Antradienis, 2024.10.15
Reklama

Pakeistos vaistų receptų rašymo taisyklės

vlmedicina.lt | 2015-06-05 09:27:42

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių pardavimo vaistinėse gyventojams taisyklių naują redakciją. Jose nustatomi du receptų išrašymo būdai – popieriniuose blankuose ir elektroninėmis priemonėmis, taip pat patikslinta receptų galiojimo trukmė, amžius, nuo kurio vaikams gali būti parduodami receptiniai vaistai.

Rašo
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

„Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje taisyklių“ (toliau – Taisyklės) nauja redakcija patvirtinta visų pirma siekiant tinkamai įgyvendinti projektą „Elektroninės paslaugos „E. receptas“ plėtra“.

Pagal naują taisyklių redakciją nuo 2015 m. birželio 1 d. gydytojai receptus galės išrašyti ir popieriniuose blankuose, ir elektroninėmis priemonėmis. E. receptus galės rašyti sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys ASPĮ, kurios yra pasirašiusios duomenų teikimo sutartis su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju – Registrų centru. Taisyklėse nustatoma, kokia informacija turi būti nurodyta e. recepte, jeigu atitinkamai išrašomas vaistinis preparatas, kompensuojamoji medicinos pagalbos priemonė (toliau – MPP) ar medicinos priemonė (medicinos prietaisas). Atitinkamai pagal elektroninėmis priemonėmis išrašytus receptus vaistus ir MPP galės parduoti vaistinės, pasirašiusios duomenų teikimo sutartis su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju – Registrų centru.

Sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys ASPĮ, kurios nepasirašę duomenų teikimo sutarties su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju, galės išrašyti tik popierinius receptus. Narkotiniai vaistiniai preparatai, kaip ir iki šiol, galės būti išrašomi tik popieriniuose receptuose.

Siekiant, kad pacientai nekauptų vaistų, patobulintose Taisyklėse nustatoma, kad pakartotinai tiems patiems vaistams ar MPP išrašomas receptas gali įsigalioti ne anksčiau kaip likus 5 dienoms iki baigsis prieš tai išduoti vaistiniai preparatai ar MPP, išskyrus atvejį, kai pacientas recepte išrašytus kompensuojamuosius vaistinius preparatus, įsigijo, tačiau dėl medicininių priežasčių negali vartoti.

Siekiant sudaryti sąlygas racionaliai skirti vaistinius preparatus ūmių ligų atvejais, Taisyklėse leidžiama išrašyti vaistinius preparatus iki 10 dienų gydymo kursui (šiuo metu leidžiama iki 7 dienų gydymo kursui).

Siekiant pagerinti narkotinių vaistų prieinamumą, prailginamas 2 formos receptų blankuose išrašytų receptų (juose išrašomi narkotiniai vaistai) galiojimo terminas iki 10 dienų (vietoj 5 dienų), įskaitant recepto įsigaliojimo dieną.

Siekiant riboti vaistinių preparatų prieinamumą vaikams, nustatoma, kad vaistiniai preparatai vaikams iki 16 metų vaistai neišduodami (neparduodami).

Užsakant nekompensuojamąjį vaistinį preparatą, vaistinė turi teisę prašyti gyventojo sumokėti avansinę įmoką, kuri negali būti didesnė kaip 30 proc. apytikrės vaistinio preparato kainos. Šiuo metu avansinė įmoka galima vaistams, kurių numatoma mažmeninė kaina (įskaitant visus mokesčius) yra didesnė nei 28,96 eurai (dvidešimt aštuoni eurai ir devyniasdešimt šeši euro centai)

Įsakymas įsigalioja nuo šių metų birželio 1 d., tačiau atidedamas tam tikrų nuostatų įsigaliojimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vyresnių žmonių psichikos sveikata: kaip pagerinti gyvenimo kokybę
Žmogaus saulėlydis – anaiptol neromantizuojamas gyvenimo periodas. Todėl senti gražiai, oriai, kuo ilgiau išlikti...
Brandi veido oda: ar žinote, kaip teisingai ją prižiūrėti?
Veido odos senėjimo procesas yra neišvengiamas, dėl to daugeliui moterų kyla abejonių, ar vyresniame amžiuje dar verta n...
Kokie yra didžiausi sėslaus gyvenimo būdo pavojai ir kaip vėstant orams išsijudinti?
Kai lauke įsivyrauja rudeniška žvarba, o giedrą dangų pakeičia cepelinų spalvos dargana, dažnas renkasi gyventi sėsliau...
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų