Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Operacijoms ir gydymui reikalingos priemonės pacientus pasiekia vis greičiau

vlmedicina.lt | 2014-09-04 12:03:47

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), siekdama užtikrinti, kad ligoninėse gydomus pacientus greičiau pasiektų operacijoms reikiamos priemonės, inicijuoja vis daugiau naujovių, kurios leistų kiek galima labiau sutrumpinti šių medicinos prekių kelią į gydymo įstaigas. Todėl vis daugiau tokių priemonių yra patikima gydymo įstaigoms įsigyti pačioms, o tuo tikslu joms yra paskirstomos lėšos, kuriomis anksčiau disponuodavo VLK.

Renkasi instrumentus
Algirdo Kubaičio nuotr.

Praėjusiais metais ligoninėms buvo patikėta pačioms įsigyti specialius stuburo fiksatorius ir radioaktyvius preparatus, pavyzdžiui, prostatos vėžiui gydyti jodo šaltinius bei kitas būtinas medicinos priemones. Šiais metais gydymo įstaigoms suteikta dar daugiau galimybių  – nuo šiol jos pačios gali įsigyti visas jų atliekamoms ortopedijos ir traumatologijos srities operacijoms reikalingas priemones. Pavyzdžiui, specialius siūlus, varžtelius, sraigtelius.

Tokie pokyčiai vyksta neatsitiktinai. Ši naujovė įdiegta įvertinus tai, kad gydymo įstaigos geriausiai žino, kokių konkrečių priemonių reikia operacijoms atlikti ir kada šios reikalingos pacientams.

Be to, gydymo įstaigos paprastai šių priemonių perka mažesniais kiekiais, nes joms retai prireikia viso jų komplekto. Pavyzdžiui, visas 70 priemonių spektras, kuris paprastai yra būtinas ortopedijos ir traumatologijos operacijoms atlikti, reikalingas ne kiekvienai įstaigai, o tik kai kurioms, atliekančioms tokias operacijas. Taigi gydymo įstaigų perkami kiekiai būna mažesni, nes kai kuriose gydymo įstaigose tam tikrų priemonių gali ir neprireikti. Dėl to, kad gydymo įstaigos perka mažesniais kiekiais, jos gali tiksliau suplanuoti viešųjų pirkimų procedūras, kurios gali greičiau baigtis, nei perkant tokius medicinos gaminius centralizuotai, t.y. vykdant didelio masto ir vertės pirkimą, kuriam pasibaigus būtų aprūpinamos visos šalies gydymo įstaigos.

Tokiu būdu tikimasi sutrumpinti operacijoms atlikti reikalingų priemonių kelią iki pacientų ir užtikrinti, kad pacientai galėtų greičiau sulaukti jiems reikalingų operacijų. Šis būdas yra viena iš priemonių eilėms trumpinti.

Todėl vis daugiau priemonių, reikalingų operacijoms atlikti ar suteikti specialioms gydymo paslaugoms, yra patikima įsigyti gydymo įstaigoms – joms ir paskirstomos lėšos, kuriomis anksčiau disponuodavo VLK.

Iki šiol Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis VLK centralizuotai pirkdavo operacijoms reikalingas priemones, kurias vėliau paskirstydavo didžiausioms šalies gydymo įstaigoms, atliekančioms operacijas pacientams ir teikiančioms jiems reikalingas paslaugas.

Už šias priemones, kurios reikalingos operacijoms, pavyzdžiui, artroskopinėms, atlikti, pacientams nereikia mokėti iš savo kišenės. Jos yra apmokamos PSDF lėšomis, tadjos privalo būti skiriamos nemokamai. VLK neretai sulaukia klausimų iš pacientų, kurie skundžiasi nesusikalbantys su gydymo įstaiga, nes jų prašoma susimokėti už priemones operacijoms.

Planuojama ir daugiau naujovių, kurios padėtų sutrumpinti pacientų eiles pas gydytojus specialistus. Pavyzdžiui, svarstoma galimybė nuo 2015 m. traumatologijos ir ortopedijos priemones įtraukti į paslaugos įkainį. Tada jomis turėtų apsirūpinti pačios gydymo įstaigos. Na, o vėliau, kai pacientams būtų suteiktos reikiamos paslaugos, joms reikėtų tik pateikti sąskaitas ligonių kasai, kaip tai daroma dėl kitų suteiktų gydymo paslaugų.

Kokiam pacientų skaičiui reikalingos vienokios ar kitokios medicinos priemonės, yra nustatoma pagal gydymo įstaigų pateiktus statistinius duomenis.

2013 m. VLK paskirstė 7,18 mln. litų gydymo įstaigoms, kad jos galėtų įsigyti šių medicinos priemonių. 2014 m. gydymo įstaigoms paskirstyta daugiau lėšų, tai yra 11,64 mln. litų, už kuriuos jos galės įsigyti reikiamų priemonių.

Valstybinė ligonių kasa

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų