Trečiadienis, 2023.10.04
Reklama

Pasikonsultuoti priėmimo skyriuje nepavyko(2)

2012-07-20 09:57:10

Vis keičiama ir „tobulinama“ sveikatos apsaugos sistema vis labiau nutolina medikus nuo pacientų ir apsunkina bendravimą.

Ligoninė

Šilutiškis Romualdas ligoninės vadovų prašo atsakyti, kodėl šios įstaigos Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje jis negalėjo gauti paprasčiausios konsultacijos, kaip pasirūpinti namuose slaugoma mama.

Norėjo patarimo

Anksčiau atsakymą į paprastą klausimą (kuo patepti žaizdelę, kokį kompresą uždėti ligoniui, ką geriau duoti atsigerti ar pan.) žmogus galėjo gauti paskambinęs į greitąją ar ligoninės priėmimo skyrių. Budinčios medikės mielai patardavo arba, išklausę situacijos apibūdinimą, pasiūlydavo, kur kreiptis: kviesti greitąją, vežti į ligoninę ar registruotis pas šeimos gydytoją.

Dabar tokios konsultacijos taip paprastai nebegausi - tarp žmogaus ir mediko atsirado bendrasis pagalbos telefonas.

Nenorėdamas tuo telefonu trukdyti visą ilgą dispečerių grandinę, šilutiškis Romualdas nuprendė medikų patarimo paklausti pats, atvykęs į ligoninės Priėmimo skyrių. Bet, sako, buvęs išvarytas.

Pakonsultavo greitosios pagalbos felčerė

Romualdas pasakojo, kad birželio mėnesį jo mama buvo gydoma Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriuje ir liepos 1-ąją išrašyta namo. Jau kitą vakarą ligonės būklė labai pablogėjo. Dėl labai silpnos sveikatos vaikai nusprendė mamos nevežti į Priėmimo skyrių, todėl Romualdas su giminaičiu apie 21 val. nuvažiavo pasikonsultuoti patys. Tikėjosi paklausti budinčio gydytojo, kaip geriau mamą slaugyti.

Vyras sako Priėmimo skyriuje radęs tik vieną dirbančią moterį, kuri nebuvo prisisegusi pareigas nurodančios kortelės. Ji nesiteikė pakviesti budinčio gydytojo ir išvarė vyrus iš skyriaus į tamburą, prie laukinių durų, sakydama, kad čia tokia tvarka.

Bendrojo pagalbos telefono paslaugos Romualdui vis dėlto teko prašyti. Išėjęs į lauką vyras paskambino 112 ir po 15 minučių prie Priėmimo skyriaus sulaukė greitosios pagalbos automobilio.

„Atvykusi felčerė Daugalaitė suteikė visą reikiamą informaciją, esame jai labai dėkingi“, - sako Romualdas.

„Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus darbuotoja esame labai nusivylę, - vėliau teigė Romualdas ligoninės vadovams ir redakcijai. - Suprasčiau, jei man lieptų išeiti lauk, kai skyriuje būtų ligonių, jiems teiktų pagalbą. Bet visur buvo tuščia, o sėdinti darbuotoja vis tiek nesiteikė net pabandyti mums padėti. Negi sunku patarti - juk vis dėlto tikriausiai medikė yra, ar bent kokį gydytoją paviesti, kad patartų, pakonsultuotų galėjo. Mus išvarė ir vėl atsisėdo „dirbti“.

Neturi galimybės nustatyti tiesos

Situaciją aiškinosi ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas Vytautas Žvirblis. Jam tą vakarą dirbusi slaugytoja paaiškino, jog ji buvo iškvietusi budintį gydytoją ir paprašė, kad ligonės artimieji jo palauktų laukiamajame. Bet atvykę vyrai jo nesulaukė ir įsižeidę išėjo.

Tądien dirbusi slaugytoja, pasak V.Žvirblio, yra kultūringa moteris, tad jam sunku patikėti, kad ji būtų pasielgusi neetiškai.

„Garso įrašų Priėmimo skyriuje nedarome, įvykio liudininkų nėra, tad neturime galimybės nustatyti, kas tądien elgėsi nekultūringai. Jei lankytojai pasijuto įžeisti, įstaigos vadovų vardu atsiprašome“, - sakė V.Žvirblis.

Vilija Budrikienė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Garsai atrodo išblukę? Pasitikrinkite klausą
Viena iš pagyvenusių žmonių amžiaus problemų – nusilpusi klausa, kurios nesprendžiant ima lydėti įvairios fizinės...
Ar tikrai elektrinis šepetėlis valo dantis geriau už tradicinį?
Šiais laikais elektrinių dantų šepetėlių galima rasti turbūt kiekviename didesniame prekybos centre, o atsiliepimų apie...
„Rožinę savaitę“ moteris kvies pasitikrinti krūtis
Kasmet krūtų vėžys nusineša beveik pusės tūkstančio Lietuvos moterų gyvybes, o krūties vėžio diagnozę išgirsta daugiau k...
Kompensuoti negalima numirti: kablelį vis dar dedame onkologinių pacientų nenaudai
Įsivaizduokite, jums reikalingi inovatyvūs onkologiniai vaistai, tačiau Lietuvoje jie nėra kompensuojami. Turite tokius...
COVID-19 grėsmė niekur nedingo: kaip elgtis pajutus simptomus?
Lietuvoje daugėjant susirgimų COVID-19 infekcija, daliai gyventojų ji nebeatrodo tokia pavojinga kaip ankstesniais metai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų