Pirmoji Pasaulio universitetų kolorektalinių chirurgų draugijos metinė konferencija įvyks Vilniuje gegužės 31 d.–birželio 1 d. (viešbutis „Panorama“, Sodų 14, pradžia 10 val.)
Storosios žarnos vėžys, svarbiausia koloproktologijos problema, Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių šiuo metu yra trečia pagal dažnumą onkologinė liga, o tarp mirčių nuo vėžio yra antroji mirties priežastis.
Anksti diagnozuoti storosios žarnos navikai laikomi vienais iš sėkmingiausiai gydomų virškinamojo trakto navikų, tačiau ankstyvųjų stadijų liga neturi tik jai būdingų požymių, ir žmogus, paprastai, kreipiasi į gydytojus ligai jau pažengus.
„Jau 50 metų aktyviai dirbanti Pasaulio universitetų kolorektalinių chirurgų draugija kas dveji metai vykstančiame savo suvažiavime nusprendė kasmet suorganizuoti tarptautinę konferenciją, – pasakė šios draugijos generalinio direktoriaus pavaduotojas ir Vilniaus universiteto Onkologijos instituto direktorius prof. Narimantas E. Samalavičius. – Mums didelė garbė, kad šiam pirmajam tarpiniam renginiui, pavadintam „Pasaulinė storosios žarnos ligų konferencija“, pasirinkta Lietuva ir Vilniaus universiteto Onkologijos institutas, kuriam prieš dvi savaites Briuselyje buvo įteiktas europinės akreditacijos sertifikatas“.
Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, Vilniuje įvyksianti „Pasaulinė storosios žarnos ligų konferencija“ atstovauja visam pasauliui – 30 kviestinių lektorių iš visų mūsų planetos žemynų perskaitys pranešimus apie pažangiausius storosios žarnos ligų gydymo metodus, bus pateikta skirtingų šalių patirtis gydant storžarnės vėžį, pasidalyta patirtimi iš molekulinės diagnostikos bei storosios žarnos vėžio epidemiologijos srities. Susitikti su garsiausiais pasaulyje koloproktologijos specialistais atvyks storžarnės vėžį gydantys specialistai iš visų stambiausių mūsų šalies gydymo įstaigų, taip pat kolegos iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Lenkijos.
Pasaulio universitetų chirurgų draugija yra lyderis kaupiant naujoves ir skleidžiant informaciją apie labai sparčiai besivystančią storosios žarnos ligų diagnostikos ir gydymo sritį. Įvairiose pasaulio šalyse draugija organizuoja daug kongresų ir tarptautinių susitikimų, tuo sukurdama interaktyvią platformą, kurioje storžarnės ligų specialistai gali operatyviai keistis informacija apie mokslo pasiekimus, pasidalyti patirtimi taikant šiuolaikines technologijas, kuriant naujas metodikas.
Pasak prof. N. E. Samalavičiaus, tokio renginio Lietuvos onkologijos istorijoje tikrai nėra buvę. „Onkologijai skirta apie 70 proc. konferencijos pranešimų, – pasakė prof. N. E, Samalavičius. – Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių vėžio lokalizacijų daugelyje pasaulio šalių, todėl labai svarbu bendrauti mokslinėse konferencijose, dalytis patirtimi, sužinoti specifines įvairių šalių koloproktologijos problemas. Didelė svečių įvairovė leidžia analizuoti skirtingą įvairių pasaulio šalių kolorektalinio vėžio situaciją, tam tikrus gydymo būdų skirtumus.“
VU Onkologijos institutas, vienintelė specializuota onkologines paslaugas teikianti įstaiga Lietuvoje, šiandien atitinka aukščiausią šiuolaikinės medicinos lygį. „Kitaip sakant, Lietuvos onkologiniams pacientams galime suteikti gydymą pagal pasaulinius standartus: pacientai gydomi užtikrinant multidisciplininės specialistų komandos darbą, kai chirurgas, chemoterapeutas ir radioterapeutas dirba kartu,“ – pasakė prof. N. E. Samalavičius.
VUOI taikomi visi storosios žarnos vėžio chirurgijos metodai, chemoterapijai medikamentai naudojami tie patys kaip ir visame pasaulyje, jeigu reikia, skiriama biologinė terapija, taikomas spindulinis gydymas.
Lietuvoje pastaraisiais metais diagnozuojama daugiau nei 1600 naujų storžarnės vėžio atvejų kasmet.
Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa Lietuvoje veikia nuo 2009 m.
„Pasaulinės storosios žarnos ligų konferencijos“ organizatoriai:
Pasaulio universitetų kolorektalinių chirurgų draugija
Lietuvos koloproktologų draugija
Vilniaus universiteto Onkologijos institutas.
vlmedicina.lt