Antradienis, 2023.09.26
Reklama

Pasigaminti nuo šalčio ir vėjo saugančio kremo galite ir patys

www.lrt.lt | 2014-01-16 15:14:11

Jei ruošiatės į kalnus ar ketinate lepintis kitais žiemiškais malonumais, nepamirškite deramai pasirūpinti veido oda. Tam visai nebūtina bėgti į vaistinę ar parduotuvę – pasigaminti kremą-balzamą veidui galite ir patys.

Šaltalankis
Dalios Kuzminskienės nuotr.

Kaip pasigaminti kremą, kuris tiks tiek vyrams, tiek moterims, tiek vaikams, pasakojo natūralios kosmetikos kūrėja Lena Sokolovska.

Kremui reikės bičių vaško, sviestmedžio, migdolų, makadamijų aliejaus, taip pat šaltalankių aliejaus. Jei norite, galite pridėti ir savo mėgstamiausių eterinių aliejų.

Sudėtinėms dalims sverti galite naudoti virtuvines svarstykles ir sveriamąjį indą. Iš pradžių į indą reikia įdėti 15 gramų bičių vaško – jis, pasak L. Sokolovskos, suteiks kremui-balzamui konsistencijos, taip pat padės apsaugoti odą nuo drėgmės ir kitų oro pokyčių.

Tuomet reikia įdėti 15 gramų sviestmedžio aliejaus, kuris yra kilęs iš Afrikos. Ten jis plačiai naudojamas grožiui puoselėti. Sviestmedžio aliejus puikiai tinka išsausėjusiai odai ir kovoja su odos šerpetojimu.

Dabar ateina metas pilti skystus aliejus. L. Sokolovska naudoja saldžiųjų migdolų aliejų ir makadamijų aliejų, nes jie yra pakankamai universalūs. Kosmetikos kūrėja pataria naudoti nerafinuotus, šalto spaudimo aliejus. Abiejų aliejų pilame po 35 gramus. Kaip aiškina L. Sokolovska, makadamijų riešutų aliejus yra vienas iš geriausių aliejų sausai odai, nes jis labai giliai įsiskverbia į ją ir pamaitina.

Kai supilame migdolų ir makadamijų aliejus, įstatom indą į verdantį vandenį, kad bičių vaškas ir sviestmedžio aliejus ištirptų. „Aš statau indą ne tiesiai ant kaitlentės, kad aliejai šiltų pakankamai lėtai ir nebūtų rizikos, jog jie pridegs. Galima šiek tiek pamaišyti, kad paspartintume šį procesą. Bet vaškas ir aliejus turi visiškai ištirpti“, – sako L. Sokolovska.

Kai ištirpsta, galima išimti indą iš vandens ir, nuolat maišant, laukti, kol jis šiek tiek atvės, nes šaltalankių aliejų ir eterinius aliejus reikia įpilti, kai temperatūra bus apie 40 laipsnių, kad šie aliejai neprarastų savo vertingų savybių.

Kai balzamas jau nėra toks skystas ir jo temperatūra yra praktiškai kūno temperatūros – ženklas, kad atėjo laikas pilti šaltalankių aliejų. Jo reikia visai nedaug – 1 gramo, nes jis turi intensyvią oranžinę spalvą. Tuo pat metu galima įlašinti eterinių aliejų (pvz., levandų, citrusinių, ramunėlių arba kitų gėlių), jeigu norite suteikti balzamui ypatingo aromato.

„Bet su eteriniais aliejais visada reikia būti atsargiems, nes daugumos jų negalima naudoti vaikams arba besilaukiančioms moterims. Vyrams turbūt nepatiks rožių aromatas. Tai jau čia reikia galvoti, kur jūs naudosite tą balzamą“, – pasakoja L. Sokolovska.

Įlašinus eterinių aliejų, reikia viską išmaišyti, kol dar balzamas nėra visiškai sustingęs. Paruoštą balzamą galima supilti į indelį ir palikti jį visiškai sustingti.

Balzamas visiškai sustings per kelias valandas. Jis, anot kosmetikos kūrėjos, galioja apie 6 mėnesius, nes jame visiškai nėra vandens.

„Jį galite naudoti eidami į lauką, eidami slidinėti, žaisti su vaikais sniege, patepti vaikams žandukus šiaip einant į lauką šaltuoju metų laiku. Taip pat galite jį naudoti ant sutrūkinėjusių rankų arba išsausėjusios odos, nes visi naudojami ingredientai puikiai tinka sausai odai, visi yra natūralūs“, – sako L. Sokolovska.

Kosmetikos kūrėja priduria, kad šis balzamas yra pakankamai universalus, jį galima naudoti ir lūpoms. Dėl šaltalankių aliejaus jis turi ir gydomojo poveikio.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Perkant receptinius vaistus svarbus recepto galiojimas, kopijos vaistinė nepriims
Nors receptiniai vaistai gali būti įsigyjami tik pateikus galiojantį receptą, vaistininkai pastebi, kad pasitaiko įvairi...
Širdies stimuliatorius kartais yra vienintelis būdas išsaugoti paciento gyvybę
Sergamumas bei mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje jau ne pirmus metus išlieka vienas aukščiausių tar...
Parenteriniu maitinimu nuo mažumės besimaitinanti moteris pagimdė sveiką kūdikį
Didelės daugiadalykės Santaros klinikų medikų komandos pastangos išsaugojo jaunos moters gyvybę – ir ji pati, ir j...
Nuo spalio 5 d. – galimybė pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 vieno vizito metu
Nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – g...
Liga, kuri kamuoja kas ketvirtą pasaulio moterį: stebėkite kūno pokyčius
Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų