Šeštadienis, 2023.09.30
Reklama

Paprasti ir natūralūs būdai turėti ilgus ir sveikus plaukus(2)

www.lrt.lt | 2014-12-08 17:31:44

Silpnus, žvilgesį praradusius plaukus galima išgelbėti pasitelkus įvairius aliejus. Tuo ne tik įsitikinusi, bet jau ir savo kailiu išbandžiusi žolininkė Nijolė Degutienė. Nežinote, ar jūsų plaukams reikia papildomo dėmesio? Pašnekovė siūlo paprastus būdus, kaip tai nustatyti.

Plaukai
Algirdo Kubaičio nuotr.

„Atsistokite ant marmurinių juodų grindų, jei jūsų plaukai šviesūs, arba ant baltų grindų, jei plaukai tamsūs, ir juos pašukuokite. Jeigu plaukai nestiprūs, pribyrės smulkių gabalėlių, jeigu stiprūs – išsipeš koks vienas plaukas arba du. Yra dar vienas bandymas: galima su ranka paimti kuokštą ir truktelti. Jeigu išsipeša penki plaukai, jie slenka. Jeigu vienas arba nei vieno – plaukai stiprūs“, – aiškina N. Degutienė.

– Apie kokius aliejus šiandien kalbėsime?

– Augalinius ir eterinius aliejus. Augaliniai aliejai yra tie, kurie plaukia vandens paviršiuje ir palietus, uždėjus ant odos ar bet kur kitur neišgaruoja, o, jei ir garuoja, tai daug dienų. Eteriniai aliejai pagal savo sudėtį iš viso nėra aliejai. Tai yra įvairių medžiagų mišinys. Tų medžiagų viename aliejuje gali būti iki 100. Vidurkis – apie 40. Juos vadina aliejais todėl, kad jie irgi plaukia vandens paviršiumi. Nuo augalinių aliejų skiriasi tuo, kad išgaruoja ir netgi labai greitai. Kai darome mišinius, turime į tai atsižvelgti.

– Kaip padėti plaukams, kad jie būtų žvilgantys, patrauklūs, nelūžinėtų ir, be abejo, neslinktų? Ar iš tiesų eteriniai aliejai gali padėti plaukams atrodyti sveikai?

– Eteriniai aliejai plaukams iš viso nenaudojami vieni. Ant gleivinių ir odos galime tiesiai uždėti tik du aliejus: levandų ir arbatmedžio. Kai sakome, kad naudojame aliejus plaukams, visada kalbame mišinius.

Mišinio bazė – augaliniai aliejai. Jie yra pagrindas. Eteriniai aliejai gali sudaryti 0,5–3 proc. bendro tūrio. Tai yra labai nedaug. Viename mililitre yra 20–30 lašų eterinio aliejaus. Tie, kurie bėga labai greitai, gali turėti ir 30 mažų lašelių. Yra eterinių aliejų, kurie laša sunkiai, vangiai, pašildant rankoje. Tokių eterinių aliejų išteka tik maždaug 20 lašelių.

Tokie procentai taikomi, nes žmonių oda nevienoda. Vieniems gerai – daugiau procentų. Jie gali atlaikyti: oda nerausta, nesureaguoja, nekyla alergijos. Kitiems švelniaodžiams, raudonodžiams, raudonplaukiams ir 0,5 proc. gali sukelti reakciją.

Pasidarę mišinį, išsirinkę, ko reikia mūsų plaukams pagal tai, kokias savybes turi tie aliejai ir kantriai ir nuobodžiai, įdėdami nemažai darbo, laiko, nuolatos darydami procedūras, mes pasiekiame, kad mūsų plaukai ima augti greičiau. Mano plaukai ėmė augti trečdaliu greičiau. Išmatavau. Jeigu anksčiau, kai nenaudojau aliejų, plaukai per du mėnesius užaugdavo 1–1,1 cm, tai dabar užauga 2,9 cm. Žiemos metu truputį mažiau.

Be to, naudodami mišinius, galime išvalyti folikulą nuo užsikimšimų – nuo kieto riebalo ir keratino. Kai mūsų folikulas atsilaisvina, jame tiesiog atsiranda daugiau vietos, prie plauko svogūnėlio prieina maisto medžiagos, plaukai pradeda augti.

– Kartais sakome, kad plaukas – šiurkštus, neblizga, negražiai atrodo pačiam sau žiūrint į veidrodį. Kas atsitinka su plauku?

– Atsistokite ant marmurinių juodų grindų, jei jūsų plaukai šviesūs, arba ant baltų grindų, jei plaukai tamsūs, ir juos pašukuokite. Jeigu plaukai nestiprūs, pribyrės smulkių gabalėlių, jeigu stiprūs – išsipeš koks vienas plaukas arba du. Yra dar vienas bandymas: galima su ranka paimti kuokštą ir truktelti. Jeigu išsipeša penki plaukai, jie slenka. Jeigu vienas arba nei vieno – plaukai stiprūs. Ar plaukas silpnas, matoma ir pagal plauko galą: visada būna įlūžimų, sulinkimų ir išsišakojimų. Kai pradedi naudoti aliejus, pakerpi plaukus, labai greitai jie iš viso nebesišakoja.

– Labai svarbu tai, nuo ko pradėti daryti mišinuką. Ar pirma reikia nusipirkti reikalingus aliejus, ar pasirūpinti buteliukais ir kitomis priemonėmis?

– Mišinius darau jau devynerius metus, taigi mano namuose yra visa laboratorija, bet pirmą kartą mišinį padariau stiklinėje kaip ir visi. Pastebėjau, kad stiklinė yra per didelis indas mažam kiekiui. Ant sienelių lieka tiek mišinio, kad negali jo nušildyti ar nukaitinti taip, kad viskas nutekėtų.

Pradžiai užtenka nusipirkti vieną indelį, lopetėlę maišymui ir keletą indelių, į kuriuos viską supilsi. Galima naudoti vaistų indelius – visos tinktūros būna tamsiuose buteliukuose. Svarbu juos išplauti ir visiškai išdžiovinti. Geriau, kad nepakliūtų vandens.

– Gal galėtumėte atskleisti receptą mišinuko, kurį galėtų naudoti žmonės, norintys, kad jų plaukai augtų greičiau?

– Tai būtų mišinys šaknims. Mišinys šaknims yra toks, kuriame yra aliejus su šiomis savybėmis: skatina augimą ir stiprina plauką, skirtas slenkančių plaukų priežiūrai, maitina plauką, aktyvina galvos odos kraujotaką, veikia regeneruojančiai, storiną plauką, naudojamas nuo pleiskanų, skatina augimą.

Sau darau tokį mišinį: ajerų, varnalėšų, ricinų, juodųjų kmynų, lakišių, dygminų, linų, kanapių, sezamo aliejai. Tai yra baziniai aliejai. Pradžiai užtenka nusipirkti sezamų aliejaus, kurio yra paprastoje maisto prekių parduotuvėje, varnalėšų aliejaus (jo nebūna gryno, tai visada yra ištrauka) ir ricinų aliejaus.

Eteriniai aliejai, kurie veikia šaknį, yra tokie: tujų, mirų, lauramedžio, ylang ylang, čiobrelių, pušų, šalavijų, kadagių, kedrų, eukaliptų, levandų, rozmarinų, melisų, cinamono lapų ir baziliko. Aš tiek eterinių aliejų dedu sau, bet užtektų du ar tris įdėti. Jie irgi veiktų. Tiesiog mano yra toks požiūris, kad, kuo didesnė įvairovė, tuo daugiau medžiagų. Aš nežinau, ko reikia mano plaukui ir ląstelei, kuri gamina melaniną, kad būtų spalva. Kuo įvairiau viską padarau, tuo didesnė tikimybė, kad geriau suveiks.

– Ar yra speciali technologija aliejui ruošti, tepti, nuplauti nuo plaukų?

– Nemalonumas tik vienas – reikės daug laiko. Aš dažnai miegu su aliejais plaukuose arba šeštadienį ar sekmadienį prabūnu visą parą, bet nededu daug. Aliejus neturi varvėti. Svarbiausias dalykas – plauti daug kartų ir su tarpais.

Šampūną reikia naudoti mažėjančia tvarka. Iš pradžių – pusę šaukštelio šampūno, antram kartui – ketvirtį šaukštelio, o po to – po tris–keturis lašus. Negalima plauti su daug šampūno du kartus, nes jis putoja ir atrodo, kad viskas išplauta. Jis putoja todėl, kad jo yra tiek daug. Jis iš pradžių sureagavo ir toliau nebereaguoja. Šampūno dar yra ir jis putoja. Kai dedame nedaug šampūno, matome, kad jis visas sureaguoja. Plauname tol, kol jis reaguoja su aliejais – neputoja. Ateina momentas, plaunant septintą ar aštuntą kartą, kai putoja ir tas vienas lašelis. Tada yra plovimo pabaiga.

– Moteriai labai svarbu, kad būtų gražūs ne tik plaukai, bet antakiai ir blakstienos. Ar ir tam turite patarimų?

– Blakstienų amžius yra iki septynių mėnesių. Jeigu blakstienas prižiūrėsite vieną–du mėnesius, efekto niekada nesulauksite, nes nebūsite išlaukę, kol pasikeičia visos blakstienos. Yra keletas aliejų, kurie labai efektingai storina patį paluką ir blakstienų patankėja. Tai migdolų ir simondsijų (jojoba) augaliniai aliejai. Eterinių aliejų akims niekada negalima naudoti.

Simondsijų ir migdolų aliejai naudojami kiekvieną vakarą, o šeštadieniais ir sekmadieniais – ir dieną. Jie padaro tokį didelį perversmą, kad rezultatas matosi akivaizdžiai, bet tam reikia labai didelės kantrybės septynis mėnesis kiekvieną dieną. Yra ir kitų aliejų. Kai labai plonos blakstienos ir jas reikia pastorinti – šaltalankių aliejus.

– Dar norisi klausti apie atsargumo priemones. Kalbant apie eterinius aliejus, ką patartumėte žinoti?

– Iš augalinių aliejų tik vienas aliejus yra truputėlį stiprus – nimbamedžio. Jo gryno ant odos geriau nedėti. Iš eterinių aliejus nemažai aliejų, kurie pavojingi gryni, bet nepavojingi leidžiamomis dozėmis. Pavyzdžiui, tujų aliejus, kurį labai myliu ir kuris gerai veikia folikulą, yra pavojingų aliejų sąraše. Jo galima įdėti tik keturis–penkis lašelius į 50 ml mišinio.

Svarbiausia pasitikrinti, ar esate alergiškas tam aliejui. Yra keli būdai. Kai kur rašoma, kad galima grynu aliejumi patepti alkūnės linkį arba riešą, pavaikščioti ir pažiūrėti, ar raudonuoja, išberia, pradeda niežėti, ar ne. Taip pat galite būti alergiškas savo padarytam mišiniui. Jei eterinių aliejų koncentracija per didelė, visada mišinį galima atskiesti baziniais augaliniais aliejais.

Taip pat labai svarbu, ar patinka eterinio aliejaus kvapas. Būna, kad žmonės iš karto negali pakęsti. Jo reikia nenaudoti. Yra eterinių aliejų sąrašai, kurie turi įvairiausių savybių: jautrina, erzina odą. Dar kiti iš viso yra toksiški. Visų šių aliejų negalima naudoti nėščiosioms. Kitus aliejus reikia daryti su dvigubai mažesne koncentracija.

Rasa Pekarskienė,

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Profesorius pataria, koks maistas gali padėti išvengti onkologinių ligų
Vėžio diagnozės baiminasi kone kiekvienas. Pagal dažniausias mirties priežastis, piktybiniai navikai Lietuvoje jau dauge...
"Biofitus" patarimai, kurie padės sustiprinti imunitetą
Imunitetas padeda mūsų organizmui kovoti su įvairiomis ligomis ir jų išvengti. Tai natūrali organizmo apsauga, tačiau me...
Kviečia pažinti savo širdį: „Laikydamiesi kelių taisyklių, ilgiau mėgausimės gera sveikata“
Rugsėjo 29 d. minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Vilniaus universiteto profesorius, Širdies ir kraujagyslių klini...
Naujasis lazeris gali suskaldyti ir kiečiausią inkstų akmenį
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau kelias savaites inkstų akmenų skaldymui pasitelkiamas naujas Tulio lazeris....
Odos priežiūros procedūros, kad jūsų oda spindėtų
Ne veltui odai, ypač veido, teikiame labai daug dėmesio, dažnai išbandome naujas priemones, siekdami dar geresnio efekto...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų