir jumyse. Atsimenu atvejį, kai moteris kritikavo savo vyrą dėl to, kad jis labai šykštus, o pati (aplinkinių nuomone) buvo labai dosni, nieko negailėjo kitiems. Pasirodo, ji buvo ne mažiau šykšti jausmų plotmėje. Ji nepasakydavo savaitėmis vyrui gero žodžio, nepaglostydavo jo, už nieką nepagirdavo“, - prisimena E. Giedrienė.

Žmona sesuo yra lygi savo vyrui, ji neprisiriša prie situacijų, todėl ramiai reaguoja kai, pavyzdžiui, vyras vėliau ateina, nei žadėjo. Kad šis vaidmuo nebūtų prarastas, Vedų astropsichologė pataria kartu tvarkytis namuose. „Tegul ir vyras ką nors daro, kad ir su skudurėliu po namus pavaikšto“, - šypsosi lektorė.

Žmona - dukra

Žmona yra šalia vyro, mama – virš, sesuo lygi, o dukra žemesnė. Vadinasi, žmona-dukra turi mokėti prašyti, nusileisti, paverkti.

„Moterims būtina verkti. Bet reikia žinoti, kaip tai daryti. Verkti, bet negailėti savęs. Kai pabūsi gera žmona-žmona, tada mokėsi būti nuolankia žmona-dukra“, - sako E. Giedrienė.

Žmonos-dukros užduotis - gerbti vyrą kaip tėvą. „Kartais nėra gero santykio su tikruoju tėvu, sunku tą pagarbą jausti. Tada reikia turėti dvasinį mokytoją ir vyrą gerbti kaip dvasinį mokytoją“, - pataria Vedų astropsichologė.

Dar moteris turi būti linksma, žaisminga, vaikiška. „Kokio bebūtum amžiaus, žaismingumas turi išlikti. Tik atsiminkite, vyras nėra tėtis. Jis ilgai nepakęs ištisinių kaprizų. Kaprizus rodome trumpai. O dėl žaismingumo stygiaus vyrai bėga pas meilužes“, - teigia E. Giedrienė.

Žmona - meilužė

„Čia problema būna dvejopa. Vienos moterys nuvertina seksą, kitos pervertina manydamos, kad jei ten bus gerai, visur bus gerai. Taip nėra. Mes nesame triušiai. Nuo gyvūnų mus skiria sąmoningumas. Kai gyvename tik apatinėmis čakromis, tada ir vaikų susilaukiame netyčia, neplanuodami naujos sielos atėjimo“, - tvirtina pokalbininkė.

„Per gera“ – kai vyras taip sako, vadinasi, tuoj moterį paliks. Tokia moteris viską daro už vyrą, taip pat ji per daug skverbiasi į jo erdvę, ji nori viską žinoti apie jį – ką jis galvoja, kas jo telefone, kur jis ėjo, ką darė ir pan.

Padės sąmoningumas

„Mes nuolat kritikuojame kitus, bet jei 41 dieną kontrolę perkelsite į save – imsite keistis. Mąstykite apie savo mintis, sakinius, kuriuos planuojate pasakyti. Moterys mėgsta sakyti, kad dėl skyrybų visuomet kalti du žmonės – vyras ir anyta, bet jau tikrai ne ji. Bet jei rimtai, tai niekada šeimos negalima sugriauti iš išorės, ji griūna iš vidaus. Kuo sąmoningesnė moteris, tuo dažniau gyvenimo nutikimus – situacijas ji vertina kaip pamokas“, - sako astropsichologė.

Anot jos, mūsų laimė glūdi mumyse, tereikia tapti sąmoningesnėms, o sąmoningumas didės, jei savęs nealinsime pertekliniais norais.

„Svarbiausia - viduje tapti moterimi, mokėti mylėti. Gal praeituose gyvenimuose mes buvome vyrais, o gal moterimis, kurioms pritrūko sąmoningumo suvokti visas duotas pamokas. Todėl vis gimstame moterimis, kad išmoktume būti moterimis, geromis žmonomis“, - sako E. Giedrienė.

VLmedicina

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika dvasia
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Liga, kuri kamuoja kas ketvirtą pasaulio moterį: stebėkite kūno pokyčius
Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi...
Rožinio kaspino mėnuo: kada paskutinį kartą tikrinotės savo krūtis?
Artėjantis spalio mėnuo yra skirtas palaikyti moteris, kovojančias su krūties vėžiu, siekiant išreikšti solidarumą šios...
Užsienyje savo lėšomis apmokėta būtinoji pagalba gali būti kompensuota
Europos sveikatos draudimo kortelė, viešint kitoje Europos Sąjungos šalyje, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šve...
Ko reikia gerai odos, kaulų bei sąnarių būklei palaikyti?
Nuo kolageno tiesiogiai priklauso nepriekaištinga žmogaus plaukų, nagų, odos, dantų, kaulų ir sąnarių būklė. Jo dėka vis...
Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų prale...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų